Προς το περιεχόμενο

Αγορά φορητού υπολογιστή για φοιτητή


makis_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. 

Φέτος έπειτα από δεύτερη προσπάθεια για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση μπήκα πληροφορική στην σχολή που ήθελα.

Γενικά ασχολούμαι με τον προγραμματισμό αρκετά στον ελεύθερο μου χρόνο κάνοντας μέτριες προς βαριές εργασίες. 

Φέτος θα ήθελα να αγοράσω ένα καλό laptop. Το budget μου είναι γύρω στα 1000-1500 ευρώ. 

Εγώ σκεφτόμουν κάποιο λαπτοπ από την σειρά XPS της Dell

Εσείς τι προτείνετε 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, makis_gr είπε

Καλησπέρα. 

Φέτος έπειτα από δεύτερη προσπάθεια για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση μπήκα πληροφορική στην σχολή που ήθελα.

Γενικά ασχολούμαι με τον προγραμματισμό αρκετά στον ελεύθερο μου χρόνο κάνοντας μέτριες προς βαριές εργασίες. 

Φέτος θα ήθελα να αγοράσω ένα καλό laptop. Το budget μου είναι γύρω στα 1000-1500 ευρώ. 

Εγώ σκεφτόμουν κάποιο λαπτοπ από την σειρά XPS της Dell

Εσείς τι προτείνετε 

Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Φοιτητής και εγω σε Δίκτυα. Θα σου πρότεινα σταθερό ( οχι έτοιμη σύνθεση εννοείται) με μεγάλη οθόνη και να πάρεις ένα πιο απλό φορητό.

Στην σχολή δέν θα χρειαστείς να κουβαλάς υπολογιστή , στα εργαστήρια υπάρχουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει λόγος να ξοδέψεις τόσα λεφτά για να έχεις ένα "μέτριο" μηχάνημα,  ενώ μπορείς να φτιάξεις έναν πολύ δυνατό σταθερό.  Η μικρή οθόνη του φορητού επίσης είναι κουραστική. 

Στη σχολή υπάρχουν τα υπολογιστικά κέντρα που έχουν υπολογιστές ελεύθερους αν ποτέ χρειαστεί. 

Επεξ/σία από jodact
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...