Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο σουβλατζιδικο στην Αθήνα


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, kakofonixx είπε

Τώρα τελευταία άνοιξε? Νομίζω παλαιότερα ήταν εκεί ένας φούρνος. Όπως και να έχει θα το τιμήσω, μιας και μένω σε walking distance!

Κορυφαίο για μένα το Χειροποίητο της Ανάληψης στα Βριλήσσια, μακράν το καλύτερο χοιρινό σουβλάκι της Αθήνας

ρε παιδια πολυδροσο που???

Απο το 1990 μενω, και δεν εχω παρει χαμπαρι τιποτα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε και δυτικα. Πετρουπολη εχουμε την Αραχωβα ολα σε καρβουνο και με μπολικο πιπερι και το Ιονιο για καλο καλαμακι. Καλα αλλα οχι τιποτα τρομερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο με διαφορα το ετρωγα στον παλιο Καραμπαμπα . Δεν εμοιαζε με κανενα και το κρεας και οι πιτες 

Δυστυχως το πηρε αλλος και το κατεστρεψε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kostis76 είπε

Για σουβλάκια προτιμώ Το Ροδοπολις και το Βλαχος στο Κερατσινι, τον Κανδαυλο στο Γκαζι...

Για μπεργκερ το Μπαρ Μπεε Κιου στον Πειραιά... (αλλα αυτο ειναι για αλλο τοπικ 😉😁)

Αν εννοείς τον Βλάχο στη Βυζαντίου...όντως απίστευτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, adi32 είπε

Το καλυτερο με διαφορα το ετρωγα στον παλιο Καραμπαμπα . Δεν εμοιαζε με κανενα και το κρεας και οι πιτες 

Δυστυχως το πηρε αλλος και το κατεστρεψε

Πολλά σουβλατζίδικα έχουν καταστραφεί με αυτόν τον τρόπο, τα πουλάνε οι προηγούμενοι γιατί θέλουν να βγουν σε σύνταξη. Το καλύτερο σουβλάκι της ζωής μου το έφτιαχνε ένα ψητοπωλείο στα Εξάρχεια κοντά στην Κάνιγγος, οδός Πατούσα λεγόταν ο δρόμος που βρισκόταν, σχετικά άγνωστος δρόμος για πολλούς με οχι ιδιαίτερη προσέλευση, αυτός που το είχε ήταν ένας γέρος, αλλά γενικά δεν ήταν γνωστός γιατί δεν ενδιαφερόταν να κάνει διαφήμιση, επίσης ποτέ δεν είχαμε βρει φυλλάδιά του, μια φορά πήγα κάτι φίλους και ζητούσανε να πηγαίνουμε συνέχεια, τελικά κάποια στιγμή το έκλεισε αυτός και το πούλησε σε έναν Βούλγαρο, η ποιότητα κατακρημνίστηκε σε χρόνο dt, μετά από 1 έτος έκλεισε και αυτός και πάπαλα, όλα αυτά πριν το 2010.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Πολλά σουβλατζίδικα έχουν καταστραφεί με αυτόν τον τρόπο, τα πουλάνε οι προηγούμενοι γιατί θέλουν να βγουν σε σύνταξη. Το καλύτερο σουβλάκι της ζωής μου το έφτιαχνε ένα ψητοπωλείο στα Εξάρχεια κοντά στην Κάνιγγος, οδός Πατούσα λεγόταν ο δρόμος που βρισκόταν, σχετικά άγνωστος δρόμος για πολλούς με οχι ιδιαίτερη προσέλευση, αυτός που το είχε ήταν ένας γέρος, αλλά γενικά δεν ήταν γνωστός γιατί δεν ενδιαφερόταν να κάνει διαφήμιση, επίσης ποτέ δεν είχαμε βρει φυλλάδιά του, μια φορά πήγα κάτι φίλους και ζητούσανε να πηγαίνουμε συνέχεια, τελικά κάποια στιγμή το έκλεισε αυτός και το πούλησε σε έναν Βούλγαρο, η ποιότητα κατακρημνίστηκε σε χρόνο dt, μετά από 1 έτος έκλεισε και αυτός και πάπαλα, όλα αυτά πριν το 2010.

Εχω   εργασια   παραδιπλα   και   πραγματι   ειχε   καλο   σουβλακι   αλλα   πηρε   συνταξη   μετα   απο   25-30   χρονια.

Αλβανος   το  πηρε   και  εριξε   λεφτα   οποτε   σε   1+χρονο   καπουτ...

Τωρα   ειναι  μια   πολυ   καλη   ρωσιδα   που  φτιαχνει   πανοστιμα   πιροσκι.

Με   πατατα   και   μανιταρια  μ  αρεσει   περισσοτερο  απο   οσα   εχει.

Σχετικα   φτηνη   1,5-1,8   και  καθαρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, k_w_t είπε

Ωπα εχει και καλο σουβλατζιδικο στο  Π.Φαληρο ??

Γιατι κατι ΑΡΙΣΤΟΣ ,PitaBar,ΓυραΔΙΚΟ κτλ ειναι για τα μπαζα πλεον....

Το σκέτο καλαμάκι χοιρινό εμένα και την παρέα μου μας συγκινεί ακόμα όσο και την πρώτη φορά που το φάγαμε πριν πολλά χρόνια.

Στην Πανόρμου (Αμπελόκηποι) σας προτείνω τον Κουτρούλη (το όνομα μπορεί να σας λέει κάτι από την ομώνυμη ταβέρνα) στην οδό Βαρνακιώτη. Άψογο καλαμάκι κοτόπουλο, μεγάλο σουβλάκι, για κάποιους λίγο βαρύς ο χοιρινός γύρος. Προσωπικά προτείνω και το μοσχαρίσιο μπιφτέκι. 2,10 όλα τα τυλιχτά, ενώ στο σκέτο καλαμάκι βάζει πίτα και λίγες πατάτες. Παραδοσιακό, θυμίζει κάτι από τα παλιά. Δεν είναι σε e-food κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Xacti είπε

Τελικά απ' τα 1000 ονόματα που γράφτηκαν ποιο είναι το καλύτερο?

Ελα ντε.Εδω δεν έχουμε ξεκαθαρίσει αν μιλάμε για το καλαμάκι ή το τυλιχτό!Όπου άλλοι μπορεί να εννοούν το τυλιχτό με γύρο και άλλοι το τυλιχτό με καλαμάκι! :D :P 

Εγω διάβασα με προσοχή το νήμα και καταλαβαίνεις ότι το θέμα είναι τελείως υποκειμενικό.Προσωπικά ,στην Αθήνα τέλειο σουβλάκι δεν έχω δοκιμάσει.Οι περισσότεροι αν όχι όλοι έχουν κατεψυγμένο γύρο ,προκατ πατάτες ,έτοιμα σουβλάκια που τα ψιλοζεσταίνουν και στα σερβίρουν.Και αυτό πλέον σε πολλές περιπτώσεις αγγίζει το εξωφρενικό 2,5ε.Ενας λόγος που έχω καταργήσει το άθλημα(προσωρινα).

Κάποτε ,πριν 20χρόνια δοκίμασα το τέλειο σουβλάκι.Ψητοπωλείο ο Γιωργος επι της βεικου για οσους τον πρόλαβαν στις καλες του εποχές.Πρόσφατα δοκίμασα στο καλαμάκι λαμπρινάκι.Τίμιο θα το χαρακτήριζα.Έχω διαβάσει - δεν εχω παει ακομα - για Λευτερη στο Χαλάνδρι - το έλεγαν τα παιδια στο antifitness και μετα ειναι τα γνωστα - οι αλυσιδες που πανω κατω τα ιδια.Απο ανατολιτικες γευσεις οχι ακριβως σουβλακι ξεχωριζω τον Μπαρμπαλεξη στην Ν.φιλαδέλφεια.

υ.γ.Οταν μου φέρνουν σουβλάκι τυποποιημένο τρελαινομαι.Αναφέρομαι στο καλαμάκι που όλα πλέον έχουν ιδιο σχημα,ιδιο μέγεθος.Αγοράζουν απο τον ιδιο προμηθευτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gasgounis είπε

ρε παιδια πολυδροσο που???

Απο το 1990 μενω, και δεν εχω παρει χαμπαρι τιποτα...!

Κώστα Βάρναλη 40
https://lefteris-naxos.business.site/?utm_source=gmb&utm_medium=referral

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αχιλλέας" στον Νέο Κόσμο.
Ανοιχτός μέχρι να τελειώσον τα κρέατα. Πολλές φορές πας στις 20:00 και ο γύρος έχει τελειώσει. Δεν κάνει delivery. Κλειστός τα ΣΚ.
https://www.google.com/maps/place/Ο+Αχιλλέας+(χειροποίητος+γύρος)/@37.9596567,23.7326551,18.1z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x6337d356a4287158!8m2!3d37.9597316!4d23.7330782

"Thomas Kebab" στον Νέο Κόσμο.
https://www.google.com/maps/place/Tomas+Kebab/@37.9578036,23.7247336,18.94z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0x0:0x6337d356a4287158!2zzp8gzpHPh865zrvOu86tzrHPgiAoz4fOtc65z4HOv8-Azr_Or863z4TOv8-CIM6zz43Pgc6_z4Ip!8m2!3d37.9597316!4d23.7330782!3m4!1s0x14a1bd0659a887df:0x1240afa018c0151d!8m2!3d37.9575697!4d23.7247717

"Λευτέρης" στην πλατεία Νέας Σμύρνης.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...