Προς το περιεχόμενο

επεξεργαστης pentium g4560 απο cosmodata.


charas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, petran91 είπε

Θα ήθελα να ακούσω τι θα σου πει και ο φορέας στον οποίο θα κάνεις την καταγγελία...

Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον πράγματι.

Θα τολμήσω να προβλέψω ότι τελικά δεν θα το μάθουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, charas είπε

Κατ αρχην να ζητησω απο τους διαχειριστες αν το θεμα αυτο δεν ανηκει σε αυτην την κατηγορια, να μεταφερθει στην πρεπουσα. Θελω να κανω μια αναφορα, καταγγελια, με τις τιμες των προιοντων και σχετικα για τον επεξεργαστη του τιτλου στο καταστημα της γνωστης αλυσιδας cosmodata. Χθες με ημερομηνια 9/9/2019 ο επεξεργαστης ειχε τιμη  66 ευρω και ηταν σε αποθεμα σε Στουρναρη και Γλυφαδα. Σημερα 10/10/2019 ο επεξεργαστης εκτιναχθηκε στα 86,70 ευρω με την ιδια διαθεσιμοτητα. Εχω κανει επωνυμη καταγγελια στο Υπουργειο Αναπτυξης και επενδυσεων στην προστασια του καταναλωτη. Πηρα την εταρεια τηλεφωνο και ρωτησα γιατι εγινε αυτο, και η απαντηση ηταν οτι ο προμηθευτης με την καινουργια παραγγελια αυξησε την τιμη, και οταν του ειπα οτι το προιον ηταν σε αποθμα αρα δεν συντρεχει αυτη η δικαιολογια, μου απαντησε δεν ξερω τι αλλο να σας πω. Αυτα προς γνωση και συμορφωση με αυτο το μαγαζι. Ισως το κανουν και αλλα μαγαζια δεν γνωριζω.

Θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι οι τιμές σε Hardware που αφορά τους Η/Υ αλλάζουν ημέρα με την ημέρα είτε θετικά (προς τα πάνω) είτε αρνητικά (προς τα κάτω)

Άρα αν θες κάτι σε συγκεκριμένη τιμή που έχει σήμερα το κάνεις κράτηση/παραγγελία , το πληρώνεις και περιμένεις να στο φέρουν (δεν σε ενδιαφέρει αν αλλάξει η τιμή)

Τώρα πάμε στο θέμα που θίγεις είπες ότι σε ενδιαφέρει ένας επεξεργαστής οποίος κοστίζει μια τιμή αν προχώρησες σε παραγγελία και πληρωμή και σου ζήτησαν επιπλέον χρήματα γιατί άλλαξε η τιμή ή σου ακύρωσαν την αγορά, τότε έχεις δίκιο σε κάθε περίπτωση και πρέπει να κάνεις καταγγελία στον ΣτΚ και όπου αλλού νομίζεις όπως και φυσικά αρνητική αξιολόγηση στην μηχανή αναζήτησης skroutz.gr

(όπως έκανα εγώ για άλλη γνωστή ελληνική εταιρεία που παράγγειλα προιόν τον 08/2019 σε μια τιμή 100+ ευρώ και τον 09/2019 μου ακύρωσαν την παραγγελία γιατί τους ακύρωσε ο προμηθευτής και περιμένω τα χρήματα μου ακόμα...)

Επίσης παίζει και το γεγονός το στοκ πράγματι να εξαντλήθηκε και η νέα παραγγελία από το κατάστημα προς τον προμηθευτή να είναι σε νέα τιμή αυξημένη

Στην δεύτερη περίπτωση δεν βλέπω κάποιο λόγο για καταγγελία. 

όπως επίσης θα σου πρότεινα να προσέχεις τις εκφράσεις σου απέναντι σε άλλους ανθρώπους (φυσικά πρόσωπα) αλλά και σε εταιρείες (νομικά πρόσωπα)  γιατί αν εκτοξεύεις χαρακτηρισμούς χωρίς αποδείξεις/επιχειρήματα φαντάζομαι ότι γνωρίζεις (μπορούν να στο επιβεβαιώσουν και οι φίλοι που γνωρίζουν από νομικά θέματα) ότι και η εταιρεία COSMODATA μπορεί να κάνει προσφυγή στα δικαστήρια εναντίων σου για συκοφαντική δυσφήμιση κτλ

Εντελώς φιλικά στα λέω ως ένας ιδιώτης πελάτης της συγκεκριμένης ελληνικής εταιρείας.

 

1 ώρα πριν, charas είπε

Οχι δεν το ειχα αγορασει,ημουν ετοιμος να παω σημερα,αλλα φαντασου την εκπληξη μου οταν μπηκα ονλαιν και ειδα την τιμη. Για μενα ειναι ανηθικο. Η καταγγελια εχει γινει με φωτο και σναπσοτ στην προστασια καταναλωτη και δεν γυρναει πισω.

αν δεν το έχεις κάνεις παραγγελία/πληρωμή στην συγκεκριμένη τιμή που είχε χτες και σήμερα άλλαξε η τιμη

δεν έχεις κανένα δικαίωμα να κάνεις καταγγελία (απλά θα φάς άκυρο από την αρμόδια αρχή) καθώς η οποιαδήποτε επιχείρηση έχει το δικαίωμα να αλλάζει τις τιμές είτε προς τα επάνω είτε προς τα κάτω ανάλογα με την δική της πολιτική (ελεύθερη αγορά λέγεται αυτό)

αν μπεις μάλιστα στο skroutz.gr αλλά και στις αγγελίες στο παρών δημόσιο φόρουμ θα δεις τιμές για προίοντα που ο πωλητής ζητάει ότι τιμή θέλει καθώς είναι δικαίωμα του.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, charas είπε

Το ποσα παιδια εχω και αν μπαινουν στην εξισωση εσυ δεν εχεις καμια δουλεια να αναφερεσαι στην οικογενεια μου. Δεν ξερω και δεν με ενδιαφερει αν εχεις συμφεροντα η οχι στο μαγαζι αυτο, αλλα δεν σου δινει κανεις το δικαιωμα και περισσοτερο εγω να αναφερεσαι στα παιδια μου. Το αν θα κανω καταγγελια η οχι ειναι δικος μου και μονο λογαριασμος και δεν ειναι λασπη,ειναι η αληθεια. 

Είχα μια καούρα για ένα μαγάζι που χρησιμοποίησα πριν 5 χρόνια... Απλά συμμερίζομαι τον αδικοκραγμένο επιχειρηματία, που δίνει δουλειά σε κόσμο, έχει 100% προκαταβολή φόρου και 24% ΦΠΑ.

Επίσης μπορώ να αναφέρομαι όπου θέλω όσο ακολουθώ τους κανόνες του φόρουμ. Δεν θα μου στερήσεις το δικαίωμα να γράφω όπως θες να στερήσεις το δικαίωμα μιας επιχείρησης να αλλάζει τιμές.

Άσχετα που αναφέρθηκα μόνο σε αριθμό παιδιών και σε κανένα παιδί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι οι τιμές σε Hardware που αφορά τους Η/Υ αλλάζουν ημέρα με την ημέρα είτε θετικά (προς τα πάνω) είτε αρνητικά (προς τα κάτω)

Άρα αν θες κάτι σε συγκεκριμένη τιμή που έχει σήμερα το κάνεις κράτηση/παραγγελία , το πληρώνεις και περιμένεις να στο φέρουν (δεν σε ενδιαφέρει αν αλλάξει η τιμή)

Τώρα πάμε στο θέμα που θίγεις είπες ότι σε ενδιαφέρει ένας επεξεργαστής οποίος κοστίζει μια τιμή αν προχώρησες σε παραγγελία και πληρωμή και σου ζήτησαν επιπλέον χρήματα γιατί άλλαξε η τιμή ή σου ακύρωσαν την αγορά, τότε έχεις δίκιο σε κάθε περίπτωση και πρέπει να κάνεις καταγγελία στον ΣτΚ και όπου αλλού νομίζεις όπως και φυσικά αρνητική αξιολόγηση στην μηχανή αναζήτησης skroutz.gr

(όπως έκανα εγώ για άλλη γνωστή ελληνική εταιρεία που παράγγειλα προιόν τον 08/2019 σε μια τιμή 100+ ευρώ και τον 09/2019 μου ακύρωσαν την παραγγελία γιατί τους ακύρωσε ο προμηθευτής και περιμένω τα χρήματα μου ακόμα...)

Επίσης παίζει και το γεγονός το στοκ πράγματι να εξαντλήθηκε και η νέα παραγγελία από το κατάστημα προς τον προμηθευτή να είναι σε νέα τιμή αυξημένη

Στην δεύτερη περίπτωση δεν βλέπω κάποιο λόγο για καταγγελία. 

όπως επίσης θα σου πρότεινα να προσέχεις τις εκφράσεις σου απέναντι σε άλλους ανθρώπους (φυσικά πρόσωπα) αλλά και σε εταιρείες (νομικά πρόσωπα)  γιατί αν εκτοξεύεις χαρακτηρισμούς χωρίς αποδείξεις/επιχειρήματα φαντάζομαι ότι γνωρίζεις (μπορούν να στο επιβεβαιώσουν και οι φίλοι που γνωρίζουν από νομικά θέματα) ότι και η εταιρεία COSMODATA μπορεί να κάνει προσφυγή στα δικαστήρια εναντίων σου για συκοφαντική δυσφήμιση κτλ

Εντελώς φιλικά στα λέω ως ένας ιδιώτης πελάτης της συγκεκριμένης ελληνικής εταιρείας.

αν δεν το έχεις κάνεις παραγγελία/πληρωμή στην συγκεκριμένη τιμή που είχε χτες και σήμερα άλλαξε η τιμη

δεν έχεις κανένα δικαίωμα να κάνεις καταγγελία (απλά θα φάς άκυρο από την αρμόδια αρχή) καθώς η οποιαδήποτε επιχείρηση έχει το δικαίωμα να αλλάζει τις τιμές είτε προς τα επάνω είτε προς τα κάτω ανάλογα με την δική της πολιτική (ελεύθερη αγορά λέγεται αυτό)

αν μπεις μάλιστα στο skroutz.gr αλλά και στις αγγελίες στο παρών δημόσιο φόρουμ θα δεις τιμές για προίοντα που ο πωλητής ζητάει ότι τιμή θέλει καθώς είναι δικαίωμα του.

Δεν εβρισα κανεναν, απλως απαντησα γιατι αναφερθηκε η οικογενεια μου. Η καταγελια εγινε επωνυμα στη προστασια καταναλωτη αλλα απαντηση δεν εχω λαβει ακομη.

3 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Είχα μια καούρα για ένα μαγάζι που χρησιμοποίησα πριν 5 χρόνια... Απλά συμμερίζομαι τον αδικοκραγμένο επιχειρηματία, που δίνει δουλειά σε κόσμο, έχει 100% προκαταβολή φόρου και 24% ΦΠΑ.

Επίσης μπορώ να αναφέρομαι όπου θέλω όσο ακολουθώ τους κανόνες του φόρουμ. Δεν θα μου στερήσεις το δικαίωμα να γράφω όπως θες να στερήσεις το δικαίωμα μιας επιχείρησης να αλλάζει τιμές.

Άσχετα που αναφέρθηκα μόνο σε αριθμό παιδιών και σε κανένα παιδί. 

Πρεπει να καταλαβεις οτι δεν με ενδιαφερει το μαγαζι, ουτε ο επιχειρηματιας. Ετσι αισθανθηκα ετσι επραξα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, charas είπε

Δεν εβρισα κανεναν, απλως απαντησα γιατι αναφερθηκε η οικογενεια μου. Η καταγελια εγινε επωνυμα στη προστασια καταναλωτη αλλα απαντηση δεν εχω λαβει ακομη.

Πιθανόν να μην λάβεις γιατί δεν έχει βάση να ασχοληθούν (απασχολήσουν υπαλλήλους) αλλά και αν λάβεις θα είναι αρνητική.

Η οικογένεια σου δεν αναφέρθηκε από κανέναν φίλε μου (δεν κατάλαβες καλά τι ήθελε να σου πει ο φίλος και συνομιλητής μας)

αυτό που θέλησε να σου πει ο άλλος φίλος και συνομιλητής μας

ότι δεν ενδιαφέρει καμία επιχείρηση αν είσαι άγαμος ή έγγαμος

αν έχεις παιδιά ή όχι

Η εκάστοτε επιχείρηση έχει το δικαίωμα με την ισχύουσα νομοθεσία (υπάρχουν αρμόδιες αρχές/φορείς που την ελέγχουν) να πουλάει τα προιόντα ή τις υπηρεσίες της σε όποια τιμή εκείνη θέλει αυτό σημαίνει η ελεύθερη αγορά.

αν εσένα δεν σου αρέσει απλά δεν αγοράζεις από αυτούς και βρίσκεις άλλη

ευτυχώς υπάρχει το skroutz.gr που μπορεί να βρεις ότι θες

ή το Amazon/Ebay.

 

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, petran91 είπε

Να κάνεις καταγγελία επειδή άλλαξε η τιμή?
Θα ήθελα να ακούσω τι θα σου πει και ο φορέας στον οποίο θα κάνεις την καταγγελία...

Ειπαμε πιο πανω οτι εγινε αλλα απαντηση δεν εχω παρει ακομη και ισως ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, charas είπε

Δεν εβρισα κανεναν, απλως απαντησα γιατι αναφερθηκε η οικογενεια μου. Η καταγελια εγινε επωνυμα στη προστασια καταναλωτη αλλα απαντηση δεν εχω λαβει ακομη.

Εσύ ανέφερες την οικογένειά σου πρώτος και μετά κάνεις επίθεση στο παλικάρι λές και είπε κάτι κακό για την οικογένειά σου. 

Αλλά με αυτή σου την αντίδραση δεν απορώ πλέον γιατί πήγες και έκανες καταγγελία επειδή ένα κατάστημα άλλαξε τις τιμές , δεν σου αρέσει δεν αγοράζεις !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη με το σκεπτικό σου παρακολουθούμε ο καθε ενας απο εμας πχ 40-50 αντικείμενα και οποτε αλλάζει η τιμη τους κανουμε και 1000-2000 καταγγελίες. 

Το φαντάζεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, charas είπε

Δεν εβρισα κανεναν, απλως απαντησα γιατι αναφερθηκε η οικογενεια μου. Η καταγελια εγινε επωνυμα στη προστασια καταναλωτη αλλα απαντηση δεν εχω λαβει ακομη.

Πρεπει να καταλαβεις οτι δεν με ενδιαφερει το μαγαζι, ουτε ο επιχειρηματιας. Ετσι αισθανθηκα ετσι επραξα. 

Λυπάμαι για την άποψη που έχεις (δεν απορώ βέβαια γιατί τέτοιες απόψεις φταίνε για τα σημερινά χάλια μας και τα μελλοντικά...)

όπως μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι το ίδιο νιώθει και ο επιχειρηματίας/επιχείρηση για εσένα φίλε μου

τον επιχειρηματία/επιχείρηση την νοιάζει να έχει κέρδος (χρήματα στην τσέπη/ταμείο) ώστε να έχουν δουλεία οι εργαζόμενοι σε αυτήν και οι εργαζόμενοι να έχουν μισθό και δουλειά για να ζήσουν τις οικογένειες τους.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Δηλαδη με το σκεπτικό σου παρακολουθούμε ο καθε ενας απο εμας πχ 40-50 αντικείμενα και οποτε αλλάζει η τιμη τους κανουμε και 1000-2000 καταγγελίες. 

Το φαντάζεσαι;

Μονο αυτο παρακολουθουσα για τους λογους που εχω αναφερει πολυ πριν.

4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Λυπάμαι για την άποψη που έχεις (δεν απορώ βέβαια γιατί τέτοιες απόψεις φταίνε για τα σημερινά χάλια μας και τα μελλοντικά...)

όπως μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι το ίδιο νιώθει και ο επιχειρηματίας/επιχείρηση για εσένα φίλε μου

τον επιχειρηματία/επιχείρηση την νοιάζει να έχει κέρδος (χρήματα στην τσέπη/ταμείο) ώστε να έχουν δουλεία οι εργαζόμενοι σε αυτήν και οι εργαζόμενοι να έχουν μισθό και δουλειά για να ζήσουν τις οικογένειες τους.

Εγω ειμαι ανεργος 2 χρονια, φιλε οποτε δεν με ενδιαφερει ο επιχειρηματιας οπως δεν ενδιαφερεται και αυτος αντιστοιχα. Το γιατι εκανα καταγγελια ειναι προφανες, αλλα μαλλον πηγε σε καποιο συρταρι αφου δεν εχω απαντηση ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, charas είπε

Μονο αυτο παρακολουθουσα για τους λογους που εχω αναφερει πολυ πριν.

Εγω ειμαι ανεργος 2 χρονια, φιλε οποτε δεν με ενδιαφερει ο επιχειρηματιας οπως δεν ενδιαφερεται και αυτος αντιστοιχα. Το γιατι εκανα καταγγελια ειναι προφανες, αλλα μαλλον πηγε σε καποιο συρταρι αφου δεν εχω απαντηση ακομη.

το γεγονός ότι έκανες καταγγελία για κάτι που απλά παρατηρούσες / έβλεπες αλλά δεν προχώρησες σε παραγγελία/πληρωμή καταλαβαίνεις ότι είναι λάθος

όπως φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις ότι δεν θα έχει κανένα αποτέλεσμα / βάση η καταγγελία σου απλά θα καταλήξει σε συρτάρι/αρχείο ή ακόμα χειρότερα στο καλάθι των αχρήστων

για το γεγονός ότι είσαι άνεργος (δύο χρόνια) κρίμα εύχομαι να βρεις δουλειά το συντομότερο (αυτό ίσως σου ανεβάσει την ψυχολογία σου και σε κάνει να αναθεωρήσεις μερικά πράγματα που τώρα κρίνεις με λάθος κριτήρια.)

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ikorolis είπε

το γεγονός ότι έκανες καταγγελία για κάτι που απλά παρατηρούσες / έβλεπες αλλά δεν προχώρησες σε παραγγελία/πληρωμή καταλαβαίνεις ότι είναι λάθος

όπως φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις ότι δεν θα έχει κανένα αποτέλεσμα / βάση η καταγγελία σου απλά θα καταλήξει σε συρτάρι/αρχείο ή ακόμα χειρότερα στο καλάθι των αχρήστων

για το γεγονός ότι είσαι άνεργος (δύο χρόνια) κρίμα εύχομαι να βρεις δουλειά το συντομότερο (αυτό ίσως σου ανεβάσει την ψυχολογία σου και σε κάνει να αναθεωρήσεις μερικά πράγματα που τώρα κρίνεις με λάθος κριτήρια.

Ναι ισως,ευχαριστω για την ευχη,μακαρι. Παρακαλω τους διαχειριστες,να κλειδωθει το θεμα η να σβηστει διαγραφει, δεν μπορω να μπαινω και να απαντω. Παρακαλω χωρις σχολια. Το σταματω εδω.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν κάνεις μια καταγγελία και για το χρηματιστήριο; Μια οι τιμές ανεβαίνουν, μια πέφτουν και ξανά ανεβαίνουν... τι άπατη είναι αυτή πάλι;

Spoiler

Το κατάστημα μπορεί ανά πάσα στιγμή να αλλάξει τιμή ενός ή περισσοτέρων προϊόντων, ακόμα και να μη συντρεχει λόγος γιατί έχουμε ελεύθερη αγορά. Η καταγγελια σου θα μείνει σε έναν φάκελο μεχρι να τελειώσει ο κόσμος. Αν το κατάστημα θέλει να έχει κάποια παραπάνω έσοδα τότε το κάνει άνετα αυτό. Στο κατ κάτω εκτός από cosmodata υπάρχουν κι άλλα. Η καταγγελια σου με το cosmodata και η επιμονή σου με αυτό μπορεί να γυρίσει μπούμερανγκ και όπως εκανες εσύ καταγγελεια και το κατάστημα να σου κάνει επίσης για δυσφήμιση.

https://www.skroutz.gr/s/10787786/Intel-Pentium-Dual-Core-G4560-Box.html?from=catspan&keyphrase=pentium+g4560

Επεξ/σία από SeXBOX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για την ιστορία...

Πολλές φορές πηγαίνουμε για να βάλουμε βενζίνη στο αυτοκίνητό στην ΕΚΟ (είμαστε ανάμεσα στο κύριο κατάστημα του Ασμάτογλου και στο υποκατάστημα στην οδό Κλεισθένους) και ενώ τα δύο πρατήρια είναι σε απόσταση ~500 μέτρων η τιμή της βενζίνης είναι διαφορετική. Όταν τους ρωτήσαμε γιατί συμβαίνει αυτό, μας απάντησαν ότι έχουμε νέα παραλαβή με νέα τιμή ή έχουμε τη παλιά παραλαβή και δεν έχουμε αλλάξει ακόμα τιμή.

Επίσης, αν παρατηρήσετε κάτω-κάτω τελευταία σελίδα σε διαφημιστικά φυλλάδια προσφορών, θα παρατηρήσετε ότι γράφουν: "οι τιμές μπορούν να αλλάξουν χωρίς σχετική προειδοποίηση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Έτσι για την ιστορία...

Πολλές φορές πηγαίνουμε για να βάλουμε βενζίνη στο αυτοκίνητό στην ΕΚΟ (είμαστε ανάμεσα στο κύριο κατάστημα του Ασμάτογλου και στο υποκατάστημα στην οδό Κλεισθένους) και ενώ τα δύο πρατήρια είναι σε απόσταση ~500 μέτρων η τιμή της βενζίνης είναι διαφορετική. Όταν τους ρωτήσαμε γιατί συμβαίνει αυτό, μας απάντησαν ότι έχουμε νέα παραλαβή με νέα τιμή ή έχουμε τη παλιά παραλαβή και δεν έχουμε αλλάξει ακόμα τιμή.

Επίσης, αν παρατηρήσετε κάτω-κάτω τελευταία σελίδα σε διαφημιστικά φυλλάδια προσφορών, θα παρατηρήσετε ότι γράφουν: "οι τιμές μπορούν να αλλάξουν χωρίς σχετική προειδοποίηση".

Δεν σχολιάζω κάτι στο θέμα αφού είναι τόσο γελοίο όσο και η αδυναμία του θεματοθέτη να κατανοήσει την πραγματικότητα σε σχέση με την δική του πεποίθηση....

Σε αυτό που γράφεις όμως Τέρη Α. σε σχέση με την ΕΚΟ είναι επίσης λάθος, αρχικά δεν ξέρεις αν και τα δύο πρατήρια ανήκουν στο δίκτυο Καλυψώ που σημαίνει ότι είναι εταιρικά ή ένα απο τα δύο ανήκει σε ιδιώτη, και επίσης η τιμολογιακή τους πολιτική διαμορφώνεται ανάλογα από τον ανταγωνισμό και την θέση του πρατηρίου, 

Αν π.χ. στο ένα είναι πιο εύκολο να σταματήσει κάποιος ή  έχει περισσότερη κίνηση ο δρόμος διαμορφώνει και τη τιμή κοκ 

Επεξ/σία από Coppermine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...