Προς το περιεχόμενο

Auto Value στην Μεταμόρφωση


Sondo214

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει κάποια προσωπική άσχημη εμπειρία από την εν λόγω Μάντρα στην Μεταμόρφωση με γυρισμένα χιλιόμετρα κτλ. Κάνοντας μια αναζήτηση στο ίντερνετ δεν μπορώ να πω ότι βρήκα κάτι οπότε είπα να ρωτήσω και εδώ.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Sondo214 είπε

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος έχει κάποια προσωπική άσχημη εμπειρία από την εν λόγω Μάντρα στην Μεταμόρφωση με γυρισμένα χιλιόμετρα κτλ. Κάνοντας μια αναζήτηση στο ίντερνετ δεν μπορώ να πω ότι βρήκα κάτι οπότε είπα να ρωτήσω και εδώ.

Ευχαριστώ

Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν θα κατηγορήσει εταιρία γιατί κινδυνεύει με δικαστήρια. Οι μαντράδες κατα 99,99999% λειτουργούν με συγκεκριμένο τρόπο και συγκεκριμένο υψηλό ποσοστό κέρδους. Αν νομίζεις ότι μπορείς να "κερδίσεις" τον μαντρά ή την γκανιότα , ρίξε την ζαριά σου και εδώ είμαστε να σε παρηγορούμε μεθαύριο.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζήτησα από κανέναν να κατηγορήσει εταιρεία. Λέω μήπως έχει κανένας φίλος προσωπική εμπειρία. Αν πχ. είχα πάρει εγώ και ανακάλυπτα μετά ότι έχει 200.000 χμ παραπάνω από όσα έλεγε και το ανέφερα εδώ σε έναν φίλο που ρωτάει, δεν κατηγορώ κανέναν. Αναφέρω γεγονός από προσωπική εμπειρία. Έχω άδικο;

Τα συμπεράσματα για την "ποιότητα" της εταιρείας δεν χρειάζεται να τα αναγράψεις, τα εξάγει ο καθένας για τον εαυτό του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sondo214 είπε

Δεν ζήτησα από κανέναν να κατηγορήσει εταιρεία. Λέω μήπως έχει κανένας φίλος προσωπική εμπειρία. Αν πχ. είχα πάρει εγώ και ανακάλυπτα μετά ότι έχει 200.000 χμ παραπάνω από όσα έλεγε και το ανέφερα εδώ σε έναν φίλο που ρωτάει, δεν κατηγορώ κανέναν. Αναφέρω γεγονός από προσωπική εμπειρία. Έχω άδικο;

Τα συμπεράσματα για την "ποιότητα" της εταιρείας δεν χρειάζεται να τα αναγράψεις, τα εξάγει ο καθένας για τον εαυτό του...

Οκ , σε έναν κλάδο που λειτουργεί με υψηλό περιθώριο κέρδους ψάξε εσυ να βρεις τον καλο Σαμαρειτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sondo214 είπε

Αν είχα λεφτά να πάρω καινούργιο θα το έκανα

σόρυ δεν θα το έψαχνα εννοώ

με τεράστια υπομονη και επιμονή ψάξε ιδιώτη πρώτο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

με τεράστια υπομονη και επιμονή ψάξε ιδιώτη πρώτο χέρι.

να σου φέρω εγώ ιδιώτη πρώτο χέρι με γνήσια χλμ και σκισμένο μοτέρ! μην τα λέμε όλα όπως να 'ναι.

ts δες τις επιλογές σου, δες το όσο πιο εξονυχιστικά μπορείς για τρακάρισμα και μηχανικά μέρη και βλέπεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, pananton είπε

να σου φέρω εγώ ιδιώτη πρώτο χέρι με γνήσια χλμ και σκισμένο μοτέρ! μην τα λέμε όλα όπως να 'ναι.

ts δες τις επιλογές σου, δες το όσο πιο εξονυχιστικά μπορείς για τρακάρισμα και μηχανικά μέρη και βλέπεις... 

Χαίρω πολύ χαιρόπουλος ,  στους ιδιώτες θα τα βρεις όλα από το χειρότερο μέχρι το καλύτερο. Στους μαντράδες θα τα βρεις ΟΛΑ υπερτιμημένα , δεν πρόκειται να πάρεις σωστό αυτοκίνητο στην τιμή που αξίζει.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά θα προτιμούσα ιδιώτη. Έψαχνα παλιότερα για μήνες για να πάρω μεταχειρισμένο, και κατέληξα σε ιδιώτη αφού το πήγα αντιπροσωπεία για έλεγχο και το έλεγξαν, βλεπωντας και τα σέρβις που είχε κάνει εκεί από την καρτέλα που κρατούσαν. Επίσης έψαξα και μέσω ασφαλιστή αν είχε εμπλακεί σε ατύχημα. 

Αν έχεις κάποιον γνωστό σε εταιρείες λισινγκ μπορείς να πάρεις καλό αυτοκίνητο, υπό την έννοια ότι καταγράφεται όλο το ιστορικό του, τα σέρβις του, τρακαρισματα κλπ. Φυσικά θα το πάρεις σε ακριβή τιμή, και μπορεί να μην αξίζει. Και επειδή θα πεταχτούν οι ξυπνητζηδες να πούνε ότι στα λισινγκ είναι όλα χωρίς σέρβις και σάπια κλπ κλπ, υπάρχουν και τέτοια, υπάρχουν όμως και πραγματικά καλοσυντηριμενα. Γιαυτό και λέω για γνωστό στην εταιρεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτρεχα σήμερα σε έναν ιδιώτη ρε παιδιά... Αγγελία 5 ημερών χμ αγγελίας 81.000, πάω από κοντά 130.000+ πάνω στο καντράν. Του λέω ρε τι γράφεις στην αγγελία και τραβιέμαι τζάμπα; Ε ξέρεις από όταν την έβαλα κινείται το αμάξι και γράφει. Ρε του λέω 5 μέρες την έχεις! Όχι μου λέει την έχω καιρό...

Ότι ναναι... Του λέω από το τηλέφωνο πριν πάω, βιβλίο σέρβις έχεις; Ναι, κτέο έχεις; Ναι. Πάω από εκεί, που είναι το βιβλίο σέρβις; Δεν ξέρω απαντάει. Έφυγα όπως πήγα. Τι τραμπαρίφες κυκλοφορούνε...

Στις 10/9/2019 στις 7:47 ΜΜ, ELTASSOS είπε

Για τσεκαρε και ωτομαριν

Δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα... Τουλάχιστον για κάποιους "τυχερούς". Για την Auto Value δεν μπορώ να βρω τίποτα από αξιολογήσεις και είναι πολύ περίεργο...

Επεξ/σία από Sondo214
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχουν όμως και αγοραστές που σε πάνε σε δικό τους μηχανικό και στο βγάζουν χρεπι για να ρίξεις την τιμή. 2 φορές την πάτησα και από τότε εγώ το δίνω σε μάντρες και ας χάσω 1500€.

Το μεταχειρισμένο είναι λοτο εκτός αν βρεις από γνωστό που τον ξέρεις

Εγώ μία φορά πήρα και δεν ξαναπαίρνω , χίλιες φορές καινούριο και φθηνό.

Τώρα αν παίζεις σε ποσό κάτω από 10000€ τότε αναγκαστικά μεταχειρισμένο , οπότε ψάχνεις για μάρκα με φθηνά ανταλλακτικά και service έτσι ώστε αν κάτσει καμία στραβή να μπορείς να το φτιάξεις

Ολα τα παραπάνω δική μου άποψη δεν λέω ότι είναι και η σωστή

Επεξ/σία από tsofras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Sondo214 είπε

Έτρεχα σήμερα σε έναν ιδιώτη ρε παιδιά... Αγγελία 5 ημερών χμ αγγελίας 81.000, πάω από κοντά 130.000+ πάνω στο καντράν. Του λέω ρε τι γράφεις στην αγγελία και τραβιέμαι τζάμπα; Ε ξέρεις από όταν την έβαλα κινείται το αμάξι και γράφει. Ρε του λέω 5 μέρες την έχεις! Όχι μου λέει την έχω καιρό...

Αυτο ειναι το πιο εξοργιστικο,το χασιμο χρονου. 

18 λεπτά πριν, tsofras είπε

Υπάρχουν όμως και αγοραστές που σε πάνε σε δικό τους μηχανικό και στο βγάζουν χρεπι για να ρίξεις την τιμή. 2 φορές την πάτησα και από τότε εγώ το δίνω σε μάντρες και ας χάσω 1500€.

Πουλουσα και εγω ενα αμαξι καποτε. Ερχεται ο ενδιαφερομενος με ενα μαστορι. Κανει μια γυρα το αμαξι ο μαστορας,μου λεει θελει επισκευες 3 κατοσταρικα.

Κανει ακομα μια, λεει θελει αλλα 3 κατοσταρικα. Του λεω μαστορα,μην ξανακανεις αλλη γυρα το επιασα το υπονοουμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με κανά δύο που έχω προχωρήσει τους λέω μόνο για αντιπροσωπεία... Ουδέτερο έδαφος, βέβαια στραβώνει στην αντιπροσωπεία πάντα... Χρέπια όσα πήγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...