Προς το περιεχόμενο

Χρεώσεις σε καταθετικούς λογαριασμούς.


kastaniotissss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, takatakaros είπε

Τι εννοείς ακριβώς; Εμείς στην Εθνική έχουμε 1 κάρτα στο όνομα Χ για τον λογαριασμό Α και άλλη 1 κάρτα πάλι στο όνομα Χ για τον λογαριασμό Β. 

Στο λογαριασμό Α είναι δικαιούχος ο Χ και ένας άλλος, ενώ στο λογαριασμό Β πάλι είναι δικαιούχος ο Χ μαζί με κάποιον άλλον. 

Απλά έχω εγώ ο Α ενα λογαριασμό που ειναι κοινος με Β. Ο Β εχει 2 λογαριασμούς. Ο Β δε μπορει να έχει ξεχωριστές κάρτες για τους λογαριασμούς και να χρεώνει όποιον θέλει. Αυτο και σε πειραιως και σε εθνικη μας το ειπαν οτι δε γίνεται και οτι ειναι 1 ανα ονομα και ας εχεις 500000 λογαριασμους. Μονο αν βγάλουμε πιστωτική. Τωρα σκέφτομαι μηπως αξιζει revolut για αυτο..

Επεξ/σία από ParhsG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, ParhsG said:

Απλά έχω εγώ ο Α ενα λογαριασμό που ειναι κοινος με Β. Ο Β εχει 2 λογαριασμούς. Ο Β δε μπορει να έχει ξεχωριστές κάρτες για τους λογαριασμούς και να χρεώνει όποιον θέλει. Αυτο και σε πειραιως και σε εθνικη μας το ειπαν οτι δε γίνεται και οτι ειναι 1 ανα ονομα και ας εχεις 500000 λογαριασμους. Μονο αν βγάλουμε πιστωτική. Τωρα σκέφτομαι μηπως αξιζει revolut για αυτο..

Εγώ το κάνω αυτό σηβ Πειραιώς κανονικά. Κάποια στιγμή με τα capital controls δεν το επέτρεπαν αλλά όσοι τις είχαν από πριν η τις έβγαλαν μετά όλα οκ. Βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται σε παραπάνω από  2 λογαριασμούς.. 

Εγω έχω έναν λογαριασμό Α που είμαι ο μοναδικός δικαιούχος με την χρεωστική του κάρτα και έναν λογαριασμό Β που είμαι συνδικαιούχος με τους γονείς και την αδερφή μου με άλλη χρεωστική κάρτα. Μπορείς βέβαια και στην ίδια κάρτα να συνδέσεις τους δυο λογαριασμούς αλλά σε συναλλαγές θα χρεώνει αυτόματα τον πρώτο όποτε καλύτερα μα έχεις 2 διαφορετικές κάρτες. Εγώ εν πρικειμενω έχω χρεωστική MasterCard και στον άλλον visa 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν με πήραν σήμερα από την διοίκηση της εθνικής και μου ζήτησαν συγγνώμη. Μου είπαν συγκεκριμένα:

"Δεν θα σας πώ ψέματα υπάρχει στοχοθέτηση να προωθηθούν κάποια προιόντα ωστόσο ο απλός λογαριασμός ταμιευτηρίου προς το παρόν είναι ακόμα δωρεάν"

Όταν τους είπα '"άλλο προωθηση και άλλο εξαναγκασμός" μου είπε "έχετε δίκιο έχει ήδη γίνει παρατήρηση στο διευθυντή του καταστήματος η οποία θα πάει στο γενικό διευθυντή και θα θέλαμε αν μπορείτε να μας δώσετε τα ονόματα όσων επέμεναν ότι υπάρχει χρέωση."

Όταν τους είπα ότι δεν γνωρίζω τα ονόματα, μου είπαν ότι μπορώ να ζητήσω κατευθείαν τον διευθυντή να είναι παρών την ώρα που ανοίγει ο λογαριασμός, αφού εκείνος έχει ενημερωθεί για το συμβάν.


EDIT: Μου είπε ότι η υποχρεωτική χρέωση είναι στα άμεσα πλάνα, αλλά ακόμα ΔΕΝ έχει εφαρμοστεί.

Επεξ/σία από kastaniotissss
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα δεν υφίσταται καν αυτή η τράπεζα. Δυστυχώς τα  (στην πλειοψηφία τους) κοπρόσκυλα που δουλεύουν εκεί θα προλάβουν να  συνταξιοδοτηθούν νωρίς με κάποια γενναία εθελουσία  (παιδιά ανώτερου Θεού βλέπεις) πριν οι ραγδαίες αλλαγές στο fintech τους αφήσουν χωρίς δουλειά..

Στην υγεία των κορόϊδων πάντα...

 

Επεξ/σία από prometheas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, prometheas είπε

Για μένα δεν υφίσταται καν αυτή η τράπεζα. Δυστυχώς τα  (στην πλειοψηφία τους) κοπρόσκυλα που δουλεύουν εκεί θα προλάβουν να  συνταξιοδοτηθούν νωρίς με κάποια γενναία εθελουσία  (παιδιά ανώτερου Θεού βλέπεις) πριν οι ραγδαίες αλλαγές στο fintech τους αφήσουν χωρίς δουλειά..

Στην υγεία των κορόϊδων πάντα...

Ναι ενώ οι άλλες είναι καλύτερες...

Πρόσφατη εμπειρία από Eurobank:

Είχε απομαγνητιστεί η πιστωτική κάρτα μου 

Δευτέρα πρωί (2/9) πάω σε κατάστημα και ζητάω επανέκδοση 

Ρωτάω την υπάλληλο αν η παλιά θα συνεχίσει να λειτουργεί μέχρι να βγει η καινούργια 

"Ναι βεβαίως" μου απαντάει, "μέχρι να ενεργοποιηθεί η καινούργια η παλιά λειτουργεί κανονικά"

Το μεσημέρι βέβαια η παλιά πιστωτική πάπαλα, μαλακία μου είχε πει η τύπισσα 

Επιλέγω να την παραλάβω από το κατάστημα, μου λέει η υπάλληλος Δευτέρα - Τρίτη θα είναι έτοιμη (αυτής της βδομάδας προφανώς) 

Δευτέρα παίρνω τηλέφωνα στο κατάστημα, δε το σήκωνε κανείς, μου έλεγε ο τηλεφωνητής ότι "δεν υπάρχει διαθέσιμος υπάλληλος να σας εξυπηρετήσει"

Παίζει να πήρα 5-6 φορές τηλ., ε μετά λόγω δουλειάς το ξέχασα

Τρίτη ξανά τηλέφωνα στο κατάστημα, ξανά δε το σήκωνε κανείς

Παίρνω στο κεντρικό (europhone banking) 

Τι θα θέλατε μου λέει η γκόμενα στον τηλεφωνητή 

"Ανανέωση πιστωτικής" λέω

"Για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

"Δεν υπάρχει ενεργή κάρτα"

"Συγνώμη δε σας κατάλαβα, για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

"εκπρόσωπος"

"Συγνώμη δε σας κατάλαβα, για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

Κλείνω τηλέφωνο, ξανά τηλέφωνο 

Τι θα θέλατε μου λέει η γκόμενα στον τηλεφωνητή 

"Έκδοση πιστωτικής" λέω

"Για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

"Έκδοση πιστωτικής" λέω

Συγνώμη δε σας κατάλαβα, για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

"εκπρόσωπος"

"Συγνώμη δε σας κατάλαβα, για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

Κλείνω τηλέφωνο, ξανά τηλέφωνο 

Με τα πολλά, είπα στο γκομενάκι στον τηλεφωνητή ότι έχασα την πιστωτική μου, και με συνέδεσε με εκπρόσωπο, ο οποίος μου είπε ότι η κάρτα έχει πάει στο κατάστημα

Τετάρτη πρωί 8:15 πάω να παραλάβω, πάω να πατήσω το κουμπί να μπω μέσα στο μπουρδέλο, βγαίνει securitάς και μου λέει

"Ξέρετε μόλις είχαμε διακοπή ρεύματος, δε μπαίνει κανείς μέσα"

"Ρε αδερφέ μια κάρτα θέλω να πάρω, έχει βγει"

"Δε γίνεται τώρα, περάστε σε μια ώρα"

Λες και εγώ ας πούμε είμαι αργόσχολος, και θα καθόμουν να πιω καφεδάκι μέχρι να δεήσουν να βάλουν τα συστήματα on 

Πάω χτες το πρωί, την παίρνω

"Ξέρετε κύριε η κάρτα θέλει ενεργοποίηση"

Άντε πάλι europhone banking, με τα 1000 ζόρια την ενεργοποιώ (καθώς το αυτοματοποιημένο σύστημα δεν αναγνώριζε το pin το οποίο έχω στο κωλο σύστημά τους, ενώ όταν μου ζήτησε η εκπρόσωπος κάποια ψηφία από την αλληλουχία της τα είπα σωστά, απόδειξη ότι το pin δε το είχα ξεχάσει)

Μου λέει η εκπρόσωπος:

"Ξέρετε, τώρα που μάθατε το pin, πηγαίντε και σε ένα ΑΤΜ να την ενεργοποιήσετε"

"Τώρα δε λειτουργεί δηλαδή, αν π.χ. την βάλω για internetική αγορά δε θα παίξει ;" 

"Όχι, όχι η κάρτα δεν είναι ενεργοποιημένη, πρέπει να το κάνετε μέσω ΑΤΜ"

Τεσπά, παίρνω το παπί, έχει πολύ κοντά στο γραφείο μια eurobank, πάω στο ΑΤΜ, βάζω κάρτα μέσα

Επιλέγω "άλλες συναλλαγές" => "ενεργοποίηση κάρτας", βάζω pin, μου βγάζει "η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε"

Λέω μαλακία θα πάτησα, πάμε πάλι, ξανά τα ίδια 

Μπαίνω μέσα στη τράπεζα, το λέω στην υπάλληλο

"Δώστε μου τη κάρτα σας παρακαλώ - αααααα μα αυτή είναι ενεργοποιημένη, πρέπει να κάνετε απλά από το το ΑΤΜ "επικαιροποίηση PIN"

Ρε ΕΤΕ και πάλι ΕΤΕ, με τις γιαγιάδες και τους παππούδες να μου λένε ιστορίες για το πόσο καλά ήταν επί Χούντας...

 

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Ναι ενώ οι άλλες είναι καλύτερες...

Πρόσφατη εμπειρία από Eurobank:

Είχε απομαγνητιστεί η πιστωτική κάρτα μου 

Δευτέρα πρωί (2/9) πάω σε κατάστημα και ζητάω επανέκδοση 

Ρωτάω την υπάλληλο αν η παλιά θα συνεχίσει να λειτουργεί μέχρι να βγει η καινούργια 

"Ναι βεβαίως" μου απαντάει, "μέχρι να ενεργοποιηθεί η καινούργια η παλιά λειτουργεί κανονικά"

Το μεσημέρι βέβαια η παλιά πιστωτική πάπαλα, μαλακία μου είχε πει η τύπισσα 

Επιλέγω να την παραλάβω από το κατάστημα, μου λέει η υπάλληλος Δευτέρα - Τρίτη θα είναι έτοιμη (αυτής της βδομάδας προφανώς) 

Δευτέρα παίρνω τηλέφωνα στο κατάστημα, δε το σήκωνε κανείς, μου έλεγε ο τηλεφωνητής ότι "δεν υπάρχει διαθέσιμος υπάλληλος να σας εξυπηρετήσει"

Παίζει να πήρα 5-6 φορές τηλ., ε μετά λόγω δουλειάς το ξέχασα

Τρίτη ξανά τηλέφωνα στο κατάστημα, ξανά δε το σήκωνε κανείς

Παίρνω στο κεντρικό (europhone banking) 

Τι θα θέλατε μου λέει η γκόμενα στον τηλεφωνητή 

"Ανανέωση πιστωτικής" λέω

"Για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

"Δεν υπάρχει ενεργή κάρτα"

"Συγνώμη δε σας κατάλαβα, για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

"εκπρόσωπος"

"Συγνώμη δε σας κατάλαβα, για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

Κλείνω τηλέφωνο, ξανά τηλέφωνο 

Τι θα θέλατε μου λέει η γκόμενα στον τηλεφωνητή 

"Έκδοση πιστωτικής" λέω

"Για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

"Έκδοση πιστωτικής" λέω

Συγνώμη δε σας κατάλαβα, για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

"εκπρόσωπος"

"Συγνώμη δε σας κατάλαβα, για να σας ταυτοποίησουμε παρακαλούμε πληκτρολογήστε τον αριθμό μιας οποιασδήποτε ενεργής κάρτας Eurobank"

Κλείνω τηλέφωνο, ξανά τηλέφωνο 

Με τα πολλά, είπα στο γκομενάκι στον τηλεφωνητή ότι έχασα την πιστωτική μου, και με συνέδεσε με εκπρόσωπο, ο οποίος μου είπε ότι η κάρτα έχει πάει στο κατάστημα

Τετάρτη πρωί 8:15 πάω να παραλάβω, πάω να πατήσω το κουμπί να μπω μέσα στο μπουρδέλο, βγαίνει securitάς και μου λέει

"Ξέρετε μόλις είχαμε διακοπή ρεύματος, δε μπαίνει κανείς μέσα"

"Ρε αδερφέ μια κάρτα θέλω να πάρω, έχει βγει"

"Δε γίνεται τώρα, περάστε σε μια ώρα"

Πάω χτες το πρωί, την παίρνω

"Ξέρετε κύριε η κάρτα θέλει ενεργοποίηση"

Άντε πάλι europhone banking, με τα 1000 ζόρια την ενεργοποιώ (καθώς το αυτοματοποιημένο σύστημα δεν αναγνώριζε το pin το οποίο έχω στο κωλο σύστημά τους, ενώ όταν μου ζήτησε η εκπρόσωπος κάποια ψηφία από την αλληλουχία της τα είπα σωστά, απόδειξη ότι το pin δε το είχα ξεχάσει)

Μου λέει η εκπρόσωπος:

"Ξέρετε, τώρα που μάθατε το pin, πηγαίντε και σε ένα ΑΤΜ να την ενεργοποιήσετε"

"Τώρα δε λειτουργεί δηλαδή, αν π.χ. την βάλω για internetική αγορά δε θα παίξει ;" 

"Όχι, όχι η κάρτα δεν είναι ενεργοποιημένη, πρέπει να το κάνετε μέσω ΑΤΜ"

Τεσπά, παίρνω το παπί, έχει πολύ κοντά στο γραφείο μια eurobank, πάω στο ΑΤΜ, βάζω κάρτα μέσα

Επιλέγω "άλλες συναλλαγές" => "ενεργοποίηση κάρτας", βάζω pin, μου βγάζει "η συναλλαγή δεν ολοκληρώθηκε"

Λέω μαλακία θα πάτησα, πάμε πάλι, ξανά τα ίδια 

Μπαίνω μέσα στη τράπεζα, το λέω στην υπάλληλο

"Δώστε μου τη κάρτα σας παρακαλώ - αααααα μα αυτή είναι ενεργοποιημένη, πρέπει να κάνετε απλά από το το ΑΤΜ "επικαιροποίηση PIN"

Ρε ΕΤΕ και πάλι ΕΤΕ, με τις γιαγιάδες και τους παππούδες να μου λένε ιστορίες για το πόσο καλά ήταν επί Χούντας...

Το βημα με το europhone banking ηταν περιττο. Θα μπορουσες να βγεις εξω απο το καταστημα και στο atm θα την ενεργοποιουσες.

επισης μου κανει εντυπωση γιατι η επανεκδοση γινεται αμεσα στο καταστημα σε ολες τις τραπεζες εκτος alpha που θελεις δε θελεις γινεται ταχυδρομικα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bjj-p είπε

Το βημα με το europhone banking ηταν περιττο. Θα μπορουσες να βγεις εξω απο το καταστημα και στο atm θα την ενεργοποιουσες.

επισης μου κανει εντυπωση γιατι η επανεκδοση γινεται αμεσα στο καταστημα σε ολες τις τραπεζες εκτος alpha που θελεις δε θελεις γινεται ταχυδρομικα.

Και πως θα είχα το pin αδερφέ ; 

Ήταν στην επιστολή, το γνωστό κόλπο με τα 16 ψηφία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bjj-p είπε

Το βημα με το europhone banking ηταν περιττο. Θα μπορουσες να βγεις εξω απο το καταστημα και στο atm θα την ενεργοποιουσες.

επισης μου κανει εντυπωση γιατι η επανεκδοση γινεται αμεσα στο καταστημα σε ολες τις τραπεζες εκτος alpha που θελεις δε θελεις γινεται ταχυδρομικα.

Όχι φίλε κάπου μπερδεύεσαι.. και η ΕΤΕ στο σπίτι στη στέλνει και εγώ περιμένω από 16/8 να ερθει, εντός Αττικής μιλάω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bjj-p είπε

Το βημα με το europhone banking ηταν περιττο. Θα μπορουσες να βγεις εξω απο το καταστημα και στο atm θα την ενεργοποιουσες.

επισης μου κανει εντυπωση γιατι η επανεκδοση γινεται αμεσα στο καταστημα σε ολες τις τραπεζες εκτος alpha που θελεις δε θελεις γινεται ταχυδρομικα.

Εκτός alpha και ΕΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2019 στις 2:17 ΜΜ, ciyo είπε

Μονο εγω πηρα αυτα τα μαιλ?

Το προϊόν σας Εθνικός Όψεως μετατρέπεται

σε Business BASIC

 
 

Σας ενημερώνουμε ότι από 09/09/2019 το προϊόν "Εθνικός Όψεως απλός" παύει να διατίθεται & ο λογαριασμός σας θα μετατραπεί αυτόματα στο προϊόν "Business BASIC" με μηνιαίο κόστος 2€. Μπορείτε να πληροφορηθείτε για τα νέα χαρακτηριστικά του στα Καταστήματά μας ή στο www.nbg.gr .

 

Εάν δεν επιθυμείτε τη μετατροπή, μπορείτε να απευθυνθείτε στο Κατάστημα συνεργασίας σας ή να επικοινωνήσετε με τη Διεύθυνση Εξυπηρέτησης Μεγάλων Πελατών στο email [email protected] και να επιλέξετε το προϊόν που σας ταιριάζει.

 
 

Οι λογαριασμοί όψεως δεν είναι "απλοί καταθετικοί λογαριασμοί".

Στις 11/9/2019 στις 3:47 ΜΜ, kontow είπε

Σκεφτείτε το εξής, όλοι οι όψεως θα έχουν 2 € χρέωση / μήνα έτσι? Πόσους όψεως έχει πανελλαδικά, 500.000 κατ ελάχιστο? Αυτό σημαίνει 1.000.000 μηνιαίως.

Έλεος

Για να λέμε του στραβού το δίκιο για τα νούμερα της NBG αυτό είναι στραγάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Και πως θα είχα το pin αδερφέ ; 

Ήταν στην επιστολή, το γνωστό κόλπο με τα 16 ψηφία...

Δεν γνωριζω πως η καθε τραπεζα επικυρωνει τα προιοντα της, σε εμενα στη eurobank επανεκδοση χρεωστικης, το δηλωσα, την πηρα αμεσως, την ενεργοποιησα αμεσως πριν κανα-δυο χρονια. Ειχε το ιδιο pin εφοσον δεν αλλαξε ο αριθμος της καρτας. Να εχει αλλαξει απο τοτε;

Επεξ/σία από bjj-p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, bjj-p είπε

επισης μου κανει εντυπωση γιατι η επανεκδοση γινεται αμεσα στο καταστημα σε ολες τις τραπεζες εκτος alpha που θελεις δε θελεις γινεται ταχυδρομικα.

Πιθανόν να έχει να κάνει με το ότι το όνομα και ο αριθμός είναι ανάγλυφος στις κάρτες της Alpha ενώ πχ στη Eurobank είναι τυπωμένος. Οπότε στην τυπώνει επί τόπου. Αλλά έχω παρατηρήσει ότι η εκτύπωση ξεθωριάζει με τη χρήση, ενώ το ανάγλυφο οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Εθνικη δινει με 25€ δυνατοτητα εκδοσης σε 48 ωρες νεας χρεωστικης καρτας εντος ελλαδος.

4 ώρες πριν, pkatsou είπε

Πιθανόν να έχει να κάνει με το ότι το όνομα και ο αριθμός είναι ανάγλυφος στις κάρτες της Alpha ενώ πχ στη Eurobank είναι τυπωμένος. Οπότε στην τυπώνει επί τόπου. Αλλά έχω παρατηρήσει ότι η εκτύπωση ξεθωριάζει με τη χρήση, ενώ το ανάγλυφο οχι

Αυτο ακριβως...στις πιστωτικες ειναι αναγλυφο ενω στις χρεωστικες οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Εθνική την στέλνει ταχυδρομικά την κάρτα και δεν είναι ανάγλυφο (Για της χρεωστικές) με αποτέλεσμα άμα την χρησιμοποιείς πολύ και την βάζεις στην τσέπη χωρίς πορτοφόλι κτλπ σε μικρό χρονικό διάστημα να Έχει ξεθωριάσει.Άσε Που κάνει Και 1 Εβδομάδα+ .Εδω ξένες καρτες (βλ revolut κ.α.) σε Μια Εβδομάδα Σπίτι Από Αγγλία Και ανάγλυφο το όνομα σου  στην κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Και πως θα είχα το pin αδερφέ ; 

Ήταν στην επιστολή, το γνωστό κόλπο με τα 16 ψηφία...

Εχω κι πιστωτική και χρεωστική απο Eurobank. Πας ΑΤΜ με το χαρτί και το sms και την ενεργοποιείς σε ενα λεπτό. Δεν χρειάζεται ουτε τηλέφωνα ουτε τπτ αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...