Προς το περιεχόμενο

Αγορά tablet από Μεγάλη Βρετανία ή Κίνα


Nickfoxjr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω νέο tablet από αυτές τις αγορές. 

 

Τι θα πρέπει να προσέξω ;

Είμαι ανάμεσα σε Samsung, Xiaomi και Apple.

 

Δεκτές όλες οι προτάσεις άνω των 10.1 ιντσών.

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2019 στις 7:40 ΠΜ, Nickfoxjr είπε

Δεν εχω κοιτάξει τιμές. 

Επειδή θα πάω θα κοιτάξω για προσφορές.

Συγνώμη, τώρα είδα την απάντησή σου. Η λίρα είναι 1:1 με το ευρώ, άρα σε συμφέρει. Θα χρειαστείς επίσης άλλο φορτιστή, μιας και ο Βρετανικός δεν είναι συμβατός με τον Ευρωπαϊκό.

Στη θέση σου, θα κοιτούσα μέσω Marketplace, γιατί εάν ένα ταμπλετ στην Ελλάδα το βρίσκεις 100 ευρώ, εδώ το βρίσκεις με 20...

Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2019 στις 2:33 ΠΜ, Dimitris_UK είπε

Από Μεγάλη Βρετανία γιατί να αγοράσεις tablet; Είναι πιο φθηνά;

 

10 ώρες πριν, Dimitris_UK είπε

Στη θέση σου, θα κοιτούσα μέσω Marketplace, γιατί εάν ένα ταμπλετ στην Ελλάδα το βρίσκεις 100 ευρώ, εδώ το βρίσκεις με 20...

 

giphy-2.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Dimitris_UK είπε

Συγνώμη, τώρα είδα την απάντησή σου. Η λίρα είναι 1:1 με το ευρώ, άρα σε συμφέρει. Θα χρειαστείς επίσης άλλο φορτιστή, μιας και ο Βρετανικός δεν είναι συμβατός με τον Ευρωπαϊκό.

Στη θέση σου, θα κοιτούσα μέσω Marketplace, γιατί εάν ένα ταμπλετ στην Ελλάδα το βρίσκεις 100 ευρώ, εδώ το βρίσκεις με 20...

Δημήτρης

Που την είδες την ισοτιμία 1:1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Που την είδες την ισοτιμία 1:1?

Καλησπέρα και σε εσένα.

Την είδα την ώρα που πήγα να κάνω συνάλλαγμα, 1.07

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Dimitris_UK είπε

Καλησπέρα και σε εσένα.

Την είδα την ώρα που πήγα να κάνω συνάλλαγμα, 1.07

 
Kαλησπέρα
XE Currency Converter: 1 GBP to EUR = 1.12540 Euros
Eλάχιστα πιο κάτω δίνει η Revolut 1,12236
Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, τρομερή διαφορά. Αχ βρε Έλληνα, αντί να βοηθήσεις πως να πάρει το παιδί το ταμπλετ που θα έρθει εδώ, κολλάς και σχολιάζεις τη 0,05 διαφορά.

Τέλος πάντων, καλύτερα να πάρει από εδώ όταν θα έρθει, υπάρχει πληθώρρα και στα καταστήματα μεταχειρισμένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο 100£ =100€ και άλλο 100£=112€ ,αν εσύ το βρίσκεις ίδιο τι να πω.......

Να τον πάρω απο το χέρι να τον πάω στο CeX https://uk.webuy.com/   ?

 Αλλά άντε για να μην με λες κακό να του πω να κοιτάξει το https://www.laptopsdirect.co.uk που εχει refurbished 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον γκαζωμένος είσαι φίλε μου. Χαλάρωσε. Εδώ είναι να βοηθήσουμε κόσμο. Το 1:1 είναι να του δώσω να καταλάβει ότι δεν είναι το παλιό 1.45:1 που θα ήθελε πολύ περισσότερο χρήματα. Έχε θετικές σκέψεις και μην αρπάζεσαι λες και σου πατήσαν το πόδι.

Για να τελειώσει το θέμα, το παιδί ρώτησε για ταμπλετ. Αν έρθει για διακοπές Αγγλία, να το πάρει από εδώ. Απο Κίνα και λόγω του θέματος με το Android license, δεν ξέρω αν επηεράζει μελλοντικό support.

Το θέμα έκλεισε.

53 λεπτά πριν, jp77s είπε

giphy-2.gif

Φιλε μου, νόμιζα θα το παραγγείλει από Ελλάδα καινούργιο να του έρθει από Αγγλία.

Μετά το παλικάρι λέει ότι θα ερθει διακοπές και για αυτό του είπα να έρθει και να δει μέσω marketplace μεταχειρισμένο...

Γέμισε η Ελλάδα εξυπνάκηδες φαίνεται...Διάβασε πριν πεις και εσύ την εξυπνάδα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Dimitris_UK είπε

Μάλλον γκαζωμένος είσαι φίλε μου. Χαλάρωσε. Εδώ είναι να βοηθήσουμε κόσμο. Το 1:1 είναι να του δώσω να καταλάβει ότι δεν είναι το παλιό 1.45:1 που θα ήθελε πολύ περισσότερο χρήματα. Έχε θετικές σκέψεις και μην αρπάζεσαι λες και σου πατήσαν το πόδι.

Για να τελειώσει το θέμα, το παιδί ρώτησε για ταμπλετ. Αν έρθει για διακοπές Αγγλία, να το πάρει από εδώ. Απο Κίνα και λόγω του θέματος με το Android license, δεν ξέρω αν επηεράζει μελλοντικό support.

Το θέμα έκλεισε.

Φιλε μου, νόμιζα θα το παραγγείλει από Ελλάδα καινούργιο να του έρθει από Αγγλία.

Μετά το παλικάρι λέει ότι θα ερθει διακοπές και για αυτό του είπα να έρθει και να δει μέσω marketplace μεταχειρισμένο...

Γέμισε η Ελλάδα εξυπνάκηδες φαίνεται...Διάβασε πριν πεις και εσύ την εξυπνάδα σου..

Έχουμε γεμίσει εξυπνακηδες και κάνουμε πλέον εξαγωγές στο UK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπα..αυτά δεν περνάνε εδώ φίλε μου...Μένουν εκεί...

Στη θέση σου θα έλεγα συγνώμη, παρά να δώσω επιβεβαίωση παραπάνω...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2019 στις 2:06 ΠΜ, Nickfoxjr είπε

Σκέφτομαι να αγοράσω νέο tablet από αυτές τις αγορές. 

Τι θα πρέπει να προσέξω ;

Είμαι ανάμεσα σε Samsung, Xiaomi και Apple.

Δεκτές όλες οι προτάσεις άνω των 10.1 ιντσών.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Δες τις τιμές εκει, δες τις τιμες εδω και δες και τις τιμες απο Κίνα. Μετα συγκρίνεις και ρωτας αν θες δευτερη γνώμη.

Βεβαια τα προϊοντα και οι τιμες μπορει να εχουν διαφορες ανα χώρα. Π.χ. apple θα αγοραζα απο Αγγλία, ενω xiaomi απο Κίνα. Samsung μαλλον απο Ελλαδα, αλλα σιγουρα δε θα ψωνιζα samsung ή apple απο Κίνα. 

Το marketplace που αναφερθηκε προσωπικα δεν το εμπιστευομαι καθολου, εκτος αν κοιτας μεταχειρισμένο ή refurbished που και πάλι θα προτιμουσα ebay ή sites που πουλάνε refurbished. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...