Προς το περιεχόμενο

Οπτικες ινες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/9/2019 στις 11:46 ΜΜ, Figantu είπε

 Η cosmote vodafone wind κανουν ανασκαφες σε ολους τους δρομους χωρις καν να εχουν ζητησει οπτικη απο αυτους.

Πάντως να ξέρεις δεν σκάβουν απο την καλοσύνη της καρδιάς τους...απλώς παιρνουν επιδοτήσεις και σκάβουν όπου είναι να πάρουν λεφτά..οι άλλοι σχεδόν σκάβουν για την ψυχή της μάνας τους....ούτε συμβόλαιο σε υποχρεώνουν ούτε τίποτε και τρώνε όλο το λούκι....μακάρι να αρχίσουν να σκάβουν και στα δικά μου μέρη....γιατί αν περιμένω απο το καρτέλ σώθηκα....εδώ θα σκάψουν στο κωλοχώρι με τους 10 παππούδες γιατί τρέχουν λεφτά απ'έξω....

Αν το είχα σκεφτεί λίγο οι μικροί καλύτερα και έσκαβαν εκεί που πονάει θα κάναν μεγαλη ζημιά στο καρτελ....αλλά μάλλον φοβούνται..δεν έχουν καλό προγραμματισμό ...τι να πώ....πάντως όποιος πάει στους μικρούς δεν βλέπω να ξαναφεύγει...αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος παίρνει επιδότηση για την ανάπτυξη του δικτύου οπτικών ινών;  Μήπως πιστεύεται ότι αυτό είναι η δράση με τα κουπόνια του sfbb;

Όσον αφορά τους μικρούς, με ετήσιο τζίρο όσο ένα 10ήμερο κάποιου μεγάλου, είναι απόλυτα λογικό να έχουν μικρή επέκταση και αναγκαστικά να ξεκινούν από το σημείο που υπάρχει datacenter και σύνδεση με το διαδίκτυο. Μήπως νομίζεται ότι μπορούσαν εύκολα και οικονομικά να ξεκινήσουν από οποιοδήποτε σημείο που εμείς θεωρούμε εμπορικό; Με ποιον τρόπο και τι κόστος θα έφθαναν εκεί για ανάπτυξη του δικτύου τους στην συνέχεια;

32 λεπτά πριν, ikorolis είπε

ναι πολύ σωστή η παρατήρηση σου

δεν είναι η HCN (Θεσσαλονίκη) ούτε η INALAN (Αθήνα) στην δράση SuperFast BroadBand (sfbb.gr) έτσι δεν υπάρχει επιδότηση

δεν ξέρω τους λόγους υποθέτω ότι ίσως είναι αυτό που αναφέρεις περί της ενοικίασης.

Δεν είναι υπόθεση, αλλά γεγονός. Προαπαιτούμενο για κάποιον πάροχο να έχει συμμετοχή στην δράση είναι να έχει και πακέτα χοντρικής, πράγμα που δεν ισχύει σε αυτούς.

Η Inalan είχε αρχικά ανακοινώσει ότι το εξετάζει και είναι σε προχωρημένες συζητήσεις, αλλά τελικά (όπως έλεγα τότε) δεν έγινε τίποτα. Δεν είναι απλό πράγμα να γίνει αυτό και χρειάζονται πολλά κεφάλαια και επενδύσεις σε υλική υποδομή, που δύσκολα μπορούν να το κάνουν οι μικροί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2019 στις 2:33 ΜΜ, ikorolis είπε

ναι πολύ σωστή η παρατήρηση σου

δεν είναι η HCN (Θεσσαλονίκη) ούτε η INALAN (Αθήνα) στην δράση SuperFast BroadBand (sfbb.gr) έτσι δεν υπάρχει επιδότηση

δεν ξέρω τους λόγους υποθέτω ότι ίσως είναι αυτό που αναφέρεις περί της ενοικίασης.

Το είχα ψάξει και διάβασα τους όρους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 10/9/2019 στις 10:45 ΠΜ, Figantu είπε

Αυτο με εκνευριζει. Κανενας δεν ζητησε οπτικη ινα απο την κοσμοτε αλλα σκαβουν παρολα αυτα ενω στην hcn ζητησαν παρα πολυ δεν σκαβει λογω της γ*μημενης αδειας

ετσι ακριβως ειναι δυστυχως

Στις 8/9/2019 στις 11:46 ΜΜ, Figantu είπε

Εχω κανει αιτηση πριν 6 μηνες στην hcn για να βαλουν οπτικη ινα και δεν εχουν βαλει ακομα επειδη περιμενουν αδεια απο το δημο για ανασκαφες. Η cosmote vodafone wind κανουν ανασκαφες σε ολους τους δρομους χωρις καν να εχουν ζητησει οπτικη απο αυτους. Η ερωτηση μου ειναι γιατι αργουν τοσο πολυ να κανουν ανασκαφες η hcn ενω οι υπολοιπες τρεις εταιριες βαλανε λες και δεν πηραν καν αδεια

τελικα τι γινεται ειχες νεοτερα? εγω περιμενω εδω και 9 μηνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2020 στις 6:35 ΜΜ, Figantu είπε

Τον επομενο μηνα κλεινουμε ενα χρονο απο τοτε που καναμε αιτηση αλλα τιποτα ακομα

ετσι ετσι παει αργα αργά.......τι περιοχη εισαι ??? εγω Α τουμπα... βλεπω πολλά κουτια HCN  γυρω τιργυρω στην περιοχη μου αλλα κανενα διπλα μου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαληρο μενω εχει πολλα κουτια γυρω μου και το πιο κοντινο ειναι στα 50 μετρα το πολυ και δεν μπορουν να μεταφερουν ενα καλωδιο ρε συ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2020 στις 2:35 ΜΜ, Figantu είπε

Φαληρο μενω εχει πολλα κουτια γυρω μου και το πιο κοντινο ειναι στα 50 μετρα το πολυ και δεν μπορουν να μεταφερουν ενα καλωδιο ρε συ.

ειναι δυστυχως πολυ ανωργανοτοι! προφανώς και το τεχνικο τους τημημα δεν ειναι επαρκως επανδρωμενο

 

Στις 30/1/2020 στις 2:35 ΜΜ, Figantu είπε

Φαληρο μενω εχει πολλα κουτια γυρω μου και το πιο κοντινο ειναι στα 50 μετρα το πολυ και δεν μπορουν να μεταφερουν ενα καλωδιο ρε συ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...