Προς το περιεχόμενο

Μια πρώτη επαφή με το iPhone 11 Pro Max


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω, τόσα λεφτά έχουν, δεν μπορούν να προσλάβουν έναν σχεδιαστή; Σοβαρά τώρα, είναι αυτή η πλάτη για apple? Αν την έβαζε ένας μικρός κατασκευαστής και δεν έγραφε apple θα γελάγαμε όλοι μέχρι αύριο.

Αυτό το πράγμα που προεξέχει μέσα στην οθόνη δεν μπορούν να το βγάλουν; Τόσες τεχνολογίες υπάρχουν και τις χρησιμοποιούν οι υπόλοιποι, αυτοί δεν?
Ήμαρτον δηλαδή με αυτό το αίσχος.
 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι φανατικός αντί Apple (κυρίως λόγω του κλειστού οικοσυστήματος), όμως οφείλουμε να ομολογήσω πως η Apple κάθε χρόνο είναι σταθερή στις αναβαθμίσεις της στα κίνητρα της. Πλέον δεν είναι θέμα καινοτομίας. Τα περισσότερα έχουν γίνει. Είναι θέμα αξιοπιστίας. Κι η Apple είναι η πιο αξιόπιστη.

 

Στα πολύ θετικά κι η τιμή της φέτος. Ξέρω πως ακούγεται αστείο να επαινούμε τα 1.000$ ως καλή τιμή αλλά σε τόσο υψηλό επίπεδο, είναι ευχάριστη αλλαγή. Ας ελπίσουμε βέβαια πως θα έρθει κι εδώ με καλή τιμή και να μη φάμε τεράστιο καπέλο.

Πιστεύω θα ξεπεράσει κατά πολύ τις πωλήσεις του XS.

Δυστυχώς, ο προϋπολογισμός μου, δε δικαιολογεί την αγορά τέτοιου εργαλείου, γιατί πραγματικά δεν έχω κάποια χρήση για κάτι τόσο δυνατό αλλά σίγουρα θα ήθελα να το δοκιμάσω. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

Τρομακτικα άσχημο. Βαλτε ενα warning στο βιντεο μην το δει κανα παιδακι, δε θα μπορει να κοιμηθει. 228γρ ειναι γενικως αυτες οι παντοφλες η αυτο βγηκε τοσο βαρυ? Α εχει και νοτς, εν ετη 2019...

Στο εσωτερικό φανταζομαι θα ειναι αψογο αλλα μηπως είναι το χειροτερο νεο iphone? Τις αλλες χρονιες κατι ενδιαφέρον ειχαν. Τωρα? 

Οντως ρε φιλε 4 το πρωι το σχολιο δεν σε πηρε ο υπνος.

Τις αλλες χρονιες λεει το τρολλακι μας κατι ειχαν....ξεχασε πως ειπε ακριβως το ιδιο και την προιγουμενη χρονια και καθε χρονια...

Θα μπορουσε η apple να βγαλει το τελειο κινητο και παλι θα εβρισκες κατι να μην σου αρεσει.Δεν φταιει η εταιρια φταιει πως εισαι low iq φιλε μου και κανεις hate.

p.s εχασες και τον αγιασμο σημερα με το ξενυχτι...κακια apple

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει οτι θα βαραει 4Κ απο 3 σενσορες ταυτόχρονα;

Μου φαίνεται οτι εαν οι snap kirin exynos είναι δυνατά τσιπακια ο A13 ειναι το κρακεν!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, georgerapp said:

Ισχύει οτι θα βαραει 4Κ απο 3 σενσορες ταυτόχρονα;

Μου φαίνεται οτι εαν οι snap kirin exynos είναι δυνατά τσιπακια ο A13 ειναι το κρακεν!!!

Αποθηκεύει ταυτόχρονα 2 4Κ στα 60FPS ενώ προβάλει real time video και από τις 4 κάμερες ταυτόχρονα. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν κατάφερα να δω την παρουσίαση,παρά μόνο μερικές φωτογραφίες του ας μου πει κάποιος. Στον τομέα των emoji/animoji έβγαλε τίποτα νέο η Apple?? Γιατί από ντιζάιν και ομορφιά η Apple μάλλον δεν το έχει. Είναι ότι ασχημότερο έχω δει εδώ και καιρό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ καταλαβαίνω οτι εαν αλλάζεις συχνά συσκευή δεν αξιζει ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω απο το mi9 .

Εαν έχεις χρήματα η παντρεύεσαι την συσκευή οποτε θα πας στο χιλιάρικο τοτε πας στο iphone λογο των αναβαθμισεων σε πέρας χρόνου και το πολύ δυνατό chip που εχει στην κάθε χρονιά αντίστοιχα.

Δηλαδη να δινεις 1000 φεύγα για τα android και σε 2 χρονια να λενε τα λέγαμε δεν είναι σωστό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.Οι καμερες και το πως λειτουργουν ταυτοχρονα και μεμονωμενα  και ειδικοτερα το video ειναι το δυνατο του σημειο  αυτα σε συνδυασμο με το  σωστο night  mode  -γιατι υπαρχουν και κατι κωμωδιες σε τσιν τσαν τσον που νομιζουν πως εχουν  night   mode- που η ελλειψη του  ηταν το τεραστιο μειονεκτημα  στα προηγουμενα  μοντελα ειναι το δυνατο του σημειο .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Εγώ καταλαβαίνω οτι εαν αλλάζεις συχνά συσκευή δεν αξιζει ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω απο το mi9 .

Εαν έχεις χρήματα η παντρεύεσαι την συσκευή οποτε θα πας στο χιλιάρικο τοτε πας στο iphone λογο των αναβαθμισεων σε πέρας χρόνου και το πολύ δυνατό chip που εχει στην κάθε χρονιά αντίστοιχα.

Δηλαδη να δινεις 1000 φεύγα για τα android και σε 2 χρονια να λενε τα λέγαμε δεν είναι σωστό.

Αν και δεν είμαι φαν της apple το συγκεκριμένο είναι πολλά λεβελ πάνω από mi9 

Αδιάβροχο; Κάμερα; Γιατί το mi9 δεν έχει και την καλύτερη.

Οθόνη; Επεξεργαστής;

Όχι ότι δεν είναι καλό το mi9 απλά δεν είναι τόσο καλό για να ανταγωνιστεί το pro.

Είναι vfm αλλά μέχρι εκεί.

On topic θα μπορούσαν να την κάνουν πιο όμορφη την πίσω μεριά. Αναμονή για  τη νέα σειρά pixel να κάνουμε σύγκριση

Επεξ/σία από NOODLE
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν οι τιμές ειναι για το 11 pro max

64=1299ευρώ

256 =1499 ευρώ

512 = 1699 ευρώ

δεν νομιζω να πουλήσει..ολοι για το απλο 11 θα πανε

Τα 226gr  του 11 max το κανουν μη πρακτικό και άβολο

 

Οι βελτιώσεις με το περσινό.

1) καμερα (απιστευτο βιντεο -night mode -etc)

2)οθονη

3)20% cpu

4)wifi 6

5)ram

6) ip68 (4m 30min.)

7)dolby atmos

 

Αρνητικά

1)βάρος (226 γραμ.)

2)σχεδιασμός (αθλιες οι καμερες πισω-ιδιο σχεδιο με το περσινό)

3)1299 ευρώ -πολύ ακριβό

4) ευθραστο

5)καμια καινοτομια απο περυσι

 

Συμπερασμα

μεταβατικό κινητο για την πραγματική ανανεωση του χρόνου

με το iphone 12 5G .

Δεν υπάρχει λόγος να το προτιμήσει κάποιος σε σχεση με το 11

εκτός απο την κάμερα.

Αλλη μια χαμένη χρονιά..

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πισω κουκλα και απο μπρος πανουκλα(αν και υπαρχει τοοοσο καιρο αυτο το notch καθε φορα που το βλεπω μου φαινεται και ποιο ασχημο.)

Κατα τα αλλα η Apple εκανε εξαιρετικη δουλεια στην camera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...