Προς το περιεχόμενο

[ΟΘΟΝΗ] SAMSUNG LC32JG56QQUXEN 32'' LED 144Hz QHD 269 ευρώ @e-shop.gr [Εξαντλημένο]


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, stathisgs800 είπε

Λοποιν κατσε να τα βαλουμε μια κατω

Υπερ

2k  check

32 check

144hz check 

Freesync για  amd  καρτες check

Κατα: 

Προβληματικα πανελ samsung και κακο service  eshop  

Ελλειψη ενσωματωμενων ηχειων

Va panel αλλα με αυτα τη τιμη λογικο.

Κλεινω προς τελιξα οτι αξιζει.

Στα κατά θα προσέθετα ακόμη ότι δεν έχει USB hub και πιο σημαντικό μεγάλη και άβολη βάση που δεν είναι ρυθμιζόμενη.

Μια διόρθωση στα υπερ, το freesync κατά 99% θα παίζει και σε nVidia (σειρές 10 και 20).

Ίσως να αξίζει, αλλά μήπως καλύτερα με αυτήν από το Πλαίσιο που δίνει 0 pixel εγγύηση για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο; ΟΚ 27άρα μεν αλλά θα έχει καλύτερο PPI και θα είναι πιο sharp. Αν μπορεί να μας πει κάποιος που έχει εμπειρία από 32άρες ή 27άρες 2Κ τί είναι καλύτερο από τα 2. Έχω διαβάσει reviews αλλά οι χρήστες είναι μάλλον πιο αξιόπιστοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Σαϊνόμπι είπε

Ο νομος βασιζεται στο οτι μπορει να δοκιμασεις το προιον και να μη σου αρεσει, και εφοσον δεν υπηρχε σε βιτρινα να ελεγξεις αν σε βολευει, σου δινεται αυτο το 14ημερο remorse period. 

Καταλαβαινω ομως τι λες και το ποσο δυσκολη μπορει να καταληξει να γινει η διαδικασια στην Ελλαδα (πχ: στο Amazon ενα email ειναι αρκετο). 

Στην τελικη, ως αγοραστης εχεις το δικαιωμα να ζητησεις να σου ανοιξουν την οθονη στο e-shop point και να την θεσουν σε λειτουργια μπροστα σου, προτου την πληρωσεις. Ετσι μπορεις να βεβαιωθεις οτι δεν υπαρχουν προβληματικα pixels κτλ.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Φιλος (στον Κοτσοβολο) ειχε ανοιξει 2 iMac στο ταμειο, πριν ανοιξει το 3ο που δεν ειχε κανενα καμμενο πιξελ! 

Ούτε για αστειο δεν στο κάνουν αυτό φίλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Ναι αλλα δεν αγοράζεις μια οθόνη έτσι. Λαμβάνεις υπόψιν σου και με τι θα την οδηγήσεις. Δεν είναι ότι πήρες 4k οθόνη και τελείωσε το ζήτημα.

Πρέπει ο υπολογιστής σου να μπορεί να το υποστηρίξει. Τι να το κάνεις το 4k σε 25 frames η στα low settings; 

Ναι αλλά δεν είναι το θέμα μας με τι θα οδηγήσει ο καθένας την συγκεκριμένη οθόνη. Εγώ γιατί να αναφέρω με τι θα οδηγηθεί μια 4k οθόνη? Ανέφερε κανείς με τι θα οδηγηθεί η συγκεκριμένη της samsung? Εδω απλά εξετάζουμε απλά το καλό ή όχι της προσφοράς αν δεν κάνω λάθος.

Τέλος, μια 4k/60hz με μια 1440p/144hz απαιτούν περίπου την ίδια δύναμη από την gpu για να αποδώσουν καλά με τα ίδια graphics settings, μια πχ 2080 θα αποδώσει καλά τα 4k/60 όπως και τα 1440p/144hz αν τις βάλουμε να παίξουν πχ στα High Settings, οπότε και στην περίπτωση της συγκεκριμένης Samsung (και κάθε οθόνης βασικά) απαιτείται να ξέρουμε με τις θα τις οδηγήσουμε.

Αλλά όπως προείπα, εξετάζουμε το πόσο καλή προσφορά είναι και όχι με τι θα οδηγηθεί, είναι αυτονόητο ότι όποιος την πάρει θα πρέπει να έχει και το ανάλογο hardware αλλιώς κάνει λάθος που διαβάζει το συγκεκριμένο topic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ναι αλλά δεν είναι το θέμα μας με τι θα οδηγήσει ο καθένας την συγκεκριμένη οθόνη. Εγώ γιατί να αναφέρω με τι θα οδηγηθεί μια 4k οθόνη? Ανέφερε κανείς με τι θα οδηγηθεί η συγκεκριμένη της samsung? Εδω απλά εξετάζουμε απλά το καλό ή όχι της προσφοράς αν δεν κάνω λάθος.

Τέλος, μια 4k/60hz με μια 1440p/144hz απαιτούν περίπου την ίδια δύναμη από την gpu για να αποδώσουν καλά με τα ίδια graphics settings, μια πχ 2080 θα αποδώσει καλά τα 4k/60 όπως και τα 1440p/144hz αν τις βάλουμε να παίξουν πχ στα High Settings, οπότε και στην περίπτωση της συγκεκριμένης Samsung (και κάθε οθόνης βασικά) απαιτείται να ξέρουμε με τις θα τις οδηγήσουμε.

Αλλά όπως προείπα, εξετάζουμε το πόσο καλή προσφορά είναι και όχι με τι θα οδηγηθεί, είναι αυτονόητο ότι όποιος την πάρει θα πρέπει να έχει και το ανάλογο hardware αλλιώς κάνει λάθος που διαβάζει το συγκεκριμένο topic..

Πως δεν είναι θέμα; Το θέμα στο συγκεκριμένο νήμα είναι η προσφορά και αν αξίζει να ξοδέψεις το ποσό που ζητά για το συγκεκριμένο προϊόν. Εσύ έρχεσαι και λες ότι προτιμώ 4k στις 32 ίντσες αντί για αυτό.

Για το τρίπτυχο λοιπόν μέγεθος/ανάλυση/ρυθμός ανανέωσης το συγκεκριμένο προϊόν είναι μία καλή προσφορά για κάποιον που θέλει να αναβαθμίσει.

Και ναι για να τρέξεις 1440p/144hz στα νέα AAA παιχνίδια θέλεις σοβαρή κάρτα γραφικών όμως πάντα για 4k όμως οι απαιτήσεις είναι κάπως μεγαλύτερες.

Τέλος, αν έχεις 4k σε αυτά τα χρήματα και σε αυτό το μέγεθος να αντιπροτείνεις καλύτερα να προσθέσεις και ένα λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Aias είπε

δεν ανοιγεται κανενα πακετο και δεν γινεται καμια δοκιμη πουθενα . Το αγοραζεις και να την φας το πας πισω .Μεσα σε 14 μερες εφοσον εχεις την αρχικη συσκευασια σου δινουν τα λεφτα στο χερι. Νομιζω οτι άσχετως τον λογο σε 14 μερες εχουν υποχρεωση να σου τα δωσουν.

Ναι θεωρητικά ισχύει αυτό που λες, στο λέω.... Μην φας όμως έχουμε γλαροσουπα... Υπάρχουν συσκευασίες που αν ανοίξουν δεν γίνονται πια ίδιες στο κλείσιμο, ταινίες ασφαλείας κλπ κλπ κλπ...η Ευρωπαϊκή οδηγία δεν ενδιαφέρεται για τέτοια και σου δίνει το δικαίωμα να την γυρίσεις, στο Ελλάντα πάλι κουκουρούκου! Παθών...

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, mcgerger said:

Πολύ χρήσιμες οι εμπειρίες σας μπας και βγάλουμε άκρη τελικά τί ισχύει και τί μπορεί να γίνει.

Στην περίπτωση αυτή, φαντάζομαι ότι ήταν πράγματι λογικό πρώτα να την πληρώσεις αφού δεν γίνεται να ανοίξουν σφραγισμένο κουτί χωρίς χρήματα και μετά να την δοκιμάσουν, αυτό λέει και ο νόμος. Αν την δοκιμάσουν και είναι χαλασμένη προφανώς θα επιστραφεί, αυτό είναι αδιαπραγμάτευτο. Αν τώρα έχει καμένα pixels κατά την δοκιμή ή αν κάτι δεν σου αρέσει, εκεί είναι το θέμα τί γίνεται. Μήπως γίνεται εκεί να συμφωνηθεί ότι "κύριοι την πληρώνω πρώτα, την δοκιμάζουμε αμέσως μετά και αν έχει καμένα pixels την παίρνετε πίσω και μου επιστρέφετε τα χρήματα επί τόπου";

Στην ουσία αυτό ρώτησα. Αν γίνεται να την πληρώσω να την ανοίξει να την δούμε και αν έχει προβλήματα να μην παραλάβω και να μου επιστραφούν τα χρήματα. Η απάντηση ήταν όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Con_stantine είπε

 

Αν δεν θες να σου επιστρέψουν τα χρήματα , αλλά τους ζητήσεις να σου φέρουν άλλο ίδιο μόνιτορ γίνεται ? Δηλαδή αν πάτε σε ένα κατάστημα και αγοράσετε ένα ρούχο και δεν το προβαρετε και στο σπίτι διαπιστώνετε ότι είναι ελλατωματικο. Δεν θα το γυρίσετε πίσω και αν υπάρχει άλλο ίδιο να εξυπηρετηθειτε οφείλουν να σας το αντικαταστήσουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά προσοχή με την πολιτική επιστροφής του e-shop.

Δεν επιστρέφουν χρήματα, τα πιστώνουν για άλλη αγορά. Επίσης για να πιστωθεί το ποσό που πληρώσατε ακέραιο, θα πρέπει να μην έχετε ανοίξει τη συσκευασία ούτε να την έχετε καταστρεψει-αλλοιωσει με κανένα τρόπο.

Αν ανοίξετε το προϊόν το δοκιμάσετε και το επιστρέψετε θα σας πουν ότι από τα 280€ που πληρώσατε θα σας πιστωθούν 200 επειδή ανοίξατε τη συσκευασία, αφαιρέσατε ζελατίνες κτλ κτλ...

Αντικατάσταση με άλλο γίνεται μόνο αν το προϊόν είναι ελαττωματικο και δεν εννοώ να έχει bleed το μόνιτορ...

Επεξ/σία από Pandelas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω τωρα εγω κατι ειναι προτιμοτερο να παραγγειλεις μια οθονη απο ενα skroutzoμαγαζο  να ερθει ελλατωματικο  και να εισαι επαρχια ανφερομαι σε εμενα και σε αλλα πολλα μελη που δε μενουν αθηνα και αντε να το επιστρεψειςβπισω και εαν ειναι ελληνικο και δεν ειναι εισαγωγης απο ευρωπη. Θα βρεις ακρη? Δε νομιζω... 

Ενω στο eshop οι πιο πολλες εχουν καταστηματα θα πας θα μαλωσεις λιγο θα φωναζεις και μες τον κοσμο να κανεις σαματα δε πιστευω να μη στο στειλουν για αντικατασταση. Αυτα.... 

Ελπιζω να ξαναγινει διαθεσιμο γιατι με εφαγε η σκεψη και δεν την εριξα τη παραγγελια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα θα ζητησω να τη δουμε στο point για τα χοντρα αφου  γνωριζομαστε τοσα χρονια μπορει να το κανουν εκει μπροστα . Αν οχι δε τη παιρνω . Σορυ αλλα δε βλεπω αλλο τροπο αν εχουν σκαρτεψει τοσο .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Pandelas είπε

Παιδιά προσοχή με την πολιτική επιστροφής του e-shop.

Δεν επιστρέφουν χρήματα, τα πιστώνουν για άλλη αγορά. Επίσης για να πιστωθεί το ποσό που πληρώσατε ακέραιο, θα πρέπει να μην έχετε ανοίξει τη συσκευασία ούτε να την έχετε καταστρεψει-αλλοιωσει με κανένα τρόπο.

Αν ανοίξετε το προϊόν το δοκιμάσετε και το επιστρέψετε θα σας πουν ότι από τα 280€ που πληρώσατε θα σας πιστωθούν 200 επειδή ανοίξατε τη συσκευασία, αφαιρέσατε ζελατίνες κτλ κτλ...

Αντικατάσταση με άλλο γίνεται μόνο αν το προϊόν είναι ελαττωματικο και δεν εννοώ να έχει bleed το μόνιτορ...

Τα περισσότερα online καταστήματα αυτό αναφέρουν στους όρους τους, παρότι είναι εντελώς παράνομο σύμφωνα και με την ευρωπαϊκή οδηγία και με τον ελληνικό νόμο στα @@ τους γιατί δεν γίνεται εντελώς παντελώς τίποτα. Σας λέω πήγα στον συνήγορο του πολίτη, έκανα επώνυμα καταγγελία, η απάντηση ήταν ότι εφόσον ανοίχτηκε τέλος από καινούργιο, θεωρείται μεταχειρισμένο...στο μεταξύ υπάρχει μέσα στον νόμο μια παράγραφος που λέει ότι εφόσον το μόνο που θα κάνει ο πελάτης είναι να το χρησιμοποιήσει μόνο για να διαπιστώσει τα χαρακτηριστικά και την λειτουργία του τότε δεν μειώνει την αξία του προϊόντος. Στα @@ τους όμως...τους το είπα εκεί στον συνήγορο του καταναλωτή...μάλιστα η δικηγόρος που είχε την υπόθεσή μου όταν της το ξαναείπα νευρίασε και μου απάντησε το αμίμητο "αν ήσασταν δικηγόρος δεν θα μου το λέγατε αυτό ούτε θα μου το ρωτούσατε!!!"...άντε βρες άκρη...Ελλαδάρα ρε! Μιλάμε για μνήμες ram που ενώ ήταν μέσα στην λίστα συμβατότητας της μητρικής ο κωδικός τους, τελικά αποδείχτηκαν ασύμβατες γιατί η corsair είχε αλλάξει τα chipάκια στην δική μου παρτίδα χωρίς να αλλάξει τον κωδικό της ram!!! Ολόκληρο θέμα έκανα με το μαγαζί, με την Asrock (μητρική) και με την corsair, ήμουν μέσα στις ημερομηνίες που προβλέπει ο νόμος να ζητήσω τα χρήματά μου πίσω, ο συνήγορος του καταναλωτή με γείωσε γιατί λέει ανοίχτηκε η ram και τοποθετήθηκε (λες και υπήρχε άλλος τρόπος να διαπιστώσω τη λειτουργία τους!!!)...και τελικά η corsair αφού επικοινώνησε και με την asrock εξηγήθηκε μετά από 3 μήνες τα διπλά χρήματα πίσω!!! (Δωράκι για την ταλαιπωρία μου)...φυσικά μετά το θέμα τις έβγαλε και η asrock από την λίστα συμβατότητας καθότι πια οι καινούργιες παρτίδες είχαν αλλαγμένα chipάκια με τον ίδιο κωδικό...μπάχαλο και μην μπλέξει κανείς είναι. Πάντως η corsair με κέρδισε σαν πελάτη...έχω ήδη psu τους και όταν μπορώ θα αγοράζω προϊόντα τους μόνο και μόνο για την συμπεριφορά τους σε πελάτη. Να πω ότι ο δύσκολος cpu είναι ο j5005 της intel...οι gemini lake προσοχή με τις ram! 😐

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι λέει αυτή σε σχέση με την διπλάσιας αξίας https://www.mediamarkt.gr/el/product/_asus-rog-strix-xg32vq-gaming-moniror-32-curved-quad-hd-144hz-freesync-με-asus-aura-rgb-1212955.html

Επεξ/σία από heavyrain
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, heavyrain είπε

Πολυ καλή είναι αλλά σε αυτά τα χρήματα θα πήγαινα σε ultrawide 100 hz. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, heavyrain είπε

Αλλη τιμη αρα αλλη κατηγορια . 
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι η τιμη της βρισκεται εκει απο την στιγμη που εχει ερθει το νεο μοντελο στα 600ε (XG32VQR) ... Αν εχει τα λεφτα τοτε ναι πηγαινεις εκει !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...