Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο σουβλατζιδικο στην Αθήνα


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπιφτεκοπωλειο Καλλιθέα. Περνας απέξω ακόμα και φαγωμένος και λες δε μαμιεται..ας φαω και ενα τέτοιο

Ρωσίδες στην Καλλιθέα με την ωραία σαλτσούλα τους

Το σουβλακι της Χαροκόπου

Ωραία σουβλάκια κάνει η Γευση στην δημοσθενους (Καλλιθέα) και το Γιοφύρι έχει πολυ ωραιο γύρο χοιρινό (το τυλιχτο του δεν μου αρέσει)

Επίσης ωραίο γύρο έχουν και οι Γευσεις καλλιθέας στην πλατεία Κύπρου

Και φυσικα μην ξεχάσω το πανόστιμο στην Δοιράνης με τα απαιχτα καλαμακια του μεσα σε λαδοκολλα με κρεμμύδι και πιπεράκι κοκκινο και δώρο μισή φρατζόλα ψωμί

Για να πάμε και λίγο εκτός Καλλιθέας... Ο Γιώργος στην Αλεξάνδρας φυσικά

Λειβαδιά στην Κανιγγος...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Εσίς κεμπάπ" στην Καλλιθέα για κεμπάπ

Το "Γιοφύρι" στην Καλλιθέα για καλαμάκι χοιρινό

Επεξ/σία από swstost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Μπιφτεκοπωλειο Καλλιθέα. Περνας απέξω ακόμα και φαγωμένος και λες δε μαμιεται..ας φαω και ενα τέτοιο

Ρωσίδες στην Καλλιθέα με την ωραία σαλτσούλα τους

Το σουβλακι της Χαροκόπου

Ωραία σουβλάκια κάνει η Γευση στην δημοσθενους (Καλλιθέα) και το Γιοφύρι έχει πολυ ωραιο γύρο χοιρινό (το τυλιχτο του δεν μου αρέσει)

Επίσης ωραίο γύρο έχουν και οι Γευσεις καλλιθέας στην πλατεία Κύπρου

Και φυσικα μην ξεχάσω το πανόστιμο στην Δοιράνης με τα απαιχτα καλαμακια του μεσα σε λαδοκολλα με κρεμμύδι και πιπεράκι κοκκινο και δώρο μισή φρατζόλα ψωμί

Για να πάμε και λίγο εκτός Καλλιθέας... Ο Γιώργος στην Αλεξάνδρας φυσικά

Λειβαδιά στην Κανιγγος...

Για σουβλακι βασιλης τι γνωμη εχεις?ειναι διπλα απο το γευσεις Καλλιθεας που ειναι σχεδον αδειο σε σχεση με τον βασιλη...χειροποιητο γυρο,πιτα στα καρβουνα,φρεσκια πατατα!πρεπει να ειμαι ο μονος που εστελνε νεο φαληρο γτ με ειχε μαθει πλεον :p 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Dynamics είπε

Για σουβλακι βασιλης τι γνωμη εχεις?ειναι διπλα απο το γευσεις Καλλιθεας που ειναι σχεδον αδειο σε σχεση με τον βασιλη...χειροποιητο γυρο,πιτα στα καρβουνα,φρεσκια πατατα!πρεπει να ειμαι ο μονος που εστελνε νεο φαληρο γτ με ειχε μαθει πλεον 😛

Δεν έχω πάρει ποτέ. Θα το τιμήσω σήμερα κιόλας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Μπιφτεκοπωλειο Καλλιθέα. Περνας απέξω ακόμα και φαγωμένος και λες δε μαμιεται..ας φαω και ενα τέτοιο

Ρωσίδες στην Καλλιθέα με την ωραία σαλτσούλα τους

Το σουβλακι της Χαροκόπου

Ωραία σουβλάκια κάνει η Γευση στην δημοσθενους (Καλλιθέα) και το Γιοφύρι έχει πολυ ωραιο γύρο χοιρινό (το τυλιχτο του δεν μου αρέσει)

Επίσης ωραίο γύρο έχουν και οι Γευσεις καλλιθέας στην πλατεία Κύπρου

Και φυσικα μην ξεχάσω το πανόστιμο στην Δοιράνης με τα απαιχτα καλαμακια του μεσα σε λαδοκολλα με κρεμμύδι και πιπεράκι κοκκινο και δώρο μισή φρατζόλα ψωμί

Για να πάμε και λίγο εκτός Καλλιθέας... Ο Γιώργος στην Αλεξάνδρας φυσικά

Λειβαδιά στην Κανιγγος...

Απο την  γευση δεν εχω δοκιμασει αλλα μαλλον ηρθε η σειρα της

Το πανοστιμο το εχω ακουσει απο πολλους αλλα δεν ετυχε να δοκιμασω και περναω και καθε μερα απο εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Ναι αφου τους στηριζει ο κοσμος..!

Παίζει και το άλλο με την ψυχολογία του κόσμου. Έστω έχεις 10 μαγαζιά στην ακτίνα απο το σπίτι σου. Αν τα 8/10 το έχουν στην ίδια τιμη και οι αλλοι 2 το έχουν 2€ π.χ., θα σκεφθείς οτι κάτι λάθος πάει με τους πολύ φθηνούς και λογικά έχουν γάτα :P 

Συν οτι υπάρχει κόσμος που τρώει απο ένα ψητοπωλείο εδώ και 15 χρόνια π.χ. και δε το αλλάζει. 

Το χειρότερο είναι που κάποιοι συνδικαλιστές των σουβλατζίδικων ήθελαν να εφαρμόσουν ενιαία τιμή και να απαγορεύσουν σε κάποιο να πουλάει φθηνότερα. Καρτέλ κανονικό. Πάλι καλά που τους πήραν με τις πέτρες κι έκαναν πίσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, swstost είπε

"Εσίς κεμπάπ" στην Καλλιθέα για κεμπάπ

Το "Γιοφύρι" στην Καλλιθέα για καλαμάκι χοιρινό

Απο το εσις που δοκιμασα δεν ξετρελαθηκα παντως.Τυπικο σουβλακι και σχετικα αγευστο κιολας γιαυτο και δεν ξαναπηρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνει και delivery...

Κάναμε μια συζήτηση για σουβλάκια μια μέρα στην δουλειά και το ανεφερε ενας συνάδελφος και τους είπα τα καλύτερα  αν και ειχα να φαω 10 χρόνια (ειναι παλιό μαγαζί σχετικά). Εχουν ενθουσιαστει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Λαδόκολλα στη Βεϊκου :P 

Αν εισαι της περιοχης πηγαινε και στη Βασιλικη πιτα γυρο χοιρινο 2ε!!! να μας πεις την αποψη σου...

https://goo.gl/maps/7XKDLV7Q3ZXXEKF39

Αξιολογησεις:

- Ίσως ο καλύτερος χοιρινός γύρος, πολύ καλά ψητά και μαγειρευτά με εξαιρετικό σε όλα τα επίπεδα σέρβις! Το ελαιόλαδο τα σπάει!

- Κρέατα, σουβλάκια, γύρος και συμπεριφορά προσωπικού άψογα. Το μόνο μείον οι πατάτες που κάναν μπάνιο στο λάδι...

-Για το πιτα γυρο χοιρινο σε σχεση με την τιμη του μια χαρα! αρκει να κρατησει σταθερα την συνταγη σχεση ποσοτητας-ποιοτητας και τιμης!!! Πακετο στα 2.00ευρω! Τραπεζι στα 2.30ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Αν εισαι της περιοχης πηγαινε και στη Βασιλικη πιτα γυρο χοιρινο 2ε!!! να μας πεις την αποψη σου...

https://goo.gl/maps/7XKDLV7Q3ZXXEKF39

Αξιολογησεις:

- Ίσως ο καλύτερος χοιρινός γύρος, πολύ καλά ψητά και μαγειρευτά με εξαιρετικό σε όλα τα επίπεδα σέρβις! Το ελαιόλαδο τα σπάει!

- Κρέατα, σουβλάκια, γύρος και συμπεριφορά προσωπικού άψογα. Το μόνο μείον οι πατάτες που κάναν μπάνιο στο λάδι...

-Για το πιτα γυρο χοιρινο σε σχεση με την τιμη του μια χαρα! αρκει να κρατησει σταθερα την συνταγη σχεση ποσοτητας-ποιοτητας και τιμης!!! Πακετο στα 2.00ευρω! Τραπεζι στα 2.30ευρω

Περισσό μένω οπότε το φτάνω με το αυτοκίνητο εύκολα. Θα το βάλω στην λίστα να το δοκιμασω.

Cheers :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...