Προς το περιεχόμενο

Apple watch 4 vs 5


@_zerocool

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
12 minutes ago, @_zerocool said:

Αγορά μεταχειρισμένο series 4 η περιμένεις να βγει το 5. Αξίζει τόσο πολύ το always on; 

Αν βρεις το 4 σε άριστη κατάσταση και πολύ καλή τιμή, τότε η απόφαση είναι εύκολη. Διαφορετικά πας στο νέο για να μη νιώθεις πως πήρες κάτι "παλιο"! :) 

Εγώ που έχω ακόμη το 3 θα πάω προφανώς στο 5. Και αν και μου αρέσει το Titanium, νομίζω πως τα 900 που θέλει είναι κάπως πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν ειμαι και πολυ των wearables οποτε μη δινεις και πολυ βαρύτητα στη γνωμη μου αλλα το 5 με εψησε ασχημα, βασικα ηταν οτι καλύτερο ειδα στην παρουσιαση, μονο και μονο για το always on εγω θα το προτιμούσα από το 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, @_zerocool είπε

Αγορά μεταχειρισμένο series 4 η περιμένεις να βγει το 5. Αξίζει τόσο πολύ το always on; 

Κάτοχος του 4 44 είμαι υπέρ ευχαριστημένος από τη συσκευή. Εξαρτάται από τη τσέπη σου γιατί για να αναφέρεις μεταχειρισμένο το 4, μάλλον το σκέφτεσαι για το κόστος. Αν έπαιρνα τώρα πάντως θα περίμενα το 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια εγώ δε μπορώ να πω ότι με ενοχλεί που το δικό μου δεν έχει always on. Ίσως υπάρχουν κάποιες φορές που χτυπάει το τηλέφωνο και η οθόνη του για να ανάψει πρέπει να το κουνήσω ή να το ακουμπήσω αλλά και πάλι δε με χαλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, stfaros said:

always on display , δεν θα το καταφερει καποιος αλλος σε third party εφαρμογη ? μια σκεψη κι απο μενα .. 

Δεν αρκεί απλά να μένει η οθονη αναμένη, έχουν κάνει αλλαγές στην οθόνη κλπ ώστε να μην έχει θέμα με την αυτονομία και τη φθορά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To always on για εμένα είναι εντελώς trivial. Δεν προσφέρει τίποτα. 

Τιμολογιακά επίσης το 4-44μμ το έχουν 489 και το 5-44 500. Αν πάρεις τώρα καινούργιο πας για 5 νομίζω, αλλιώς για μεταχειρισμένο πας στο 4 που θα πέσει και άλλο η τιμή του λογικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 hours ago, cmak said:

To always on για εμένα είναι εντελώς trivial. Δεν προσφέρει τίποτα. 

Τιμολογιακά επίσης το 4-44μμ το έχουν 489 και το 5-44 500. Αν πάρεις τώρα καινούργιο πας για 5 νομίζω, αλλιώς για μεταχειρισμένο πας στο 4 που θα πέσει και άλλο η τιμή του λογικά

Το 4 όμως δεν θα το βρίσκεις εύκολα μιας και τερματίστηκε η παραγωγή του και έμειναν μόνο όσα είναισε stock (και δεν είναικαι πολλά)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Το 4 όμως δεν θα το βρίσκεις εύκολα μιας και τερματίστηκε η παραγωγή του και έμειναν μόνο όσα είναισε stock (και δεν είναικαι πολλά)...

Έχει αρκετά στο πλαίσιο και έβγαλε και προσφορά η  Vodafone στα 429!!!!!! το 44. Όσοι πιστοί......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερευχαριστημενος με το 4/44.. Εννοειται οτι δεν το αλλαζω μιας και προκειται ουσιαστικα για διαφορες πολυ μικρες σε σχεση με το 5 πλην του always on. 

Κατι μου λεει οτι με μελλοντικη αναβαθμιση θα το παρουμε και εμεις αβιαστα. Δεν νομιζω οτι καταφεραν με τον ιδιο επεξεργαστη να κανουν θαυματα σε θεματα αυτονομιας. Για ταχυτητα ουτε το συζηταμε. 

Το μεγαλο βημα εγινε περισυ απο το 3 στο 4 που η διαφορα ειναι κατι παραπανω απο αισθητη σε θεματα ταχυτητας και αποκρισης καθως και η οθονη που ειναι πιο μεγαλη.

Για να απαντησω και στο ερωτημα σου τα 480 που εδωσα περισυ τα θεωρω πολλα για ρολοι. Αν αγοραζα τωρα θα επερνα σιγουρα ενα 4 μεταχειρισμενο. Απλα ηταν τρομερη αναβαθμιση η περισυνη σε σχεση με το 3 και τα εσκασα.. 

Γενικα περισυ ηταν χρονια αξια αναβαθμισης και σε iWatch και σε iPad Pro με μεγαλες αναβαθμισεις . Φετος οι διαφοροποιησεις ειναι πολυ πιο μικρες οπως δειχνει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για της απαντήσεις, θα πάω προς το s5 μιας και είδα ότι πχ στο γυμναστήριο χρειάζεται και γενικώς όταν είχα παλιά το s4 ήταν αμήχανα όταν ήθελα να κοιτάξω το ρόλοι σε παρέα, ενώ με το always on μπορείς να ρίξεις μια ματιά προς τα εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επίσης αν και όλοι έλεγαν πως η cosmote θα ήταν έτοιμη για το series 5 LTE, τελικά από ότι βλέπω στα καταστήματα αναφέρουν όλοι μόνο τα GPS μοντέλα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά από το επίσημο site της Apple ούτε το 4 LTE θα υπήρχε προς διάθεση για Ελλάδα. Το 5 το δίνει, αλλά δε το υποστηρίζει κάποιος πάροχος στην Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 17/09/2019 at 14:47, La_MoRt said:

Καλά από το επίσημο site της Apple ούτε το 4 LTE θα υπήρχε προς διάθεση για Ελλάδα. Το 5 το δίνει, αλλά δε το υποστηρίζει κάποιος πάροχος στην Ελλάδα;

Τελικά όχι δεν θα το υποστηρίζει κανείς πάροχος ακόμη και η επίσημη αντιπροσωπεία δεν θα φέρει κανένα LTE μοντέλο για την ώρα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...