Προς το περιεχόμενο

Αγορα Καινουριου PC


TASOS PAOKG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, TASOS PAOKG4 είπε

Οσο αφορα την συνθεση εχω την εντυπωση οτι η msi (εξοπλισμου/ποιοτητας) που γραφω ειναι καλυτερη απο την asrock αλλα στο case μπορεις να μου πεις τι δινει το cougar σε σχεση με το aerocool; Να λαβεις υπ'οψην οτι θα μπει dvd player στο case. 

Εισης σκεφτομαι σοβαρα να αυξησω λιγο το budget κσι να βαλω τον ryzen 2700 μαζι με μια rx 590 για να γινει οσο πιο future proof συστημα.

Eίναι ποιοτικότερη η MSI. Έβαλα την asrock λόγω περιορισμού στο budget. To aerocool κουτί καλό είναι. Το cougar απλά έχει tempered glass και όχι ακρυλικό. Παίρνει και DVD-rom.

Δεν θα είσαι πιο futureproof αν πας στην 590. Μείνε με την 5700. Αν αυξήσεις το budget πήγαινε στον R5 3600 και όχι στον 2700. Ο 3600 είναι πιο ισχυρός επεξεργαστής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 ώρες πριν, Votritis είπε

27αρα 1080p δεν είναι λίγα τα πιξελς για τίς ιντσες? νομίζω αυτός ο συνδυασμός (27-1080- 144) είναι περισσότερο για competitive games

Δεν ισχυει καθολου αυτο ...  Αναλογα και την αποσταση που καθεσαι  . Εγω με 1080 27αρα δεν καταλαβαινω τιποτα . 
Βεβαια νομίζω η χρυσή τομή είναι 1440 σε 32 .

Επεξ/σία από Lecter D
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Votritis είπε

27αρα 1080p δεν είναι λίγα τα πιξελς για τίς ιντσες? νομίζω αυτός ο συνδυασμός (27-1080- 144) είναι περισσότερο για competitive games

για την αποσταση που θα την εχω εγω ειναι τελοια η 27αρα 1080p

6 ώρες πριν, TASOS PAOKG4 είπε

Εχεις αποψη για τις οθονες samsung γυρω στα 200 ευρω

δεν εχει τιποτα αξιολογο η samsung σε αυτα τα χρηματα
πηγαινε σε αυτη https://www.skroutz.gr/s/16210265/AOC-C24G1.html
ειναι VA panel.  χειροτερα χρωματα απο οτι οι IPS αλλα καλυτερα μαυρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@tanasen01 υστερα απο ψαξιμο προσεξα οτι η 5700 (σκεφτηκα και για rx vega 56 για να ριξω λιγο το κοστος στην gpu)που προτεινεις θελουν τροφοδοτικο πανω απο 600w για να εχει ομαλη λειτουργια ολο το συστημα και εγω στην αρχικη συνθεση εβαλα 550w το οποιο καλυπτει μονο την rx 590 με αποτελεσμα να ξεφευγω πολυ πανω απο 1200€ και εγω ηθελα να ειμαι περιπου στα 1100€ (για Συστημα+Οθονη+O/S).

Τι διαφορες εχουν σε επιδοσεις αυτες οι gpu μεταξυ τους;

Οσο αφορα για τα windows,εαν ειναι να κοψω απο εκει,επειδη δεν εχω κανει ξανα κατι παρομοιο να αγορασω κλειδι μεσω ιντερνετ οσο αφορα για λειτουργικο(εχω διαβασει σχολια οτι μερικα  κλειδια δεν δουλευουν) ποσο εμπιστο ειναι το site που προτεινεις και πως γινεται η αγορα του κλειδιου;

Επεξ/σία από TASOS PAOKG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, TASOS PAOKG4 είπε

@tanasen01 υστερα απο ψαξιμο προσεξα οτι η 5700 (σκεφτηκα και για rx vega 56 για να ριξω λιγο το κοστος στην gpu)που προτεινεις θελουν τροφοδοτικο πανω απο 600w για να εχει ομαλη λειτουργια ολο το συστημα και εγω στην αρχικη συνθεση εβαλα 550w το οποιο καλυπτει μονο την rx 590 με αποτελεσμα οτι ξεφευγω πολυ πανω απο 1200€ και εγω ηθελα να ειμαι περιπου στα 1100€ (για Συστημα+Οθονη+O/S).

Τι διαφορες εχουν σε αποδοσεις αυτες οι gpu μεταξυ τους;

Οσο αφορα για τα windows,εαν ειναι να κοψω απο εκει,επειδη δεν εχω κανει ξανα κατι παρομοιο να αγορασω κλειδι μεσω ιντερνετ οσο αφορα για λειτουργικο(εχω διαβασει σχολια οτι μερικα  κλειδια δεν δουλευουν) ποσο εμπιστο ειναι το site που προτεινεις και πως γινεται η αγορα του κλειδιου;

Eίναι πολύ πιο αργή η 590 και καταναλώνει επίσης περισσότερο από την 5700.

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx_5700-rx_5700_xt,6216-4.html

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-590,5907-8.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...