Προς το περιεχόμενο

Αγορά αυτοκινήτου που ήταν test drive


StormGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ψάχνομαι για οικογενειακό αμάξι το τελευταίο καιρό και τα οικονομικά δεν είναι σούπερ αλλά θα ήθελα κάτι όσο πιο καινούριο γίνεται. Οπότε σκέφτομαι την εκδοχή να αγοράσω κάποιο αυτοκίνητο από αντιπροσωπεία που το είχαν για test drive και το πουλάνε. Δηλαδή κάτω από χρόνο αμάξι με το πολύ 10000 χιλιόμετρα.

Εσείς τι λέτε, θα αγοράζατε τέτοιο αυτοκίνητο? Σκέφτομαι ως το μόνο αρνητικό το κακό στρώσιμο που θα έχει μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν η τιμη ηταν κατω 2500€ απο το καινουριο ναι θα το αγοραζα .

Γενικά αυτα τα αμάξια ανάλογα την αντιπροσωπεία τα παίρνουν για test drive, τα παίρνουν πωλητες/μηχανικοι και πανε σπίτι τους ,ειναι ενα αμαξι που πολλοι βγαζουν το αχτι τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Θα προτιμούσα μεταχειρισμένο από ιδιώτη διετίας.Υπάρχουν πολλά οικογενειακά διετίας και σε καλές τιμές. Ψάξιμο θέλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας από αντιπροσωπίες/μαντράδες/επαγγελματίες δεν θα βρεις αυτό που θες γιατί έχουν "δικούς τους" να τα δώσουν αυτά που είναι ευκαιρίες.

Εκτός αν έχει πρόβλημα/ζημιά , το φτιάξουν όπως-όπως και κανένας συνεργάτης τους δεν θέλει το προβληματικό.

 

Οπότε ή χαμηλώνεις τα στανταρ σου και αγοράζεις καινούριο εντός budget ή ψάχνεις (με τεράστια υπομονή και επιμονή) να βρεις αυτό που θες από ιδιώτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

23 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Αν πας από αντιπροσωπίες/μαντράδες/επαγγελματίες δεν θα βρεις αυτό που θες γιατί έχουν "δικούς τους" να τα δώσουν αυτά που είναι ευκαιρίες.

Εκτός αν έχει πρόβλημα/ζημιά , το φτιάξουν όπως-όπως και κανένας συνεργάτης τους δεν θέλει το προβληματικό.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, StormGr είπε

Καλησπέρα, ψάχνομαι για οικογενειακό αμάξι το τελευταίο καιρό και τα οικονομικά δεν είναι σούπερ αλλά θα ήθελα κάτι όσο πιο καινούριο γίνεται. Οπότε σκέφτομαι την εκδοχή να αγοράσω κάποιο αυτοκίνητο από αντιπροσωπεία που το είχαν για test drive και το πουλάνε. Δηλαδή κάτω από χρόνο αμάξι με το πολύ 10000 χιλιόμετρα.

Εσείς τι λέτε, θα αγοράζατε τέτοιο αυτοκίνητο? Σκέφτομαι ως το μόνο αρνητικό το κακό στρώσιμο που θα έχει μάλλον.

Ναι με κλειστα ματια..αλλωστε εχεις εγγυηση και θα στο σενιαρουν πριν την παραδοση. Εννοειτε με γενναια εκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδόν όλες οι αντιπροσωπείες έχουν και από ένα τέτοιο και μάλιστα στην φουλ έκδοση. το θέμα είναι τι σκισιμο έχει φάει αυτό το αμάξι.

μπορεί πχ να έχει λίγα χιλιόμετρα αλλά μπορεί να το έχουν να λειτουργεί και μια εβδομάδα συνεχόμενα για endurance τεστ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επαρχία που μένω από όσες αντιπροσωπείες έχω περάσει, όσα test drive θα πουλήσουν στο προσεχές μέλλον επειδή αλλάζει το μοντέλο η γίνεται face lift κλπ θα τα δώσουν το πολύ με 15 άντε 20% κάτω.

Είναι δύσκολα γενικά τα πράγματα, και οι επιλογές αρκετά περιορισμένες αφού δεν έχω χρόνο ούτε ορεξη να τρέχω ως την Αθήνα πχ για να δω αμάξια. Το καλό είναι ότι δεν βιάζομαι οπότε μπορώ να περιμένω μέχρι να βρω κάτι στα μέτρα μου με τα λεφτά που θέλω να δώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι γιατί δεν πρόκειται να έχεις καμία σοβαρή έκπτωση. Εάν ήταν να την κάνουν θα το κρατούσαν οι ίδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειχα παρει ενα "δημοσιογραφικο"με καλο ποσοστο κατω, το πετυχαινα σε φωτος σε test drive περιοδικων/ site 😛 .

Αν εχετε γνωστους σε εισαγωγεις-αντ.πειες εχουν κ αυτοι εκπτωσεις ακομη και για new...

 

σιγουρα δεν φτανουν αυτα στο κοινο..

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τελικα το παρεις,να προσεξεις σαν να ηταν ενα μεταχειρισμενο απο μαντρα.

Ενας φιλος μου "θαμπωθηκε" απο ενα δημοσιογραφικο Tiguan ,που ηταν φουλ εξτρα και αυτοματο και του το εδιναν 3-4 χιλιαρικα κατω και το πηρε χωρις δευτερη σκεψη και ματια.

μετα απο ενα μηνα,βλεπω τους θολους και μου φανηκαν να εχουν αρκετα μεγαλη αποσταση απο το λαστιχο,του το επισημαινω και συνειδητοποιουμε οτι δεν φορουσε τις κανονικες ζαντες 17αρες με τις οποιες πωλειται αλλα μικροτερες 16αρες γι'αυτο φαινοταν τοσο μικρος ο τροχος. Μαλλον καποιος στην αντιπροσωπεια τις ειχε..εχμ...δανειστει🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Αν τελικα το παρεις,να προσεξεις σαν να ηταν ενα μεταχειρισμενο απο μαντρα.

Ενας φιλος μου "θαμπωθηκε" απο ενα δημοσιογραφικο Tiguan ,που ηταν φουλ εξτρα και αυτοματο και του το εδιναν 3-4 χιλιαρικα κατω και το πηρε χωρις δευτερη σκεψη και ματια.

μετα απο ενα μηνα,βλεπω τους θολους και μου φανηκαν να εχουν αρκετα μεγαλη αποσταση απο το λαστιχο,του το επισημαινω και συνειδητοποιουμε οτι δεν φορουσε τις κανονικες ζαντες 17αρες με τις οποιες πωλειται αλλα μικροτερες 16αρες γι'αυτο φαινοταν τοσο μικρος ο τροχος. Μαλλον καποιος στην αντιπροσωπεια τις ειχε..εχμ...δανειστει🤔

Να πάρουμε τις ζητήσει. Στο βιβλίο και κάτω από τη μοκέτα του πορτ-μπαγκάζ υπάρχει ένα τέτοιο χαρτάκι.

stitok.jpg

Αυτοί είναι τα option από το εργοστάσιο που μέσα είναι τι σαν τα φοράει και τι λάστιχα.

Έχω ο decoder. http://igorweb.org/equidec.aspx

Με αυτά πάει και ζητάει τις ζάντες που είχε πάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...