Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικά Ποδήλατα


fogeo933

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εστειλα κοτσοβολο να μου στειλει τυην υπευθυνη πωλητη και πιστοποιητικο συμμορφωσης και μου σκασε το αυτοματοποιημενο μυνημα οτι αρμοδιος θα επικοινωνησει μαζι μου αλλα ακομα περιμενω. Εκανα ηλεκτρονικα την αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/5/2021 στις 8:51 ΜΜ, therock είπε

Αυτο μου ρθε και μενα μολις πριν λιγο. Ποια ειναι η συνεχεια δηλαδη τωρα. Δεν εχω λαβει αλλο μειλ που να λει αν και τι αλλο θα πρεπει να τους στειλω

το ειχα παραθεσει και πριν λιγες μερες, το αφηνω ξανα. ειναι η απαντηση τους:

Εστειλα λοιπόν στο email που παρέρεσε ο Nemessis44 και μου απάντησε άμεσα (Μάλλον αυτοματοποιημένο) και ζητάει  τα εξής στοιχεία:  

Kinoymai Elektrika YPEN <[email protected]>
Τρι 4/5/2021 10:46 μ.μ.
 

Καλησπέρα σας, μπορείτε να υποβάλλετε αίτημα πληρωμής επισυνάπτοντας τα παρακάτω στο πεδίο Έγγραφα Ολοκλήρωσης:

1. Φορολογική ενημερότητα για είσπραξη χρημάτων απο φορείς κεντρικής διοίκησης

2. Ασφαλιστική ενημερότητα ή ΥΔ θεωρημένη για το γνήσιο υπογραφής στην οποία θα δηλώνετε ότι ασφαλίζεστε από τρίτον (ως μισθωτός, δημόσιου ή ιδιωτικού τομέα) ή έμμεσα (προστατευόμενο μέλος, σπουδαστής κλπ)

3. ΥΔ αγοραστή θεωρημένη για το γνήσιο υπογραφής

4. ΥΔ πωλητή με σφραγίδα και υπογραφή

5. Πιστοποιητικό συμμόρφωσης του ποδηλάτου (το δίνει ο πωλητής) 

6. ΙΒΑΝ τραπεζικού λογαριασμού

7. Απόδειξη αγοράς

Οι ΥΔ 3 και 4 βρίσκονται στο ΤΕΥΧΟΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ που έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα 

 Στην διάθεση σας

Help Desk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aφου εστειλα εγω email το πρωι, μου ηρθε πριν λιγο το παρακάτω:
1. Φορολογική ενημερότητα για είσπραξη χρημάτων απο φορείς κεντρικής διοίκησης
2. Ασφαλιστική ενημερότητα ή ΥΔ θεωρημένη για το γνήσιο υπογραφής στην οποία θα δηλώνετε ότι ασφαλίζεστε από τρίτον (ως μισθωτός,δημόσιου ή ιδιωτικού τομέα) ή έμμεσα (προστατευόμενο μέλος, σπουδαστής κλπ)
3. ΥΔ αγοραστή θεωρημένη για το γνήσιο υπογραφής
-------Τι Θέλει να γράψουμε στην Υπευθυνη δήλωση;;-------

Στο 1. τι διαλέγω;;;image.png.1023508d7de0cca68a0f3abd16f3dd13.png
 

Επεξ/σία από koulouri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, koulouri είπε

Aφου εστειλα εγω email το πρωι, μου ηρθε πριν λιγο το παρακάτω:
1. Φορολογική ενημερότητα για είσπραξη χρημάτων απο φορείς κεντρικής διοίκησης
2. Ασφαλιστική ενημερότητα ή ΥΔ θεωρημένη για το γνήσιο υπογραφής στην οποία θα δηλώνετε ότι ασφαλίζεστε από τρίτον (ως μισθωτός,δημόσιου ή ιδιωτικού τομέα) ή έμμεσα (προστατευόμενο μέλος, σπουδαστής κλπ)
3. ΥΔ αγοραστή θεωρημένη για το γνήσιο υπογραφής
-------Τι Θέλει να γράψουμε στην Υπευθυνη δήλωση;;-------

Στο 1. τι διαλέγω;;;image.png.1023508d7de0cca68a0f3abd16f3dd13.png
 

Ελα ντε? Στο 1) εβαλα δυο φορες την ασφαλιστικη ενημερωτητα και ξανα τη φορολογικη.!!!??? Τωρα τι θα γινει δεν ξερω?

Επισης την υπευθυνη δηλωση αγοραστη, μου την εστειλε ο πωλητης γιατι περιλαμβανει και στοιχεια του.

Η πλακα ειναι πως δεν τη θεωρησα και πρεπει να κανω διορθωτική.

184021798_752435312093679_1533389513874263410_n.jpg

Επεξ/σία από gianniscitycoco
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, gianniscitycoco είπε

Ελα ντε? Στο 1) εβαλα δυο φορες την ασφαλιστικη ενημερωτητα και ξανα τη φορολογικη.!!!??? Τωρα τι θα γινει δεν ξερω?

Επισης την υπευθυνη δηλωση αγοραστη, μου την εστειλε ο πωλητης γιατι περιλαμβανει και στοιχεια του.

Η πλακα ειναι πως δεν τη θεωρησα και πρεπει να κανω διορθωτική.

184021798_752435312093679_1533389513874263410_n.jpg

Έτσι την πάτησα και εγώ με την θεώρηση και έκανα διορθωτική. Θεώρησα απευθείας μέσω gov.gr και όλα καλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, koulouri είπε

Aφου εστειλα εγω email το πρωι, μου ηρθε πριν λιγο το παρακάτω:
1. Φορολογική ενημερότητα για είσπραξη χρημάτων απο φορείς κεντρικής διοίκησης
2. Ασφαλιστική ενημερότητα ή ΥΔ θεωρημένη για το γνήσιο υπογραφής στην οποία θα δηλώνετε ότι ασφαλίζεστε από τρίτον (ως μισθωτός,δημόσιου ή ιδιωτικού τομέα) ή έμμεσα (προστατευόμενο μέλος, σπουδαστής κλπ)
3. ΥΔ αγοραστή θεωρημένη για το γνήσιο υπογραφής
-------Τι Θέλει να γράψουμε στην Υπευθυνη δήλωση;;-------

Στο 1. τι διαλέγω;;;image.png.1023508d7de0cca68a0f3abd16f3dd13.png
 

Εγω εβαλα το συμμετοχη σε διαγωνισμους.... η προμηθειων δημοσιου, ξερω γω... Κανονικα επρεπε να λενε

Επισης στη φορολογικη ενημεροτητα τι βαλατε? Το ενα ελεγε για φορεα δημοσιου τομεα και ενα αλλο πριν κεντρικης δικοικησης

Νομιζω παντως πως το ερωτημα τιθεται προς τους ιδιους, δηλαδη για ποιο λογο τι ζητας θελει να ξερει η εφορια και το ασφαλιστικο ταμειο. Επειτα δε ξερω αν εχει διαφορα. ΠΧ αν δε χρωστας και βγαλεις ενημεροτητα, δεν εχει σημασια αν θελεις να τη καταθεσεις για επιδοτηση η να την δειξεις σε γκομενα για να τη ριξεις

Μαλλον στατιστικο στοιχειο για την υπηρεσια ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, therock είπε

Εγω εβαλα το συμμετοχη σε διαγωνισμους.... η προμηθειων δημοσιου, ξερω γω... Κανονικα επρεπε να λενε

Επισης στη φορολογικη ενημεροτητα τι βαλατε? Το ενα ελεγε για φορεα δημοσιου τομεα και ενα αλλο πριν κεντρικης δικοικησης

Νομιζω παντως πως το ερωτημα τιθεται προς τους ιδιους, δηλαδη για ποιο λογο τι ζητας θελει να ξερει η εφορια και το ασφαλιστικο ταμειο. Επειτα δε ξερω αν εχει διαφορα. ΠΧ αν δε χρωστας και βγαλεις ενημεροτητα, δεν εχει σημασια αν θελεις να τη καταθεσεις για επιδοτηση η να την δειξεις σε γκομενα για να τη ριξεις

Μαλλον στατιστικο στοιχειο για την υπηρεσια ειναι

 

ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟΥ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑΣ.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας, έχω κάνει αίτηση επιδότησης ηλεκτρικού ποδηλάτου, η οποία εγκρίθηκε. Ένα από τα επόμενα δικαιολογητικά είναι η φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα. Θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος πως μπορώ να τα φτιάξω? Ευχαριστώ πολύ!

Επεξ/σία από erupted272
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, erupted272 είπε

Στην ασφαλιστική ενημερότητα ποια αιτία διαλέγουμε;

 

Την πρωτη κατηγορια φιλε μου!
Μήνυμα από χθεσινή συνομιλία μαζι τους

123.PNG

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνταλαιπωροι φιλοι της επιδοτησης γεια σας! 

Για να κανω διορθωτικη στα "εγγραφα ολοκληρωσης" πρεπει να παρω σε αυτα τα τηλεφωνα (THΛ. 2131513640- 2131513643- 2131513128- 2131513139), και να ζητησω ακυρωση της προηγουμενης αιτησης των 7 στοιχειων που απαιτουνται?  Ή υπαρχει  αλλος τροπος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gianniscitycoco είπε

Συνταλαιπωροι φιλοι της επιδοτησης γεια σας! 

Για να κανω διορθωτικη στα "εγγραφα ολοκληρωσης" πρεπει να παρω σε αυτα τα τηλεφωνα (THΛ. 2131513640- 2131513643- 2131513128- 2131513139), και να ζητησω ακυρωση της προηγουμενης αιτησης των 7 στοιχειων που απαιτουνται?  Ή υπαρχει  αλλος τροπος; 

Τα τηλέφωνα ποτέ δεν με βοήθησαν παρα μόνο το email. Θεωρώ πώς στο τηλεφωνο βρίσκεις μόνο CallDesk και όχι ανθρώπους που κάνουν την δουλεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...