Προς το περιεχόμενο

Multimedia 2 Din με GPS


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, agnostos13 είπε

Δεν νομίζω οτι μπορείς να βρεις Hi-End DSP ενσωματωμένο στην πηγή...και ειδικά σε oem-κινέζικη!

Μα αυτο ειναι το θεμα, και σε name που κοιταξα δεν βρισκεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, dafnoula13 είπε

https://www.aliexpress.com/item/4000418400574.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2aa14c17LiG8xX&algo_pvid=e8f9f983-037f-43fc-8d15-82e45784edc7&algo_expid=e8f9f983-037f-43fc-8d15-82e45784edc7-26&btsid=0ab6fb8815942088811372262ee105&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Καταπληκτικό , το έβαλα στο Α4 και τα σπάει , πήρα την έκδοση με το DSP τα 4GB ram και 64GB αποθηκευτικο χωρο.

Επεξεργαστη εχει τον νεο PX6 

Αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω.

Καλησπέρα το έφερες με την επιλογή μέσω Πολωνίας που έχει χωρίς τελωνείο? Ήταν εύκολο στη σύνδεση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάγκες atoto s8 pro με εψησε πολύ , 4ram , οθόνη qled και DSP  και από ευρωπαϊκή αποθήκη στα 280

Κοιτάξτε πόσο γρήγορα bootάρει

Επεξ/σία από NobodyRankXV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα το έφερες με την επιλογή μέσω Πολωνίας που έχει χωρίς τελωνείο? Ήταν εύκολο στη σύνδεση? 

Από Πολωνία,  σε 10 ημέρες το είχα στα χέρια μου. Η σύνδεση είναι εύκολη. Με ένα εικοσάρικο νομίζω θα στο βάλει ηλεκτρολόγος.

Εγώ είχα 1din και έκανα μετατροπή με νέο cage σε 2din.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Μάγκες atoto s8 pro με εψησε πολύ , 4ram , οθόνη qled και DSP  και από ευρωπαϊκή αποθήκη στα 280

Κοιτάξτε πόσο γρήγορα bootάρει

Δυστυχως ολες οι κινεζιες ριχνουν ενα DSP για σφαλιαρες μεσα και λενε DSP απλα για να πουλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Salvation81 είπε

Δυστυχως ολες οι κινεζιες ριχνουν ενα DSP για σφαλιαρες μεσα και λενε DSP απλα για να πουλανε.

Γενικά το προηγούμενο μοντέλο τους το atoto A6 pro έκανε μεγάλη θραύση στο εξωτερικό και σε πολλές λίστες υπήρχε στα top

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NobodyRankXV είπε

Γενικά το προηγούμενο μοντέλο τους το atoto A6 pro έκανε μεγάλη θραύση στο εξωτερικό και σε πολλές λίστες υπήρχε στα top

Αν αναλογιστεις ποσοι κοιτανε πραγματικα τι DSP φοραει μεσα δεν μου κανει εντυπωση.

Βγες εξω και μετρα πχ ποσοι εχουν Hi-Res music player (και ακριβο κιολας) για να ακουν μουσικη. Ολοι το κανουν με τα κινητα τους.

Σε γενικες γραμμες ο κοσμος πολυ απλα δεν ασχολειται με τετοια πραγματα (οσοι ασχολουνται ψαχνουν για το καλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γράψω αναλυτικά για το chip του s8 pro 

Intel Airmont X86 Architecture Spreadtrum SC9853i Octa-Core (up to 1.872GHz) CPU with ARM Mali-T820 MP2 GPU.

Και για το DSP

Built-in Digital Signal Processor chip for tailored audio output. Built-in Max 4*49W BTL Amplifier with RMS 4*29W (Vcc=14.4v, THD=10%); Preset 9 EQ Modes, and 32 adjustable frequency bands

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

https://www.aliexpress.com/item/4000418400574.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2aa14c17LiG8xX&algo_pvid=e8f9f983-037f-43fc-8d15-82e45784edc7&algo_expid=e8f9f983-037f-43fc-8d15-82e45784edc7-26&btsid=0ab6fb8815942088811372262ee105&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Καταπληκτικό , το έβαλα στο Α4 και τα σπάει , πήρα την έκδοση με το DSP τα 4GB ram και 64GB αποθηκευτικο χωρο.

Επεξεργαστη εχει τον νεο PX6 

Αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω.

Σου κάνει κολλήματα αργεί να ανοίξει με το αμάξι ; Έχεις καμία φωτογραφία να μας δείξεις ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Αν αναλογιστεις ποσοι κοιτανε πραγματικα τι DSP φοραει μεσα δεν μου κανει εντυπωση.

Βγες εξω και μετρα πχ ποσοι εχουν Hi-Res music player (και ακριβο κιολας) για να ακουν μουσικη. Ολοι το κανουν με τα κινητα τους.

Σε γενικες γραμμες ο κοσμος πολυ απλα δεν ασχολειται με τετοια πραγματα (οσοι ασχολουνται ψαχνουν για το καλο).

Αν είσαι audiophile παίρνεις μια πηγή Pioneer ή Alpine και κάνεις την δουλειά σου (με σωστή ενίσχυση και ηχεία).

Αν θες κάτι στο μέσο όρο και τα κινέζικα DSP κρίνονται ικανοποιητικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, agnostos13 είπε

Αν είσαι audiophile παίρνεις μια πηγή Pioneer ή Alpine και κάνεις την δουλειά σου (με σωστή ενίσχυση και ηχεία).

Αν θες κάτι στο μέσο όρο και τα κινέζικα DSP κρίνονται ικανοποιητικά...

Αυτο ειναι το θεμα, αν θελεις Android ουτε αυτες εχουν κατι με ικανοποιητικο DSP.

Πας σε απλες πηγες που εχουν καλο ηχο αλλα στην εποχη μας δεν σου προσφερουν οσα το Android.

Τωρα περι ενισχυτων και ηχεια αυτα τα εκανα μεχρι το 2007 που ηταν προσφατες οι εποχες Fast & Furious, πλεον αυτα τα θεωρω καγκουριες (ποιοτητα δεν σημαινει με ακουνε 10 τετραγωνα μακρια). Ναι οκ αν βαλει καποιος ακριβα μοντελα Focal πχ θα δει διαφορα αλλα ακομα και με μαμα ηχεια βλεπεις διαφορα αναμεσα σε πηγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Αυτο ειναι το θεμα, αν θελεις Android ουτε αυτες εχουν κατι με ικανοποιητικο DSP.

Πας σε απλες πηγες που εχουν καλο ηχο αλλα στην εποχη μας δεν σου προσφερουν οσα το Android.

Τωρα περι ενισχυτων και ηχεια αυτα τα εκανα μεχρι το 2007 που ηταν προσφατες οι εποχες Fast & Furious, πλεον αυτα τα θεωρω καγκουριες (ποιοτητα δεν σημαινει με ακουνε 10 τετραγωνα μακρια). Ναι οκ αν βαλει καποιος ακριβα μοντελα Focal πχ θα δει διαφορα αλλα ακομα και με μαμα ηχεια βλεπεις διαφορα αναμεσα σε πηγες.

Δεν νομίζω οτι είναι πλέον τόσο χάλια όλες οι πηγές android.

Αν απόλυτη προτεραιότητα είναι η ποιότητα του ήχου σίγουρα μια επώνυμη πηγή είναι καλύτερη αλλά δεν έχει όψη oem.

Σωστή ενίσχυση και ηχεία δεν σημαίνει οτι πρέπει να βγάζουν ήχο που γ(κρ)εμίζει γήπεδο.

Σωστά από άποψη ποιότητας και κατάλληλα για το αμάξι που μπαίνουν πρέπει να είναι.

Focal, Jbl, Hertz, Audison κλπ έχουν τέτοιες λύσεις...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, agnostos13 είπε

Δεν νομίζω οτι είναι πλέον τόσο χάλια όλες οι πηγές android.

Αν προτεραιότητα είναι η ποιότητα του ήχου σίγουρα μια επώνυμη πηγή είναι καλύτερη αλλά δεν έχει όψη oem.

Σωστή ενίσχυση και ηχεία δεν σημαίνει οτι πρέπει να βγάζουν ήχο που γεμίζει γήπεδο.

Σωστά από άποψη ποιότητας και κατάλληλα για το αμάξι που μπαίνουν πρέπει να είναι.

Focal, Jbl, Hertz, Audison κλπ έχουν τέτοιες λύσεις...

Οπως ειπα εχει να κανει με το τι ζηταει καποιος. Προσωπικα δεν θα παω να δωσω 300ε για μια πηγη που δεν θα εχει αυτο που θελω. Προτιμω να δωσω 700ε και να ειναι αυτο που ψαχνω. Δυστυχως ομως δεν υπαρχουν, η τουλαχιστον δεν ξερω εγω καμια πηγη πχ με Hi-Res 24bit DSP απο τους καλους.
Βεβαια μετα απο αυτο το κομματι οκ ισως να κοιταξω και ηχεια (αν και το αυτοκινητο μου ηρθε με 6 ηχεια, sub και ενισχυτη οποτε και μαμα καλο ειναι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...