Προς το περιεχόμενο

[Xbox/αξεσουάρ] Xbox Elite controller @mediamarkt 99€ μόνο σε κατάστημα


siopilakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και θα αντικατασταθεί σιγά σιγά από το V2 στο mediamarkt (ρεντη) το είδα στα 99€ στα τελευταία κομμάτια (3 όταν πέρασα το μεσημέρι) λογικά ίδια τιμή σε όλα τα καταστήματα αν έχουν διαθέσιμα τεμάχια.  Στο ονλαιν όμως δεν φαίνεται καν. Σε άλλο σημείο που είχε και εκεί χειριστήρια έγραφε την κανονική τιμή αλλά πιστεύω αν ρωτήσεις θα είναι η χαμηλή τιμή.

IMG_20190911_124339748-1304x2316.jpg

Επεξ/σία από siopilakis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το 2 θα έχει ενσωματωμένη βαρβάτη μπαταρία + κάποιες αναβαθμίσεις. Εγώ προσωπικά πιστεύω καλύτερα να περιμένει μαύρη Παρασκευή μήπως και βγει το 2 σε προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Choutas είπε

Πάντως το 2 θα έχει ενσωματωμένη βαρβάτη μπαταρία + κάποιες αναβαθμίσεις. Εγώ προσωπικά πιστεύω καλύτερα να περιμένει μαύρη Παρασκευή μήπως και βγει το 2 σε προσφορά.

Αυτή η μπαταρία θα μπορεί να αντικατασταθεί ή θα είναι όπως με τα κινητά που μετά από κάποια χρόνια φουσκώνει και πάει για πέταμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νεο xbox elite controller εχει 2 καλα που δεν εχει το παραπανω.

1)Συνδεεται μεσω bluetooth ασυρματα και δεν χρειαζεται usb dongle οπως το παραπανω της προσφορας.

Το παραπανω controller θελει κατι ενα τετοιο ανταπτορα για να μπορει να παιξει ασυρματα στο Pc

https://www.skroutz.gr/s/8060746/Microsoft-XBOX-ONE-Wireless-Adapter-for-Windows.html

https://www.skroutz.gr/s/13464558/Microsoft-XBOX-ONE-Wireless-Adapter-for-Windows-10-2018-Edition-PC.html?from=catspan

2)Το νεο elite controller θα ερχεται μαζι με επαναφορτιζομενη μπαταρια.

Το παραπανω controller χρειαζεται ειτε επαναφορτιζομενες μπαταριες ή να αγοραστει ξεχωριστα κατι τετοιο

https://www.skroutz.gr/s/5279528/Microsoft-Play-Charge-Kit-XBOX-One.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Το παραπανω controller χρειαζεται ειτε επαναφορτιζομενες μπαταριες ή να αγοραστει ξεχωριστα κατι τετοιο

https://www.skroutz.gr/s/5279528/Microsoft-Play-Charge-Kit-XBOX-One.html

Πολυ πιο πρακτικο επαναφορτιζομενες μπαταριες που ειχε η πρωτη εκδοση του controller,προφανως επαιρνες πχ eneloop μπαταριες και οχι το αχρειαστο,ovepriced επισημο kit που εβαλες στο λινκ.

Επεξ/σία από greengr21
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Πολυ πιο πρακτικο επαναφορτιζομενες μπαταριες που ειχε η πρωτη εκδοση του controller,προφανως επαιρνες πχ eneloop μπαταριες και οχι το αχρειαστο,ovepriced επισημο kit που εβαλες στο λινκ.

Το συγκεκριμενο το εχω 3χρονια ως τωρα και δουλευει μια χαρα και με γλυτωνει απο το βαλε/βγαλε των μπαταριων.

Οτι βολευει τον καθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λιγο off-topic ειδα τη φωτογραφια του ts και τι σκατα εχει μεσα το κουτι του elite και ειναι τοσο μεγαλο σε σχεση με του απλου που ειναι διπλα οπως βλεπω στη φωτο?εντυπωση μου κανει

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Λιγο off-topic ειδα τη φωτογραφια του ts και τι σκατα εχει μεσα το κουτι του elite και ειναι τοσο μεγαλο σε σχεση με του απλου που ειναι διπλα οπως βλεπω στη φωτο?εντυπωση μου κανει

Έχει ειδική θήκη που το αποθηκεύεις μαζί με τις σκανδαλες μοχλούς κτλ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το νεο xbox elite controller εχει 2 καλα που δεν εχει το παραπανω.

1)Συνδεεται μεσω bluetooth ασυρματα και δεν χρειαζεται usb dongle οπως το παραπανω της προσφορας.

Το παραπανω controller θελει κατι ενα τετοιο ανταπτορα για να μπορει να παιξει ασυρματα στο Pc

https://www.skroutz.gr/s/8060746/Microsoft-XBOX-ONE-Wireless-Adapter-for-Windows.html

https://www.skroutz.gr/s/13464558/Microsoft-XBOX-ONE-Wireless-Adapter-for-Windows-10-2018-Edition-PC.html?from=catspan

2)Το νεο elite controller θα ερχεται μαζι με επαναφορτιζομενη μπαταρια.

Το παραπανω controller χρειαζεται ειτε επαναφορτιζομενες μπαταριες ή να αγοραστει ξεχωριστα κατι τετοιο

https://www.skroutz.gr/s/5279528/Microsoft-Play-Charge-Kit-XBOX-One.html

Να ρωτήσω όσον αφορά τη σύνδεση με το pc, ακόμα και αν αγοραστεί ο παραπάνω αντάπτορας για να παίξει ασύρματα θα χρειάζονται Windows 10? Η θα μπορει να παίξει και στα 7αρια;

Επεξ/σία από simaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, simaras είπε

Να ρωτήσω όσον αφορά τη σύνδεση με το pc, ακόμα και αν αγοραστεί ο παραπάνω αντάπτορας για να παίξει ασύρματα θα χρειάζονται Windows 10? Η θα μπορει να παίξει και στα 7αρια;

Υπάρχουν δύο αντάπτορες ο παλιός που παίζει σε 7/8,1/10 και ο καινούργιος που παίζει μόνο σε 10. Σε κατάστημα υπάρχει μόνο ο καινούργιος που παίζει σε 10 άρα μόνο στην αγορά μεταχειρισμένων βρίσκεις.τον πρώτον.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρένθεση... Στο απλό που έχω εγώ, του Xbox one s,  δε χρειάζεται ανταπτορας για να παίξει σε laptop με bluetooth και windows 10. Το έχω κάνει και παίζει μια χαρά. Λογικά και το elite το ίδιο θα κάνει καθώς είναι αναβάθμιση του απλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το elite βγήκε πριν του s οπότε όχι δεν συνδέεται με Bluetooth.

Παρόλα αυτά, για κάποιον που έχει ήδη ένα του s και θέλει να κάνει αναβάθμιση στο elite πιστεύω αξίζει να πάρει και τον ανταπτορα για να τα συνδέει ταυτόχρονα, με μεγαλύτερη απόσταση και να χρησιμοποιεί αν θέλει και την θύρα για ακουστικά (με Bluetooth δεν δουλεύει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, greengr21 είπε

Λιγο off-topic ειδα τη φωτογραφια του ts και τι σκατα εχει μεσα το κουτι του elite και ειναι τοσο μεγαλο σε σχεση με του απλου που ειναι διπλα οπως βλεπω στη φωτο?εντυπωση μου κανει

 

15 ώρες πριν, Scorpio_21 είπε

Έχει ειδική θήκη που το αποθηκεύεις μαζί με τις σκανδαλες μοχλούς κτλ. 

Μέσω αυτής της θήκης μπορείς να το φορτίσεις κιολας.

Η μπαταρία του καινούριου ξέρουμε αν θα είναι αποσπόμενη?

 

Η τιμή για το πρώτο πάντως είναι καλή, δεν νομίζω ότι αξίζει τα 80 ευρώ παραπάνω το καινούριο

Επεξ/σία από k_dinos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι αποσπώμενη αλλά έχουν κάνει αρκετή δουλειά για κάποια σημεία που έσπαγαν και υπήρχαν παράπονα. 

Αν θυμάμαι καλά έχουν βάλει και καινούργιο υλικό στις λαβές. 

Στο παλιό το μόνο που με αποθαρρύνει να το αγοράσω είναι ότι δεν είναι Bluetooth. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Scorpio_21 είπε

Όχι δεν είναι αποσπώμενη αλλά έχουν κάνει αρκετή δουλειά για κάποια σημεία που έσπαγαν και υπήρχαν παράπονα. 

Αν θυμάμαι καλά έχουν βάλει και καινούργιο υλικό στις λαβές. 

Στο παλιό το μόνο που με αποθαρρύνει να το αγοράσω είναι ότι δεν είναι Bluetooth. 

Αν δεν μπορείς να την αλλάξεις και δεν μπορείς να χρησιμοποήσεις ούτε το δικό τους Play n Charge, για εμένα είναι epic Fail.

Αργά ή γρήγορα θα τα παίξει η μπαταρία, είναι νόμος..

Καλά που βγήκε δηλαδή για να πέσει κι άλλο η τιμή του 1 να το πάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...