Προς το περιεχόμενο

[ΟΘΟΝΗ] SAMSUNG LC32JG56QQUXEN 32'' LED 144Hz QHD 269 ευρώ @e-shop.gr [Εξαντλημένο]


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Αξίζει η  αλλαγή από Dell 2717H (1080p, 75Hz, IPS,freesync) σε αυτήν  με rx 580 πάνω για μεικτή χρήση όχι μόνο gaming??

Ναι.

4 λεπτά πριν, noo_mercy είπε

.... Εξαντλημένο.....

Πριν δύο ημέρες ήταν πάλι εξαντλημένο και ξαναμπήκε σε διαθεσιμότητα από 17 Σεπτέμβρη χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Ναι.

Πριν δύο ημέρες ήταν πάλι εξαντλημένο και ξαναμπήκε σε διαθεσιμότητα από 17 Σεπτέμβρη χθες.

Μακάρι... Σαν προσφορά είναι πολύ δυνατή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spy94 είπε

Και οι υπερβολές συνεχίζονται...

32αρι 4κ 144hz παίζει να μην υπάρχει,αλλά έστω και ότι υπάρχει τι τιμή έχει?η θα έχει?

Και ακόμη και να έχει τι κάρτα θέλεις για να αξιοποιήθει?

Μείνετε λίγο on topic αφηστε τις προσωπικές σας αστειες "γνώμες"

Ξαναδιάβασε τι έγραψα, μίλησα για ανάλυση και διαστάσεις, δλδ ιδανική ανάλυση, πουθενά δεν ανέφερα τα hz, αστεία γνώμη η δική μου αλλά εγώ μειδίασα με την δική σου. Προτείνω λοιπόν να μείνεις εσύ on topic και να αφήσεις τα άσχετα σχόλια και ερωτήματα του τύπου "με τι κάρτα θα αξιοποιηθεί" ή "τι τιμή θα έχει" γιατί δεν ήταν καν το θέμα μας αυτό.

3 ώρες πριν, DsLmAnIaC είπε

Δεν έχεις άδικο αλλά για δες τι χρειάζεσαι για να οδηγήσεις 4k panel. Σε απεριόριστο μπάτζετ όλοι ξέρουμε τι επιλογές να κάνουμε.

Ναι όντως χρειάζεσαι μια 2080 και πάνω για 4k/60 δλδ ξεκινάς με κάρτα των 700+ euro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, dimoskoutr said:

Μόνο που μπλέκει η κατάσταση αν έχεις ανοίξει το κουτί και έχεις δοκιμάσει το προϊόν... Τον νόμο τον ξέρω και εγώ και την Ευρωπαϊκή οδηγία, ε στην ρημαδα την Ελλάδα αλλά θεωρούν ότι ισχύουν.... Και οι δικηγόροι του συνηγόρου του καταναλωτή!!! Όργια... Παθών πέρυσι τέτοιο καιρό με ram...

Ο νομος βασιζεται στο οτι μπορει να δοκιμασεις το προιον και να μη σου αρεσει, και εφοσον δεν υπηρχε σε βιτρινα να ελεγξεις αν σε βολευει, σου δινεται αυτο το 14ημερο remorse period. 

Καταλαβαινω ομως τι λες και το ποσο δυσκολη μπορει να καταληξει να γινει η διαδικασια στην Ελλαδα (πχ: στο Amazon ενα email ειναι αρκετο). 

Στην τελικη, ως αγοραστης εχεις το δικαιωμα να ζητησεις να σου ανοιξουν την οθονη στο e-shop point και να την θεσουν σε λειτουργια μπροστα σου, προτου την πληρωσεις. Ετσι μπορεις να βεβαιωθεις οτι δεν υπαρχουν προβληματικα pixels κτλ.

 

Φιλος (στον Κοτσοβολο) ειχε ανοιξει 2 iMac στο ταμειο, πριν ανοιξει το 3ο που δεν ειχε κανενα καμμενο πιξελ! 

Επεξ/σία από Σαϊνόμπι
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ξαναδιάβασε τι έγραψα, μίλησα για ανάλυση και διαστάσεις, δλδ ιδανική ανάλυση, πουθενά δεν ανέφερα τα hz, αστεία γνώμη η δική μου αλλά εγώ μειδίασα με την δική σου. Προτείνω λοιπόν να μείνεις εσύ on topic και να αφήσεις τα άσχετα σχόλια και ερωτήματα του τύπου "με τι κάρτα θα αξιοποιηθεί" ή "τι τιμή θα έχει" γιατί δεν ήταν καν το θέμα μας αυτό.

Μα το δυνατό σημείο της προσφοράς είναι ο συνδυασμός 144hz 2κ 32" αλλιώς επιλογές υπάρχουν αν βγάλουμε οποιαδήποτε επιλογη από τις 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ξαναδιάβασε τι έγραψα, μίλησα για ανάλυση και διαστάσεις, δλδ ιδανική ανάλυση, πουθενά δεν ανέφερα τα hz, αστεία γνώμη η δική μου αλλά εγώ μειδίασα με την δική σου. Προτείνω λοιπόν να μείνεις εσύ on topic και να αφήσεις τα άσχετα σχόλια και ερωτήματα του τύπου "με τι κάρτα θα αξιοποιηθεί" ή "τι τιμή θα έχει" γιατί δεν ήταν καν το θέμα μας αυτό.

Ναι όντως χρειάζεσαι μια 2080 και πάνω για 4k/60 δλδ ξεκινάς με κάρτα των 700+ euro.

Ναι αλλα δεν αγοράζεις μια οθόνη έτσι. Λαμβάνεις υπόψιν σου και με τι θα την οδηγήσεις. Δεν είναι ότι πήρες 4k οθόνη και τελείωσε το ζήτημα.

Πρέπει ο υπολογιστής σου να μπορεί να το υποστηρίξει. Τι να το κάνεις το 4k σε 25 frames η στα low settings; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, Σαϊνόμπι said:

Ο νομος βασιζεται στο οτι μπορει να δοκιμασεις το προιον και να μη σου αρεσει, και εφοσον δεν υπηρχε σε βιτρινα να ελεγξεις αν σε βολευει, σου δινεται αυτο το 14ημερο remorse period. 

Καταλαβαινω ομως τι λες και το ποσο δυσκολη μπορει να καταληξει να γινει η διαδικασια στην Ελλαδα (πχ: στο Amazon ενα email ειναι αρκετο). 

Στην τελικη, ως αγοραστης εχεις το δικαιωμα να ζητησεις να σου ανοιξουν την οθονη στο e-shop point και να την θεσουν σε λειτουργια μπροστα σου, προτου την πληρωσεις. Ετσι μπορεις να βεβαιωθεις οτι δεν υπαρχουν προβληματικα pixels κτλ.

  Hide contents

Φιλος (στον Κοτσοβολο) ειχε ανοιξει 2 iMac στο ταμειο, πριν ανοιξει το 3ο που δεν ειχε κανενα καμμενο πιξελ! 

Εγώ κάλεσα το eshop point που με εξυπηρετεί και αρνήθηκαν να την ανοίξουν. Πρώτα θα πληρώσεις μου λέει, μετά θα την ανοίξω, και άμα έχει πρόβλημα την στέλνουμε στο service. Είμαι και πελάτης με 100+ παραγγελίες.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DigitalElf είπε

Εγώ κάλεσα το eshop point που με εξυπηρετεί και αρνήθηκαν να την ανοίξουν. Πρώτα θα πληρώσεις μου λέει, μετά θα την ανοίξω, και άμα έχει πρόβλημα την στέλνουμε στο service. Είμαι και πελάτης με 100+ παραγγελίες.

Αυτό ήθελα να ρωτήσω. Εγώ πχ την έχω πληρώσει με την κάρτα μου. Όταν θα πω στο e shop point στην Νίκαια να την παραλάβω μπορώ να τους ζητήσω να την ανοίξουν και ν την ελέγξουμε για τυχόν καμμένα pixel ? Επίσης τι άλλο πρέπει να προσέξω στον έλεγχο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Skrez1982 είπε

Αυτό ήθελα να ρωτήσω. Εγώ πχ την έχω πληρώσει με την κάρτα μου. Όταν θα πω στο e shop point στην Νίκαια να την παραλάβω μπορώ να τους ζητήσω να την ανοίξουν και ν την ελέγξουμε για τυχόν καμμένα pixel ? Επίσης τι άλλο πρέπει να προσέξω στον έλεγχο ?

Backlight bleed και panel uniformity μην είναι χάλι.

Και γω με κάρτα πλήρωσα αλλά είμαι πολύ τεμπέλης για να τρέχω σε αυτούς να παραλάβω. Θα μου το φέρουν σπίτι και άμα δεν είμαι ευχαριστημένος  θα τους το γυρίσω και άμα κάνουν νερά, chargeback και άστους να τρέχουν να τα βρουν με την τράπεζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DigitalElf είπε

Εγώ κάλεσα το eshop point που με εξυπηρετεί και αρνήθηκαν να την ανοίξουν. Πρώτα θα πληρώσεις μου λέει, μετά θα την ανοίξω, και άμα έχει πρόβλημα την στέλνουμε στο service. Είμαι και πελάτης με 100+ παραγγελίες.

Πολύ χρήσιμες οι εμπειρίες σας μπας και βγάλουμε άκρη τελικά τί ισχύει και τί μπορεί να γίνει.

Στην περίπτωση αυτή, φαντάζομαι ότι ήταν πράγματι λογικό πρώτα να την πληρώσεις αφού δεν γίνεται να ανοίξουν σφραγισμένο κουτί χωρίς χρήματα και μετά να την δοκιμάσουν, αυτό λέει και ο νόμος. Αν την δοκιμάσουν και είναι χαλασμένη προφανώς θα επιστραφεί, αυτό είναι αδιαπραγμάτευτο. Αν τώρα έχει καμένα pixels κατά την δοκιμή ή αν κάτι δεν σου αρέσει, εκεί είναι το θέμα τί γίνεται. Μήπως γίνεται εκεί να συμφωνηθεί ότι "κύριοι την πληρώνω πρώτα, την δοκιμάζουμε αμέσως μετά και αν έχει καμένα pixels την παίρνετε πίσω και μου επιστρέφετε τα χρήματα επί τόπου";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ανοιγεται κανενα πακετο και δεν γινεται καμια δοκιμη πουθενα . Το αγοραζεις και να την φας το πας πισω .Μεσα σε 14 μερες εφοσον εχεις την αρχικη συσκευασια σου δινουν τα λεφτα στο χερι. Νομιζω οτι άσχετως τον λογο σε 14 μερες εχουν υποχρεωση να σου τα δωσουν.

 

Επεξ/σία από Aias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekman93 είπε

Καλησπέρα, ποια είναι η ιδανική απόσταση θέασης για 32 ιντσες σε γραφείο από την εμπειρία σας ; 😁 Ευχαριστώ 

Εγώ είμαι στα 60-70 εκατοστά και είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, spy94 είπε

Μα το δυνατό σημείο της προσφοράς είναι ο συνδυασμός 144hz 2κ 32" αλλιώς επιλογές υπάρχουν αν βγάλουμε οποιαδήποτε επιλογη από τις 3.

Όλα τα δυνατά σημεία της προσφοράς αναφέρθηκαν πριν από εμάς, τι άλλο να προσθέσουμε?

Εγώ απλά σχολίασα ότι δεν είναι ιδανικό να πάρεις 32άρα οθόνη με 1440p ανάλυση, είναι δλδ προτιμότερο να πάρεις μια 27άρα με 1440p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...