Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ


Spyros20199

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Εντάξει είναι ποινικό αδίκημα αλλά δες θα τον στείλουν και στο Γκουανταναμο παίδες ηρεμήστε 

Πώς να ηρεμήσουμε? Για κάθε έναν που πιστεύει ότι δικαιούται δωρεάν ρεύμα όλοι οι υπόλοιποι συνεπείς πολίτες επωμιζομαστε το βάρος του. Και επειδή είναι εκατοντάδες χιλιάδες οι κουτοπόνηροι, το ρεύμα έχει φτάσει να κοστίζει για όλους τους υπόλοιπους πολλαπλάσια. Εγώ δεν είμαι οκ να πληρώνω για τους πονηρούς και με θίγει σε μεγάλο βαθμό. 

  • Like 2
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spyros20199 είπε

Γειά σας. Μου έστειλαν ειδοποιηση από την ΔΕΗ ότι κλεβω ρεύμα. Το είχα ξανα ακούσει ανά διαστήματα από άλλους αλλά έδινα σημασία. Μου ήρθε ένα χαρτί μέσω ταχυδρομείου που μου έλεγε να παρουσιαστώ σε μια διεύθυνση και μου είχαν πάρει το ρολόι μου το είχαν βγάλει Φ ωτογραφιες. Στην διεύθυνση δεν πήγα λόγω ότι εργαζόμουν. Πήγα στην ΔΕΗ τους εξήγησα την περίπτωση μου είπε η συνάντηση γίνεται μόνο μια φορά με ραντεβού που σου κλείνουν αυτοί. Στην ερώτηση μου προς αυτούς γιατί εδώ και 40 χρόνια εφόσον σας κλεβω δεν είχατε κάνει κάποιο έλεγχο? Απάντηση δεν έχουμε τόσους υπαλλήλους και ότι πρέπει βάσει νόμου τα τελευταία 5 χρόνια να πληρώσω κάποια διαφορά. Τι κάνουμε??? Έτσι οικονομανε ορισμένες δημόσιες υπηρεσίες??? 

Τα τελευταία 5 χρόνια από πού προέκυψαν..?Είχαν βγει οι φωτό. πριν πέντε χρόνια και απλά μαζεύτηκε ένα ποσό και είπαν κάτσε να του στείλουμε το ειδοποιητηριο?Το υποθέτουν ότι εκλεβες για πέντε χρόνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινόταν λόγω εργασίας να πάω με τίποτα. Κ αν έκλεβα ρεύμα και ήμουν ένοχος θα το διαλαλούσα εδώ μέσα δημόσια ρε πάτε καλά??? Και ήταν δεδηε έκανα λάθος όχι δεη.απλα μου είπαν όσα χρόνια και αν έκλεβα είτε από μόνος μου είτε να μου το έχει κάνει κάποιος άλλος στην πολυκατοικία για ξεκαρφωμα(ναι βρήκαν κ άλλον δεν ήμουν μόνο εγώ) βάση νόμου πληρώνεις μόνο 5 χρόνια κ ας έκλεβες πολύ παραπάνω χρόνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβετε πως έφτασε στο σημείο αυτό η ΔΕΗ,μου έλεγε ένας ιδιοκτήτης που είχε έναν ενοικιαστή που είχε 6 μήνες να πληρώσει ενοίκιο ότι στην ΔΕΗ είχε χρέος ο ενοικιαστής 7500 ευρώ! Μιλάμε εκεί στην ΔΕΗ πολύ χουβαρνταδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, skiabox είπε

Για να καταλάβετε πως έφτασε στο σημείο αυτό η ΔΕΗ,μου έλεγε ένας ιδιοκτήτης που είχε έναν ενοικιαστή που είχε 6 μήνες να πληρώσει ενοίκιο ότι στην ΔΕΗ είχε χρέος ο ενοικιαστής 7500 ευρώ! Μιλάμε εκεί στην ΔΕΗ πολύ χουβαρνταδες!

Τόσα χρόνια δεν την ένοιαζε τη ΔΕΗ διότι πλήρωναν τα κορόιδα τα χρέη των άλλων, τώρα όμως που έχει αρχίσει να πηγαίνει ο κόσμος σε εναλλακτικές εταιρίες τους μπήκε το αγγούρι.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγωγή άμεσα στη ΔΕΗ γιατί δεν το κατάλαβαν νωρίτερα και τώρα είσαι εσύ υποχρεωμένος να πληρώσεις αλλά τόσα χρόνια από τοτε που θα έπρεπε να σε είχαν καταλάβει.Απαίτησε αλλά 20 χρόνια δωρεάν.

Επεξ/σία από AgnwstosY
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cumulus είπε

Τόσα χρόνια δεν την ένοιαζε τη ΔΕΗ διότι πλήρωναν τα κορόιδα τα χρέη των άλλων, τώρα όμως που έχει αρχίσει να πηγαίνει ο κόσμος σε εναλλακτικές εταιρίες τους μπήκε το αγγούρι.....

Σιγά τους εναλλακτικούς.

Διαφορά με την ΔΕΗ 10 ευρώ το χρόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skiabox είπε

Σιγά τους εναλλακτικούς.

Διαφορά με την ΔΕΗ 10 ευρώ το χρόνο!

Δεν εχει σημασια αυτο για τη δεη.Το θεμα ειναι οτι φευγουν και χανει πελατεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούν ας βρούνε το ρεύμα που έκλεψες. Αλλιώς ας σωπάσουν για πάντα.

Έγκλημα δίχως πειστήρια του εγκλήματος υπάρχει; Δεν υπάρχει. Άμα το βρούνε το ρεύμα αυτό που είναι πολύ αν μιλάμε για 40 χρόνια, τότε ΟΚ ας πας και φυλακή που λέει ο λόγος.
Πρώτα όμως θα πρέπει να το αποδείξουν.

Το σπίτι είναι διαμπερές; Αν είναι διαμπερές και έχεις ανοίξει μπαλκονόπορτες εμπρός και πίσω θα κάνει ρεύμα. Οπότε δεν φταις εσύ, αλλά η διαρρύθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mitspetr είπε

Αν μπορούν ας βρούνε το ρεύμα που έκλεψες. Αλλιώς ας σωπάσουν για πάντα.

Έγκλημα δίχως πειστήρια του εγκλήματος υπάρχει; Δεν υπάρχει. Άμα το βρούνε το ρεύμα αυτό που είναι πολύ αν μιλάμε για 40 χρόνια, τότε ΟΚ ας πας και φυλακή που λέει ο λόγος.
Πρώτα όμως θα πρέπει να το αποδείξουν.

Το σπίτι είναι διαμπερές; Αν είναι διαμπερές και έχεις ανοίξει μπαλκονόπορτες εμπρός και πίσω θα κάνει ρεύμα. Οπότε δεν φταις εσύ, αλλά η διαρρύθμιση.

Φυσικα και μπορει να βρει με υπολογισμο νομιμο βασει οδηγιων ΡΑΕ το ρευμα που κλεβει καποιος ....Πειστηρια φυσικα και μπορει να εχει απο την κατασταση του μετρητη που πηρε.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Και κλέβεις ρεύμα και τους την είπες που δε σε είχαν ελέγξει νωρίτερα;

Μετά αναρωτιόμαστε πώς φτάσαμε ως εδώ...

Πάντως ωραίο κόλπο για να εκδικηθεις κάποιον γείτονα ... Του πειράζεις το ρολόι και άντε γεια!!!!

@Spyros20199 μήπως αυτό έγινε και στην περίπτωσή σου; Εφόσον τα ρολόγια είναι εκτεθειμένα θα μπορούσε να το κάνει ο οποιοσδήποτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2017 το κλιμακοστάσιο έπιασε φωτιά και αυτή προήλθε από τα ρολόγια της ΔΕΗ. Ένα χρόνο μετά και αφού άλλαξαν τα ρολόγια με νέα ψηφιακά μας είπαν ότι κλέβαμε ρεύμα από το 2010 μέχρι το 2015 με έγγραφη επιστολή για δικαστήριο. Κάτι τέτοιο δεν έγινε ποτέ. Κάνεις δεν έκλεψε και για κανέναν λόγο. Τα δικαστήρια δεν θα έχουν τελειωμό όπως το βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Φυσικα και μπορει να βρει με υπολογισμο νομιμο βασει οδηγιων ΡΑΕ το ρευμα που κλεβει καποιος ....Πειστηρια φυσικα και μπορει να εχει απο την κατασταση του μετρητη που πηρε.

Ό,τι και να υπολογίσουν, αν δεν έχουν πειστήρια στα χέρια τους, τζίφος. Δεν μπορείς να πεις ότι υπολογίζω πως έκανε έγκλημα και τα στοιχεία μου είναι μόνο υπολογισμοί. Χρειάζεται και κάτι απτό για αποδείξεις. Να έχουν κάτι στα χέρια τους.

Για μένα έπρεπε να πάει στη συνάντηση για να μην κινήσει υποψίες και ας έκανε ό,τι ήθελε μετά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...