Προς το περιεχόμενο

Super Ultra Wide οθόνες, εμπειρίες χρήσης


malakudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Θα την παρω εγω να σου δωσω τη δικια μου 😋

Νταξει ποσο να χει, λες να παει 2k?

Ναι, για εκεί την βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκλεισα 6μηνο με την Dell Ultrasharp U3419W. Στην αρχή μου φάνηκε τεράστια, αλλά πλέον δεν την αλλάζω με τίποτα. 

Την συνήθισα από την δεύτερη μέρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Γράφω κώδικα κυρίως και σχεδιάζω 3d, με λίγο photo editing σπάνια. 

Πάρα πολύ καλά χρώματα, δεν με κουράζει καθόλου, ο display manager που έχει είναι πολύ βολικός καθώς σου έχει πολλά presets για την διάταξη των ανοιχτών παραθύρων και γενικά είναι ανεκτίμητης αξίας ο χώρος που έχεις να δουλέψεις.

Δεν γυρίζω πίσω για κανέναν λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτή τι σας λέει;

Οθόνη Xiaomi Curved Gaming Monitor 34

[522,33€ 54% OFF]Original XIAOMI Curved Gaming Monitor 34-Inch 21:9 Bring Fish Screen 144Hz High Refresh Rate 1500R Curvature WQHD 3440*1440 Resolution 121% sRGB 

την έχει 421 κ από spec καταλαβαίνω ότι είναι δυνατή

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/259c1bb0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, stazzy1978 είπε

Παιδιά αυτή τι σας λέει;

Οθόνη Xiaomi Curved Gaming Monitor 34

[522,33€ 54% OFF]Original XIAOMI Curved Gaming Monitor 34-Inch 21:9 Bring Fish Screen 144Hz High Refresh Rate 1500R Curvature WQHD 3440*1440 Resolution 121% sRGB 

την έχει 421 κ από spec καταλαβαίνω ότι είναι δυνατή

https://www.displayspecifications.com/en/model/259c1bb0

 

Έχω την εντύπωση ότι η συγκεκριμένη xiaomi μαζι με την ΑOC CU34g2x και την Lenovo G34w-10 έχουν το ίδιο samsung s-pva πανελ.

Εδώ ένα review της AOC

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-cu34g2x/

 

Επεξ/σία από Darthvader
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τσεκαρετε Iiyama G-Masters Red Eagle GB3461WQSU-B1 34" UWQHD IPS Freesync 144HZ Gaming Monitor άμα το ψάχνετε για ultra wide. 34αρα IPS 3440x1440 144 Hz με 500 ευρώ, απλά δεν υπάρχει άλλη παρόμοια στην αγορά. 

49, Οπως ανέφερε και φίλος για gaming είναι σαν να λείπει το πάνω και κάτω. Φαίνεται άσχημη. Ενδεχόμενος να φαίνεται εντυπωσιακή τα πρώτα 5 λεπτά, αλλά μετά καταλαβαίνεις ότι είναι Τέρμα μουφια. Άσε που πρέπει να οδηγήσεις 5000χ2000 πιξελς, που απλά δεν γίνεται εκτός άμα παίζεις παιχνίδια 5ετιας η indie games..

 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απορία...όταν λέμε Super Ultra Wide monitors, εννοούμε αναλογία 32:9 και όχι 21:9, σωστά; Γιατί τα περισσότερα monitors σε αυτό το thread δεν ανήκουν σε αυτή την κατηγορία (no offence πάντα).

Επεξ/σία από purif
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, purif είπε

Απορία...όταν λέμε Super Ultra Wide monitors, εννοούμε αναλογία 32:9 και όχι 21:9, σωστά; Γιατί τα περισσότερα monitors σε αυτό το thread δεν ανήκουν σε αυτή την κατηγορία (no offence πάντα).

Σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/6/2020 στις 4:50 ΜΜ, purif είπε

Απορία...όταν λέμε Super Ultra Wide monitors, εννοούμε αναλογία 32:9 και όχι 21:9, σωστά; Γιατί τα περισσότερα monitors σε αυτό το thread δεν ανήκουν σε αυτή την κατηγορία (no offence πάντα).

Ε δε πειράζει μωρέ, δεν είμαστε και πάρα πολλοί ούτως η άλλως. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2020 στις 10:12 ΠΜ, Papakaliati είπε

τσεκαρετε Iiyama G-Masters Red Eagle GB3461WQSU-B1 34" UWQHD IPS Freesync 144HZ Gaming Monitor άμα το ψάχνετε για ultra wide. 34αρα IPS 3440x1440 144 Hz με 500 ευρώ, απλά δεν υπάρχει άλλη παρόμοια στην αγορά. 

49, Οπως ανέφερε και φίλος για gaming είναι σαν να λείπει το πάνω και κάτω. Φαίνεται άσχημη. Ενδεχόμενος να φαίνεται εντυπωσιακή τα πρώτα 5 λεπτά, αλλά μετά καταλαβαίνεις ότι είναι Τέρμα μουφια. Άσε που πρέπει να οδηγήσεις 5000χ2000 πιξελς, που απλά δεν γίνεται εκτός άμα παίζεις παιχνίδια 5ετιας η indie games..

Εγώ την έχω πάνω από 5 λεπτά, 6 μήνες περίπου, πλέον μου φαίνεται τέρμα κούφια η 34αρα ultra wide που έχω δίπλα στη 49αρα 👀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
3 ώρες πριν, malakudi είπε

@CometRyzen βγήκε και η τιμή για την Odyssey, 1600$. Για να δούμε πόσο θα έρθει Ευρώπη.

Αμά δεν έχει fald δεν βλέπω λόγο ύπαρξης tbh. Τα 240hz σε αυτην την ανάλυση απλά απλησίαστα, εντελώς pointless. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, CometRyzen είπε

Αμά δεν έχει fald δεν βλέπω λόγο ύπαρξης tbh. Τα 240hz σε αυτην την ανάλυση απλά απλησίαστα, εντελώς pointless. 

Απ' ότι διαβάζω δεν έχει FALD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...