Προς το περιεχόμενο

Multimedia 2 Din με GPS


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, phanispal είπε

Άρα προς τα πού να κοιτάξω εγώ για Auris 2008;

Τώρα με τον ιό δεν υπάρχει πρόβλημα με τις εισαγωγές;

Για μένα δες κάτι τέτοιο:
https://www.aliexpress.com/item/4000336089772.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4dc01949oS472k&algo_pvid=21db695d-72db-4dd7-96c6-ac867869e51e&algo_expid=21db695d-72db-4dd7-96c6-ac867869e51e-1&btsid=0ab6f83a15821287046483826e2163&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
(επιλογή με DSP)


Είναι λίγο τσιμπημένο (αν και με παζάρι μπορεί να το πάρεις πιο κάτω ή να πάρεις καμιά κάμερα δώρο) αλλά είναι full extra, με καλές κριτικές και με αποστολή από ευρωπαϊκή αποθήκη...

Για τον ιο δεν έχω ακούσει να υπάρχει πρόβλημα τόσο με τις εισαγωγές στην Ελλάδα όσο τις εξαγωγές της Κίνας (ίσως είναι και ένας λόγος που τα έχουν τσιμπήσει λίγο).

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, sweetemily είπε

Αγόρασα το παρακάτω πριν 2-3 μήνες και είμαι υπερευχαριστημένος. Το προτείνω χωρίς δεύτερη σκέψη. Μου βγήκε ένα 65αρι μαζί με μεταφορικά και ήρθε σε 15-20 ημέρες (δε θυμάμαι ακριβώς). Δεν κολλάει πουθενά και έχει και 2 USB σε καλώδιο (τα έχω περάσει στο ντουλαπάκι του συνοδηγού). Για την εγκατάσταση μου πήραν 20 ευρώ. Από ήχο είμαι ευχαριστημένος με τα μαμά ηχεία, αν και θα αλλάξω τα δύο πίσω σύντομα γιατί κροταλίζουν λίγο.

7αρα οθόνη
Android 8.0 (βάζεις ό,τι εφαρμογή θες από Play Store ή με κατεβασμένο APK)
Κάμερα οπισθοπορείας στη συσκευασία
GPS
Power output: 4 x 45W
Ανάλυση οθόνης 1024x600

Ραδιόφωνο κτλ

Για να πάρεις 2 DIN με Android και ίδια χαρακτηριστικά από Ελλάδα, θες 200-300 ευρώ.

Αύριο θα βάλω και φωτογραφίες/βίντεο μέσα από το αυτοκίνητο.

https://www.banggood.com/IMars-7-Inch-2-Din-Car-MP5-Player-for-Android-8_0-2_5D-Screen-Stereo-Radio-GPS-WIFI-bluetooth-FM-with-Rear-Camera-p-1411488.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

Το θέμα είναι αυτό που λένε κάποιοι, ότι σε 2-3 χρόνια τα παίζουν.

Και ΟΚ, το κόστος είναι μικρό, αλλά άντε κλείσε πάλι ραντεβού, δώσε πάλι ~100€ για την εγκατάσταση, φάε το χρόνο σου πάλι στο ψάξιμο κ.λπ..

1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Για μένα δες κάτι τέτοιο:
https://www.aliexpress.com/item/4000336089772.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4dc01949oS472k&algo_pvid=21db695d-72db-4dd7-96c6-ac867869e51e&algo_expid=21db695d-72db-4dd7-96c6-ac867869e51e-1&btsid=0ab6f83a15821287046483826e2163&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
(επιλογή με DSP)


Είναι λίγο τσιμπημένο (αν και με παζάρι μπορεί να το πάρεις πιο κάτω ή να πάρεις καμιά κάμερα δώρο) αλλά είναι full extra, με καλές κριτικές και με αποστολή από ευρωπαϊκή αποθήκη...

Για τον ιο δεν έχω ακούσει να υπάρχει πρόβλημα τόσο με τις εισαγωγές στην Ελλάδα όσο τις εξαγωγές της Κίνας (ίσως είναι και ένας λόγος που τα έχουν τσιμπήσει λίγο).

Κοίτα, αν είναι να δώσω τόσα για να παραγγείλω απ' το ali, γιατί να μην πάω σε έναν εδώ να δώσω τα ίδια;

Εγώ είπα για απ' έξω με το σκεπτικό να πάρω κάτι αξιόλογο με αρκετά χαμηλότερο κόστος απ' ότι θα έβρισκα κάτι παρεμφερές εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, phanispal είπε

Κοίτα, αν είναι να δώσω τόσα για να παραγγείλω απ' το ali, γιατί να μην πάω σε έναν εδώ να δώσω τα ίδια;

Εγώ είπα για απ' έξω με το σκεπτικό να πάρω κάτι αξιόλογο με αρκετά χαμηλότερο κόστος απ' ότι θα έβρισκα κάτι παρεμφερές εδώ.

Γιατί κάτι αντίστοιχο θα το βρεις εδώ σε 1-2 χρόνια και με 150-200 καπέλο...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, κατάλαβα τι λες, αλλά προς το παρόν δε θέλω να ανέβω τόσο, και μαζί με την εγκατάσταση να κοντέψω να φτάσω το 500ρικο, μου φαίνονται πολλά.

Εδώ ο sweetemily έκανε δουλειά με ούτε 100€.

Και άντε, ας μην πάω σε κάτι τόσο οικονομικό, αλλά μέχρι τα 300-350€ υπάρχει μεγάλη απόσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, phanispal είπε

ΟΚ, κατάλαβα τι λες, αλλά προς το παρόν δε θέλω να ανέβω τόσο, και μαζί με την εγκατάσταση να κοντέψω να φτάσω το 500ρικο, μου φαίνονται πολλά.

Εδώ ο sweetemily έκανε δουλειά με ούτε 100€.

Και άντε, ας μην πάω σε κάτι τόσο οικονομικό, αλλά μέχρι τα 300-350€ υπάρχει μεγάλη απόσταση.

Αν θες κάτι όσο το δυνατόν πιο ποιοτικό και αξιόπιστο σε κινέζο πας σε κάτι τέτοιο που σου έδειξα στο Ali. Αυτά του 100 είναι συνήθως τελείως της πλάκας...

Από 'κει και πέρα ο καθένας έχει τις απαιτήσεις του. Αν το αυτοκίνητο θα το σουτάρεις σε κανά χρόνο και φοβάσαι μην πετάξεις τα λεφτά πάρε και ότι πιο απλό βρεις.

Παραπάνω έβαλα και ένα μέτριο universal από bangood που είναι vfm και παίζει κοντά στο 100άρι τώρα λόγω προσφοράς. Είναι μια σχετικά αξιοπρεπής εναλλακτική αν και η μέρα με τη νύχτα με το άλλο από το Ali.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, phanispal είπε

ΟΚ, κατάλαβα τι λες, αλλά προς το παρόν δε θέλω να ανέβω τόσο, και μαζί με την εγκατάσταση να κοντέψω να φτάσω το 500ρικο, μου φαίνονται πολλά.

Εδώ ο sweetemily έκανε δουλειά με ούτε 100€.

Και άντε, ας μην πάω σε κάτι τόσο οικονομικό, αλλά μέχρι τα 300-350€ υπάρχει μεγάλη απόσταση.

Ουσιαστικά μου βγήκε κάνα 80αρη μαζί με την εργασία του μάστορα. Θα πρότεινα να πας σε κάτι τέτοιο, ακόμα και αν χαλάσει σε 3 χρόνια (που δεν νομίζω), θα δώσεις πάλι 80 ευρώ και θα πάρεις ότι κυκλοφορεί σε 3 χρόνια από τώρα (έκδοση Android, χαρακτηριστικά κτλ).

Το ότι την βγάζεις με κάτω από 100 ευρώ, για μένα έχει και ένα ακόμα θετικό. Βλέπεις στη χρήση τι ακριβώς χρειάζεσαι, αν τα επιπλέον πράγματα που μπορεί να προσφέρει ένα επώνυμο των 300 σου λείπουν και συνεχίζεις από εκεί μετά ΕΑΝ πας σε καινούριο μετά από 3 χρόνια. Αν και δε νομίζω να λείπει κάτι από τα "κινέζικα". Προτιμώ τα επιπλέον χρήματα που θα έδινα, να τα δαπανήσω για κάτι άλλο στο αυτοκίνητο. Κάνα xenon/led ή ακόμα και να φτιάξω μια DIY center console σε ξυλουργό μιας και το C3 Pluriel είναι λίγο άδειο ανάμεσα στις θέσεις οδηγού-συνοδηγού.

Για τους φίλους που ρωτάνε για τα 1 ή 2 DIN. Φανταστείτε ότι το 1 DIN είναι το μαμά ραδιόφωνο. Από κάτω συνήθως έχουμε ένα "τσεπάκι" όπου βάζουμε τσιγάρα, κινητό κτλ. Αυτό το τσεπάκι αφαιρείται και αφαιρείς και το ραδιόφωνο και έχεις χώρο 2 DIN. Δείτε την σχετική εικόνα.
spacer.png

Επεξ/σία από sweetemily
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, agnostos13 είπε

 

2 ώρες πριν, agnostos13 είπε

(αν και με παζάρι μπορεί να το πάρεις πιο κάτω ή να πάρεις καμιά κάμερα δώρο. 
 

 

μπορείς να κανείς παζάρια στο Ali?αν ναι πως ρε παιδιά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω τι εχει ειπωθει αλλα θα προσφερω μια αλλη εναλακτικη. Raspberry στο ντουλαπακι, touchscreen οπου σε βολευει και εχεις pc, kodi, χαρτες οτι θες.  Και ψυχαγωγεις και το συνοδηγο με κανενα παιχνιδακι αν χρειαστει 😁IMG_20181229_135624.thumb.jpg.bf9ae975fc6d05a7ac79197bd3615d2f.jpg

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι επειδη τραβαει ρευμα απο το αμαξι αν σβησω κλεινει και το συστημα. Οποτε αν εχει αρχισει ο αλλος δε μπορω να σβησω. Μου την εχουν κανει μερικες φορες και καθομαι και καιω για να παιξει ο αλλος χελωνονιντζάκια. Αλλα εχει χαβαλε η μοντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, deafman είπε

Το θεμα ειναι οτι επειδη τραβαει ρευμα απο το αμαξι αν σβησω κλεινει και το συστημα. Οποτε αν εχει αρχισει ο αλλος δε μπορω να σβησω. Μου την εχουν κανει μερικες φορες και καθομαι και καιω για να παιξει ο αλλος χελωνονιντζάκια. Αλλα εχει χαβαλε η μοντα. 

Είσαι μερακλής πάντως έχω να πω. Σε τι αμάξι το έχεις φτιάξει? Στο δικό μου ford ranger του 15 δεν μπορώ να βάλω κάτι μιας και πρέπει να ξηλώσω όλη τη κονσόλα. 

Και εδώ κάνει ο Σωτήρης ένα unboxing σε μία 2din πηγή και χωρίς να την έχει δοκιμάσει ακόμα ο ίδιος λέει πως έχει πολύ καλές κριτικές και πως θα τη δοκιμάσει και θα επανέλθει. Στο 100αρικο είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Είσαι μερακλής πάντως έχω να πω. Σε τι αμάξι το έχεις φτιάξει? Στο δικό μου ford ranger του 15 δεν μπορώ να βάλω κάτι μιας και πρέπει να ξηλώσω όλη τη κονσόλα. 

Και εδώ κάνει ο Σωτήρης ένα unboxing σε μία 2din πηγή και χωρίς να την έχει δοκιμάσει ακόμα ο ίδιος λέει πως έχει πολύ καλές κριτικές και πως θα τη δοκιμάσει και θα επανέλθει. Στο 100αρικο είναι. 

Είναι η ίδια που είχα αναφέρει και πιο πίσω ως vfm...

Spoiler
Στις 19/2/2020 στις 12:05 ΜΜ, agnostos13 είπε

Καλές κριτικές έχει η παρακάτω universal πηγή και με ικανοποιητικά χαρακτηριστικά για κάποιον που δεν έχει απαιτήσεις (ή/και budget).
https://www.banggood.com/YUEHOO-7-Inch-2-DIN-for-Android-9_0-Car-Stereo-Radio-8-Core-432G-Touch-Screen-4G-WIFI-bluetooth-FM-AM-RDS-GPS-p-1549242.html?rmmds=search&ID=514849&cur_warehouse=CN

Και από ευρωπαϊκή αποθήκη για αν μην ξεμείνει στο τελωνείο...

ΥΓ. Δεν θα πρότεινα πηγές με 1gb ram καθώς σε ένα χρόνο (το πολύ) θα σέρνονται.

 

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...