Προς το περιεχόμενο

ασφαλειες αυτοκινητου απο το ιντερνετ


teodoulke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανει καποιος ασφαλεια αυτοκινητου μεσω ιντερνετ? Εχω βρε πολλες προσφορες αλλα ειμαι καχυποπτος να κανω μονος μου την ασφαλεια 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που κολλάς;Εγώ κάνω ασφάλεια τα τελευταία 4 χρόνια ,αρχικά ενα εξάμηνο σε Εθνικη και τα υπόλοιπ 3,5 χρόνια  σε Hella Direct.Πιο φτηνα,όση διάρκεια με βολευει.Δεν τους έχω χρειαστεί αλλά φίλοι που χρειάστηκε λένε τα καλύτερα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HELLAS   DIRECT   και   πασης   ελλαδος...

Μετα   απο   anytime   και   αλλη  μια   πηγα   στους   κυπριους   και   ειμαι   απολυτα   ευχαριστημενος.

Βαζεις   και   τον  κωδικο   "praktiker"   και   εχεις   αυτοματα   20%   εκπτωση   σε   ετησιο   συμβολαιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tigergreg είπε

HELLAS   DIRECT   και   πασης   ελλαδος...

Μετα   απο   anytime   και   αλλη  μια   πηγα   στους   κυπριους   και   ειμαι   απολυτα   ευχαριστημενος.

Βαζεις   και   τον  κωδικο   "praktiker"   και   εχεις   αυτοματα   20%   εκπτωση   σε   ετησιο   συμβολαιο.

Εχει αλλάξει;15% δεν ήταν και ανεξάρτητα απο την διάρκεια του συμβολαίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Εχει αλλάξει;15% δεν ήταν και ανεξάρτητα απο την διάρκεια του συμβολαίου;

Ναι   αλλα   εξαρταται   απο  το   αν  ειναι   απλη, πληρης  η   μικτη    και   απο  τον   τοπο  κατοικιας.

Υπαρχουν   τρεις   ζωνες   και   η  αθηνα, θεσσαλονικη   κλπ   ειναι   στις   ακριβοτερες  περιοχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tigergreg είπε

Ναι   αλλα   εξαρταται   απο  το   αν  ειναι   απλη, πληρης  η   μικτη    και   απο  τον   τοπο  κατοικιας.

Υπαρχουν   τρεις   ζωνες   και   η  αθηνα, θεσσαλονικη   κλπ   ειναι   στις   ακριβοτερες  περιοχες.

Τι ρόλο παίζει αυτό που λες;Το ποσοστό έκπτωσης είναι το ίδιο ανεξάρτητα τύπου ασφάλειας ή τόπου κατοικίας.Αυτό που λες καθορίζει τα αρχικά ασφάλιστρα.Εκτός αν το έχουν αλλάξει οπότε πάω πασο.

Εχουν αλλάξει και το blog που το είχα βρει για να τσεκάρω την έκπτωση πρακτικερ.

Οπως και να έχει θα το δω στην πράξη καθώς πρέπει να ανανεώσω τέλος του μηνός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πάντα έκανα μόνος μου ασφάλεια, χωρίς να έχω ιδιώτη ασφαλιστή. Στο παλιό μου αυτοκίνητο είχα Διεθνή Ένωση + Ατλαντική Ένωση, ενώ τώρα, στο T-ROC, είναι η πρώτη φορά που μεσολάβησε τρίτος (η Karenta). Και δέχτηκα διότι ήταν πολύ δελεαστικό το πακέτο, ειδάλλως πάλι μόνος μου θα 'κανα ασφάλεια.

Και ατύχημα να συμβεί, θα πάρεις τηλέφωνο και θα έρθει η "φροντίδα ατυχήματος" να καταγράψει, ότι δηλαδή θα γινόταν κι αν είχες ασφαλιστή! Καμία διαφορά. Υποθέτω βέβαια ότι αν σου κάνει νούμερα η δική σου ασφάλεια, για τον Χ, Υ λόγο, ο ασφαλιστής σου να μπορεί να τους πιέσει ένα κλικ παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Τι ρόλο παίζει αυτό που λες;Το ποσοστό έκπτωσης είναι το ίδιο ανεξάρτητα τύπου ασφάλειας ή τόπου κατοικίας.Αυτό που λες καθορίζει τα αρχικά ασφάλιστρα.Εκτός αν το έχουν αλλάξει οπότε πάω πασο.

Εχουν αλλάξει και το blog που το είχα βρει για να τσεκάρω την έκπτωση πρακτικερ.

Οπως και να έχει θα το δω στην πράξη καθώς πρέπει να ανανεώσω τέλος του μηνός.

Ναι   εχεις   δικιο.

Στο  τελικο   ποσο   γινεται   η  εκπτωση.

Ισως   στα   διλιτρα   να   γινεται   μεγαλυτερη   εκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και χρόνια κάνω on line ασφάλιση σε 3 αυτοκίνητα της ευρύτερης οικογένειας. Είχα καταλήξει στην Hellas Direct, γιατί μου έδινε το φθηνότερο ετήσιο ασφάλιστρο από όλες, με τον κωδικό Praktiker. Και όσες φορές τους χρειάστηκα ήταν μια χαρά. Κανένα παράπονο. 

Τώρα ήρθε η ώρα να ανανεώσω σε ένα από τα αυτοκίνητα,  στο οποίο κάνω και μικτή. Έχει αλλάξει κάτι στα τιμολόγια; Είναι η Hellas Direct από τις φθηνότερες;  Α και κάτι άλλο. Αν δεν κάνω λάθος, υπήρχε ένα site, που έβαζες τα στοιχεία όλα του οχήματος και σου έβγαζε συγκριτικές τιμές.  Υπάρχει κάτι τέτοιο ακομη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, cumulus είπε

Hellas direct 2 φορές τη χρειαστήκαμε και όλα οκ 

Τώρα δοκίμασα τα ασφάλιστρα συγκριτικά από διάφορες ασφαλιστικές και μου βγάζει το μικρότερο ετήσιο για μικτή ή HD.

Οπότε αφού δεν έχω παράπονο, πάω πάλι εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επαρχία ισχύει το φθηνότερο ασφάλιστρο από το αντίστοιχο της Αθήνας; 

Έχω hellas direct και λέω τώρα που είμαι επαρχία μόνιμα μπας και βγαίνει φθηνότερα .

Hellas direct πάντως για ασφαλιστική, είναι οκ όσες φορές τους χρειάστηκα . Έχω μείνει στο πουθενά από μπαταρία, ήρθαν σε μισή ώρα. Μετά από λίγο καιρό, τα ίδια και στην πυλωτή, δεν έκαναν πάνω από μισή ώρα. Με την θραύση κρυστάλλων άψογοι, μια φορά που μου έσπασαν το φινιστρίνι και άλλη μία που ράγισε παρμπρίζ στην εθνική οδό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...