Προς το περιεχόμενο

Μετρητής Ρεύματος


ThanosR92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον μετρητή ρεύματος? 

Είμαστε 2 σπίτια (οικογενειακά) αλλά έχουμε κοινή γραμμή και έρχεται ένας λογαριασμός. Πως μπορώ να ξέρω πόσο ρεύμα καίω εγώ και πόσο το από πάνω σπίτι? Μετρητής ρεύματος κάνει αυτή την δουλειά? 

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Καλησπέρα. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον μετρητή ρεύματος? 

Είμαστε 2 σπίτια (οικογενειακά) αλλά έχουμε κοινή γραμμή και έρχεται ένας λογαριασμός. Πως μπορώ να ξέρω πόσο ρεύμα καίω εγώ και πόσο το από πάνω σπίτι? Μετρητής ρεύματος κάνει αυτή την δουλειά? 

Ευχαριστώ. 

Καλείς ηλεκτρολόγο τόσο εσύ όσο και το άλλο διαμέρισμα, τοποθετείτε έναν μετρητή ενέργειας ράγας στον πίνακα του καθενός και με βάση τι γράφει θα κάνετε τον διαμοιρασμό μεταξύ σας. Υπάρχει η λύση να βάλει μόνο ο ένας από τους δύο και θα βρείτε το ποσό που έκαψε ο άλλος από την αφαίρεση της ενέργειας του κεντρικού μετρητή και της ενέργειας αυτού που είναι στο ένα διαμέρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε ενδιάμεσους μετρητές αλλα οχι στα διαμερίσματα, σε κοινόχρηστο σημείο, αν θελεις να μην πας από καρδιακό επεισόδιο :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, ThanosR92 είπε

Καλησπέρα. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον μετρητή ρεύματος? 

Είμαστε 2 σπίτια (οικογενειακά) αλλά έχουμε κοινή γραμμή και έρχεται ένας λογαριασμός. Πως μπορώ να ξέρω πόσο ρεύμα καίω εγώ και πόσο το από πάνω σπίτι? Μετρητής ρεύματος κάνει αυτή την δουλειά? 

Ευχαριστώ. 

Ρώτα τη ΔΕΔΔΗΕ να σου πούνε τι να  κανεις...

Επεξ/σία από greengr21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...