Προς το περιεχόμενο

H65U8B vs 65xf9005


ben3os

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ben3os είπε

Ήρθε η Tv εχθές.ολα καλά και κατά το άνοιγμα.Μαλλον πολύ τυχερός ήμουν.Απιστευτη τηλεόραση.Δεν υπάρχουν λόγια.Δοκιμασα κάποιες ρυθμίσεις από μεγάλες σελίδες τέτοιου περιεχομένου αλλά δεν είμαι τέρμα ευχαριστημένος.Ισως φταιει και το σήμα των καναλιών μας.Παρολα αυτά,έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιες ρυθμίσεις δοκιμασμένες?

Καλορίζικη και καλοδουλευτη . Η αλήθεια είναι ότι στα κανάλια δεν θα δεις την δύναμη της τηλεόρασης , άντε σε καμία ταινία το βράδυ να γευτείς κάτι. Θέλει καλό υλικό. 

Είτε Blu ray player με δισκακια. , ειτε 4k HDR remux απο τα γνωστα site ειτε κανενα Netflix. να πιανεις 12- 30mbps ομως.

Εγώ τα έχω όλα κλειστά να φανταστείς στην δίκη μ. Στα κανάλια η Sony εχει τον καλυτερο upscaler και κανει τρομερη δουλεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Καλορίζικη και καλοδουλευτη . Η αλήθεια είναι ότι στα κανάλια δεν θα δεις την δύναμη της τηλεόρασης , άντε σε καμία ταινία το βράδυ να γευτείς κάτι. Θέλει καλό υλικό. 

Είτε Blu ray player με δισκακια. , ειτε 4k HDR remux απο τα γνωστα site ειτε κανενα Netflix. να πιανεις 12- 30mbps ομως.

Εγώ τα έχω όλα κλειστά να φανταστείς στην δίκη μ. Στα κανάλια η Sony εχει τον καλυτερο upscaler και κανει τρομερη δουλεια. 

Ευχαριστώ πολυ.Κατέβασμα και σε στικάκι ε?νετφλιξ ίσως αλλά πιάνω 14 και φοβάμαι μην μ κάνει downgrade.Θα την συνδέσω και με ethernet πιο μετά.Για ρυθμίσεις τπτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ben3os είπε

Ευχαριστώ πολυ.Κατέβασμα και σε στικάκι ε?νετφλιξ ίσως αλλά πιάνω 14 και φοβάμαι μην μ κάνει downgrade.Θα την συνδέσω και με ethernet πιο μετά.Για ρυθμίσεις τπτ?

Η στικακι είτε Plex/emby αν το pc σου το σηκωνει. 

Παίξε με αυτές. Εγώ τα έχω όλα OFF. Οτι αρεσει στον καθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κύριοι.Χρειαζομαι μια βοήθεια και να μην ανοίγω άλλο thread.Μπορει κάποιος να μου πει πως να περάσω το kodi και πως το vlc η το archos και να χρησιμοποιώ σαν player του kodi ένα από τα 2 ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ben3os είπε

Καλησπέρα κύριοι.Χρειαζομαι μια βοήθεια και να μην ανοίγω άλλο thread.Μπορει κάποιος να μου πει πως να περάσω το kodi και πως το vlc η το archos και να χρησιμοποιώ σαν player του kodi ένα από τα 2 ???

από το App Store το Kodi . ο player του Kodi ειναι πολυ καλος, Και της tv επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alexakos89 είπε

από το App Store το Kodi . ο player του Kodi ειναι πολυ καλος, Και της tv επισης.

Ρωτάω γτ έχω διαβάσει για μερικά σκαλωματα καμιά φορά σε αναπαραγωγή 4k περιεχομένου και μερική χρησιμοποιούν αυτούς τους players για να μην έχουν θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ben3os είπε

Ρωτάω γτ έχω διαβάσει για μερικά σκαλωματα καμιά φορά σε αναπαραγωγή 4k περιεχομένου και μερική χρησιμοποιούν αυτούς τους players για να μην έχουν θέμα.

εχεις κολληματα βιντεο?η σκληρου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν δοκίμασα ακόμα σήμερα θα σεταρω δεν βρήκα addons ακόμα για το kodi ενεργά.Απλα διαβάζω ότι υπάρχει θέμα γενικά και η αυτό χρησιμοποιεί ο κόσμος vlc η archos.Μεσω σκληρού δεν θα το δουλέψω.Απευθειας από την tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ben3os είπε

Όχι δεν δοκίμασα ακόμα σήμερα θα σεταρω δεν βρήκα addons ακόμα για το kodi ενεργά.Απλα διαβάζω ότι υπάρχει θέμα γενικά και η αυτό χρησιμοποιεί ο κόσμος vlc η archos.Μεσω σκληρού δεν θα το δουλέψω.Απευθειας από την tv.

Δηλαδη streaming ? Εγω ακομα και σε 4k  hdr υλικο remux δεν ειχα θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Δηλαδη streaming ? Εγω ακομα και σε 4k  hdr υλικο remux δεν ειχα θεματα.

Ναι για streaming?και εγώ δεν ξέρω αν θα έχω απλά θέλω να είμαι έτοιμος για παν ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...