Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικά Ποδήλατα


fogeo933

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε γμτ, το τιμόνι ήθελε λίγο ακόμη. Πριν λίγο γύρισα από διαδρομή 22Km (γύρω εκεί με βγάζει, χωρίς καθόλου πετάλι και μόνο γκάζι στην μέγιστη σκάλα, πριν αρχίσει να πέφτει η απόδοση) και ήδη η πλάτη διαμαρτύρεται λιγάκι. Από την άλλη, αν χαμηλώσεις τη σέλα, περνάει η πλάτη και αρχίζουν να πιάνονται τα γόνατα.. Τα τακάκια σφυρίζουν και σε μένα από την αρχή και θέλω να πάω να τα αλλάξω σε πιο μαλακά αν βρω, μήπως σταματήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Σε γνωστό ποδηλατάδικο της Θεσσαλονίκης μου πρότειναν αλλαγή της δαγκάνας με κάποια επώνυμη έτσι ώστε, μετά το αρχικό κόστος αλλαγής, να έχω φτηνά, και πιο σημαντικό, άφθονα αναλώσιμα. Αυτό σκοπέυω να κάνω άμεσα κιόλας γιατί το πίσω φρένο δεν υπάρχει πια. Θα πετάξω την κινέζικη που χει πάνω και θα βάλω μια Shimano να χω το κεφάλι μου ήσυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ όταν το ξανάπιασα μετά από καιρό είχα μια αίσθηση ελευθερίας, γούσταρα που πήγαινα στη δουλειά με αυτό.

Τώρα μου έχει περάσει βέβαια :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/10/2020 στις 10:25 ΜΜ, Philippe είπε

Ναι ρε γμτ, το τιμόνι ήθελε λίγο ακόμη. Πριν λίγο γύρισα από διαδρομή 22Km (γύρω εκεί με βγάζει, χωρίς καθόλου πετάλι και μόνο γκάζι στην μέγιστη σκάλα, πριν αρχίσει να πέφτει η απόδοση) και ήδη η πλάτη διαμαρτύρεται λιγάκι. Από την άλλη, αν χαμηλώσεις τη σέλα, περνάει η πλάτη και αρχίζουν να πιάνονται τα γόνατα.. Τα τακάκια σφυρίζουν και σε μένα από την αρχή και θέλω να πάω να τα αλλάξω σε πιο μαλακά αν βρω, μήπως σταματήσει.

Ποτέ σκυφτός σε ποδήλατο ,το έχω ξαναγράψει. Εγώ άλλαξα τιμόνι (εννοείται και σέλα) γιαυτό το λόγο. Γίνονται ομελέτα ! Θέλει και η σέλα μια μικρή κλίση ,τόση ώστε να μη γλιστράς φυσικά προς τα εμπρός αλλά να μη πιέζει σχεδόν καθόλου σε σκαμπανεβάσματα

Επίσης καλύτερα να πιάνονται τα γόνατα παρά η μέση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ ξέρω, αλλά ανεξάρτητα από αυτό, εσύ ας πούμε που έχεις ηλεκτρικό και μάλιστα αρκετά δυνατό, φαντάζομαι δεν υπάρχει λόγος να κάνεις πετάλι και δη, έντονο, άρα και να φορέσεις μάσκα λογικά δε θα σε ενοχλεί στις αναπνοές.

Αν τώρα θέλεις να κάνεις γυμναστική με το ηλεκτρικό, τι να σου πω.

Εγώ πάντως δε φοράω, αλλά το χρησιμοποιώ για 9+9 λεπτά τη μέρα, και υπάρχουν σημεία (ανηφόρες) που χρειάζεται να κάνω πετάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς να έχει εγκριθεί η αίτηση, ναι πήρα θετική απάντηση. Την αίτηση την έκανα 29 Αυγούστου και απάντηση πήρα 23 Οκτωβρίου. Επίσης η σύζυγος έκανε αίτηση στις 31 Αυγούστου και απάντηση θετική πήρε στις 30 Οκτωβρίου. Δεν έχω ακόμη προχωρήσει στην αγορά ποδηλάτου, δίνουν 6 μήνες προθεσμία, σε επικοινωνία που είχα με υπάλληλο του κινούμαι ηλεκτρικά μου είπε ότι η πίστωση της επιδότησης γίνεται πολύ σύντομα μετά την ολοκλήρωση της αγοράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vali είπε

Αν εννοείς να έχει εγκριθεί η αίτηση, ναι πήρα θετική απάντηση. Την αίτηση την έκανα 29 Αυγούστου και απάντηση πήρα 23 Οκτωβρίου. Επίσης η σύζυγος έκανε αίτηση στις 31 Αυγούστου και απάντηση θετική πήρε στις 30 Οκτωβρίου. Δεν έχω ακόμη προχωρήσει στην αγορά ποδηλάτου, δίνουν 6 μήνες προθεσμία, σε επικοινωνία που είχα με υπάλληλο του κινούμαι ηλεκτρικά μου είπε ότι η πίστωση της επιδότησης γίνεται πολύ σύντομα μετά την ολοκλήρωση της αγοράς

Ευχαριστώ, αυτό οννούσα. Οπότε εγω που εκανα αίτηση μέσα Σεπτέμβρη εχω ακομη ψωμι εως οτου εγκριθεί :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επιδότηση μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις πολλες φορές; Τι εννοώ, πχ θέλω να αγοράσω ένα ηλεκτρικό ποδήλατο και ένα ηλεκτρικό σκούτερ. Μπορώ να πάρω επιδότηση και για τα 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...