Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικά Ποδήλατα


fogeo933

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά για πείτε κανά ποδηλατάδικο με οικονομικά αξεσουάρ στα νότια προάστια, γιατί λίγο που μπήκα στον Κασιμάτη, τα έχει πολύ τσιμπημένα.

Ψάχνω για κανά φως πίσω, ενσύρματο κοντέρ, αλυσίδα κ.λπ.

Δεν πολυβολεύει να παραγγείλω από skroutz, πόσο μάλλον από eBay κ.λπ. γιατί θέλω να τα κοτσάρω πάνω απ' την αρχή και σε λίγες μέρες υποτίθεται ότι θα φτάσει το Fiido.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, phanispal είπε

Μπορεί κάποιος κάτοχος του D2 να μας πει πόσα Αmpere και πόσα Volt βγάζει ο φορτιστής του για να υπολογίσω την κατανάλωση;

Το ξέρω ότι είναι σχεδόν αμελητέα, απλά επειδή σκέφτομαι να το φορτίζω και στη δουλειά όταν χρειάζεται.

 

70720933.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

και σκρουτζοφθηνά και έκθεση/ενοίκια/δοκιμές/πωλητές/χάζεμα δεν έχει ανακαλυφθεί ακόμη.

αν βρεις πες μας και εμάς. 

Δηλαδή για σένα είναι είτε μαγαζάκια χωρίς φυσικό κατάστημα που πουλάνε φθηνά, είτε μαγαζάρες στη Βουλιαγμένης με 2 και 3 ορόφους που πουλάνε με τριπλό καπέλο. 

Τίποτα ενδιάμεσο δεν υπάρχει. Μάλλον.

20 λεπτά πριν, johnykim είπε

70720933.jpg

Άρα 84W την ώρα, άρα ~500W σε περίπτωση πλήρους φόρτισης, δηλαδή μισό kW.

Δε νομίζω ότι ακούγεται και τσάμπα στον εργοδότη, άλλο αν μιλάμε για ~1€ για δέκα πλήρεις φορτίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, δεν είπα τα απολύτως φθηνότερα και no name.

Αλλά το ίδιο κοντέρ το έχει στο skroutz 18€ και ο Κασιμάτης 25€.

Για κάτι ενδιάμεσο λέω, αλλά ΟΚ, θα πάρω σβάρνα μερικά εδώ στην περιοχή.

Κάτι άλλο τώρα: Γνωρίζει κανείς τι παίζει με την πορεία της παραγγελίας στο site του Gearbest; Τους ρώτησα σήμερα το πρωί πότε θα φύγει, μου απάντησαν αμέσως και μου είπαν ότι θα φύγει σήμερα, αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι στο status.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ δε βλέπω να παραλαμβάνουμε, 2-5 days arrival my ass.

Πέρα απ' αυτό, εμένα εξακολουθεί να με απασχολεί περισσότερο η διαδρομή που θα ακολουθώ κάθε μέρα για να πηγαινοέρχομαι στη δουλειά.

Εννοώ ξεκάθαρα από θέμα ασφάλειας, γιατί δε νομίζω ότι είναι ασφαλές να κυκλοφορείς σε λεωφόρους και μεγάλους δρόμους γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, phanispal είπε

Καλά, δεν είπα τα απολύτως φθηνότερα και no name.

Αλλά το ίδιο κοντέρ το έχει στο skroutz 18€ και ο Κασιμάτης 25€.

Για κάτι ενδιάμεσο λέω, αλλά ΟΚ, θα πάρω σβάρνα μερικά εδώ στην περιοχή.

Κάτι άλλο τώρα: Γνωρίζει κανείς τι παίζει με την πορεία της παραγγελίας στο site του Gearbest; Τους ρώτησα σήμερα το πρωί πότε θα φύγει, μου απάντησαν αμέσως και μου είπαν ότι θα φύγει σήμερα, αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι στο status.

Κάτι φωτάκια που έχει μια χαρά είναι. Για κοντέρ δες αν σε βολεύει να χρησιμοποιείς το κινητό.

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα κατεβάσει 1-2 τυχαία από το store και δούλευαν μια χαρά για ταχύτητα. Τις έβγαλα όμως γιατί δεν το χρησιμοποιώ τελικά. 

Μετά υπάρχουν και ποδηλατικές εφαρμογές όπως strava με διαδρομές κτλ.

Αλλά αν θέλεις μόνο για ταχύτητα πιστεύω οποιαδήποτε δωρεάν από το store μια χαρά δουλεύει. 

Το στείλανε; 

 

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέλω και για να μετράω συνολικά χιλιόμετρα αλλά και διαδρομές/κύκλους φόρτισης, οπότε θα χρειαστώ ένα κοντέρ.

Το έστειλαν, έχω Tracking Number, απ' ότι καταλαβαίνω δεν το έχει πάρει ακόμα η UPS.

Πίσω φως δεν παίζει που να συνδέεται με το φρένο και να λειτουργεί όπως στα αυτοκίνητα;

Δηλαδή να είναι μονίμως ανοιχτό, αλλά να έχει πιο έντονη λάμψη όταν πατάς φρένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, phanispal είπε

Το θέλω και για να μετράω συνολικά χιλιόμετρα αλλά και διαδρομές/κύκλους φόρτισης, οπότε θα χρειαστώ ένα κοντέρ.

Το έστειλαν, έχω Tracking Number, απ' ότι καταλαβαίνω δεν το έχει πάρει ακόμα η UPS.

Πίσω φως δεν παίζει που να συνδέεται με το φρένο και να λειτουργεί όπως στα αυτοκίνητα;

Δηλαδή να είναι μονίμως ανοιχτό, αλλά να έχει πιο έντονη λάμψη όταν πατάς φρένο.

Εμενα ειναι ακομα Πολωνια αμα το στειλουν αυριο ή μεθαυριο  παρασκευη θα το εχω λογικα . Aπο τη UPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, phanispal είπε

Το θέλω και για να μετράω συνολικά χιλιόμετρα αλλά και διαδρομές/κύκλους φόρτισης, οπότε θα χρειαστώ ένα κοντέρ.

Το έστειλαν, έχω Tracking Number, απ' ότι καταλαβαίνω δεν το έχει πάρει ακόμα η UPS.

Πίσω φως δεν παίζει που να συνδέεται με το φρένο και να λειτουργεί όπως στα αυτοκίνητα;

Δηλαδή να είναι μονίμως ανοιχτό, αλλά να έχει πιο έντονη λάμψη όταν πατάς φρένο.

Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοιο φως, θα ήταν καλό πάντως! Και φλας αν υπήρχαν θα ήταν χρήσιμα...

Στο δικό μου έχω βάλει και καθρέφτη, βοηθάει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα αυτά υπάρχουν, που λέτε. Στα κινεζομαγαζα, θα βρείτε ευρεία ποικιλία αξεσουάρ.  Μαζί με έναν άλλο συμφορουμιτη, έχουμε πάρει ως tail light, το Xlite100, που μιμείται το φανάρι φρένου ενός αυτοκινήτου. Για φλας, είχε πάρει το μάτι μου αυτό. Μπορείτε να βρείτε και βίντεο στο YouTube. Επικροτω και γω την τοποθέτηση καθρέφτη, τον οποίο περιμένω.

Επεξ/σία από kyanokranos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...