Προς το περιεχόμενο

860 evo ή MX500;


fonzi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω και τους δυο. Δεν θα αντιληφθεις διαφορα ταχυτητας εκτος και αν βαλεις στον Evo το magician. ειναι ενα προγραμμα που χρησιμοποιει την Ram σου για εξτρα buffer και ανεβαζει τις ταχυτητες. Χρειαζεται να μπορεις να διαθεσεις 3-4 γιγα ραμ το μινιμουμ για να παιζει ωραια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2019 στις 2:00 ΜΜ, conkal είπε

Εχω και τους δυο. Δεν θα αντιληφθεις διαφορα ταχυτητας εκτος και αν βαλεις στον Evo το magician. ειναι ενα προγραμμα που χρησιμοποιει την Ram σου για εξτρα buffer και ανεβαζει τις ταχυτητες. Χρειαζεται να μπορεις να διαθεσεις 3-4 γιγα ραμ το μινιμουμ για να παιζει ωραια. 

με 6 GB RAM που έχω δεν μπορώ συνεπώς να το αξιοποιήσω.

Δεν με νοιάζει η ταχύτητα τόσο όσο η αξιοπιστία του δίσκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα σε ολους! Επειδη δουλευω συνεχως LIghtroom, Photoshop, Premiere τα οποια τρεχουν σε ξεχωριστo SSD, εαν αγορασω εναν EVO 860 για να περναω τα αρχεια που δουλευω θα ηταν καλυτερο απο εναν απλο HDD? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mikes prime είπε

Καλησπερα σε ολους! Επειδη δουλευω συνεχως LIghtroom, Photoshop, Premiere τα οποια τρεχουν σε ξεχωριστo SSD, εαν αγορασω εναν EVO 860 για να περναω τα αρχεια που δουλευω θα ηταν καλυτερο απο εναν απλο HDD? 

Εννοείται, καμία σχέση σε loading και saving, απορώ που ακόμα είσαι με hdd για τέτοιες δουλειές. Hdd μόνο για μαζικό backup και αποθήκευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Εννοείται, καμία σχέση σε loading και saving, απορώ που ακόμα είσαι με hdd για τέτοιες δουλειές. Hdd μόνο για μαζικό backup και αποθήκευση.

Ευχαριστω για την απαντηση σου! Μια ακομη ερωτηση αν γνωριζεις... Η εφαρμογη που κανει clone ο SSD εννοει οτι αντιγραφει τα Windows απο τον παλιο σου δισκο στο καινουργιο χωρις να κανεις format? ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν αυτά που γράφεις, καταλαβαίνεις τι σημαίνουν, η απάντηση είναι ναι.

33 λεπτά πριν, mikes prime είπε

Ευχαριστω για την απαντηση σου! Μια ακομη ερωτηση αν γνωριζεις... Η εφαρμογη που κανει clone ο SSD εννοει οτι αντιγραφει τα Windows απο τον παλιο σου δισκο στο καινουργιο χωρις να κανεις format? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Εάν αυτά που γράφεις, καταλαβαίνεις τι σημαίνουν, η απάντηση είναι ναι.

δραμα! τωρα ειδα τι εγραψα. Η ερωτηση μου αφορα το Data Migration. Θα μπορουσα να αγορασω πχ. ενα Samsung Evo 1TB και να αντικαταστησω το δισκο που εχω αυτη τη στιγμη τα windows? Η το Data Migration αφορα κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mikes prime είπε

δραμα! τωρα ειδα τι εγραψα. Η ερωτηση μου αφορα το Data Migration. Θα μπορουσα να αγορασω πχ. ενα Samsung Evo 1TB και να αντικαταστησω το δισκο που εχω αυτη τη στιγμη τα windows? Η το Data Migration αφορα κατι αλλο?

Ναι μπορείς. Η κλωνοποίηση κρατά ελάχιστα λεπτά. Μετα σβήνεις το pc, βγάζεις τον παλιό δίσκο και έχεις το λειτουργικό σου στον καινούριο, όπως ακριβώς ήταν στον παλιό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...