Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικά Ποδήλατα


fogeo933

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και χαρα σας! Σημερα τηλεφωνησα για να ρωτησω την εξελιξη με την αποδοση των χρηματων της επιδοτησης και μου ειπαν πως απο τοτε που καταθετει καποιος τα τελευταια χαρτια χρειαζονται 2-2,5 μηνες για να μπουν, κι εγω ειμαι κατι παραπανω απο 1 μηνα. Εχει παρει κανεις χρηματα, ισχυει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρεις κανείς εάν κάνεις την αίτηση την αρχική,  να μπορείς να αγοράσεις κάποιο ακριβότερο μοντέλο από αυτο που πήρες προσφορά και να το καταθέσεις μετά στην έγκριση με την αντίστοιχη αλλαγή της επιδότησης; ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, doctorm είπε

Ξέρεις κανείς εάν κάνεις την αίτηση την αρχική,  να μπορείς να αγοράσεις κάποιο ακριβότερο μοντέλο από αυτο που πήρες προσφορά και να το καταθέσεις μετά στην έγκριση με την αντίστοιχη αλλαγή της επιδότησης; ευχαριστώ πολύ 

Επειδη ειναι ιδιαιτερη περιπτωση,
αν παρεις τηλ θα το σηκωσουν και θα σου πουν ακριβως αυτο που θελεις!
Επισης απαντανε παρα πολυ γρηγορα στα emails

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, doctorm είπε

Ξέρεις κανείς εάν κάνεις την αίτηση την αρχική,  να μπορείς να αγοράσεις κάποιο ακριβότερο μοντέλο από αυτο που πήρες προσφορά και να το καταθέσεις μετά στην έγκριση με την αντίστοιχη αλλαγή της επιδότησης; ευχαριστώ πολύ 

Έχω κάνει και εγώ αυτήν την ερώτηση και μου είπαν ότι μπορώ να επιλέξω άλλο ποδήλατο, αλλά  η επιδότηση δεν αυξάνεται. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, vali είπε

Έχω κάνει και εγώ αυτήν την ερώτηση και μου είπαν ότι μπορώ να επιλέξω άλλο ποδήλατο, αλλά  η επιδότηση δεν αυξάνεται. 

Λογικά όταν εχει εγκριθεί να μην γίνεται αλλαγή της επιδότησης, εμένα είναι στην αρχή στην επεξεργασία. Ευελπιστώ ότι θα επιτρέπουν τις αλλαγές πριν την έγκριση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε ρε αγορινα σε καλη μερια. Αν θες κανε μια ανασκοπηση με χρονικη τοποθετηση.Εναρκη αιτηση εγκριση α εγκριση β και καταβολη ποσου να χουμε ενα δειγμα γραφης για το πως κινειται η φαση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2020-09-18 Αίτηση

2020-11-13 Δικιαολογητικα αγορας

2020-11-13 Έλεγχος Έγκρισης

2021-05-10 Έλεγχος Ολοκλήρωσης

2021-07-15 Πληρωμη
 

σορρυ για τις ημερομηνιες αλλα ετσι τις βγαζει στο συστημα

Επεξ/σία από koulouri
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως σου γραφει πληρωμη 17-5 και συ τα πληρωθηκες 2 μηνες μετα? Επισης βλεπω απο την αρχικη εγκριση μεχρι την ολοκληρωση σου πηρε 6 μηνες.

Αρα εγω να μην αγχωνομαι που χουν περασει 2 μηνες και δεν μου εχει τσεκαρει ακομα τα εγγραφα ολοκληρωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας. Ενημερωνω πως και στο δικο μου λογαριασμο εβαλαν τα χρηματα, Τεταρτη 15/7,  ακριβως 8 μηνες (16/11/20) μετα την 1η επισυναψη των δικαιολογητικων.

Υ.Γ Αν και στην τελευταια μου δημοσιευση ειχα γραψει πως ενημερωθηκα οτι απο τη μερα που επισυναπτεις τα τελευταια δικαιολογητικα χρειαζονται 2-2,5 μηνες, τα χρηματα μπηκαν σε 1 μηνα και κατι...!!!!

Σωστη διαδικασια και λιγη υπομονη χρειαζεται

Καλη επιτυχια σε οσους-ες αναμενουν! 

Επεξ/σία από gianniscitycoco
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, therock είπε

Πως σου γραφει πληρωμη 17-5 και συ τα πληρωθηκες 2 μηνες μετα? Επισης βλεπω απο την αρχικη εγκριση μεχρι την ολοκληρωση σου πηρε 6 μηνες.

Αρα εγω να μην αγχωνομαι που χουν περασει 2 μηνες και δεν μου εχει τσεκαρει ακομα τα εγγραφα ολοκληρωσης.

Λαθος copy paste εγινε :)
Το διορθωσα!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα! 

μόλις σήμερα ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση αξιολόγησης των δικαιολογητικών μου.

έλαβα το εξής μήνυμα: 

"Η αίτησή σας με μοναδικό ψηφιακό κωδικό ....  ελέγχθηκε επιτυχώς ως προς την πληρότητα των στοιχείων σας και θα συμπεριληφθεί στον Πίνακα Κατάταξης με δημόσια δαπάνη μικρότερη της αιτούμενης.
Ο λόγος μείωσης οφείλεται στο ότι, από τα υποβληθέντα δικαιολογητικά (Έντυπο Ε1_Πίνακας 8 ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΞΑΡΤΩΜΕΝΩΝ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΝ) και από την επιλογή σας ως ""ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΣ"", δεν διασφαλίζεται η απαίτηση του οδηγού ότι το ποσό των 500€ (Επιδότηση Ειδικής Κατηγορίας), ειδικά για την επιλογή του ηλεκτρικού ποδηλάτου, δικαιούνται πολύτεκνες οικογένειες με τέσσερα και άνω εξαρτώμενα τέκνα.
Έχετε το δικαίωμα να υποβάλετε ένσταση (αντιρρήσεις) προς την Επιτελική Δομή ΕΣΠΑ του Υπ. Περιβάλλοντος και Ενέργειας – Τομέα Ενέργειας μέσω μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προς το [email protected], εντός αποκλειστικής προθεσμίας πέντε (5) εργάσιμων ημερών από την γνωστοποίηση του παρόντος."

Τι σημαίνει αυτο; η έξτρα επιδότηση για πολύτεκνους, δεν κάλυπτε τα ηλεκτρικά ποδήλατα;

Επεξ/σία από sexotik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sexotik είπε

καλησπέρα! 

μόλις σήμερα ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση αξιολόγησης των δικαιολογητικών μου.

έλαβα το εξής μήνυμα: 

"Η αίτησή σας με μοναδικό ψηφιακό κωδικό 32592-20210616 ελέγχθηκε επιτυχώς ως προς την πληρότητα των στοιχείων σας και θα συμπεριληφθεί στον Πίνακα Κατάταξης με δημόσια δαπάνη μικρότερη της αιτούμενης.
Ο λόγος μείωσης οφείλεται στο ότι, από τα υποβληθέντα δικαιολογητικά (Έντυπο Ε1_Πίνακας 8 ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΞΑΡΤΩΜΕΝΩΝ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΝ) και από την επιλογή σας ως ""ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΣ"", δεν διασφαλίζεται η απαίτηση του οδηγού ότι το ποσό των 500€ (Επιδότηση Ειδικής Κατηγορίας), ειδικά για την επιλογή του ηλεκτρικού ποδηλάτου, δικαιούνται πολύτεκνες οικογένειες με τέσσερα και άνω εξαρτώμενα τέκνα.
Έχετε το δικαίωμα να υποβάλετε ένσταση (αντιρρήσεις) προς την Επιτελική Δομή ΕΣΠΑ του Υπ. Περιβάλλοντος και Ενέργειας – Τομέα Ενέργειας μέσω μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προς το [email protected], εντός αποκλειστικής προθεσμίας πέντε (5) εργάσιμων ημερών από την γνωστοποίηση του παρόντος."

Τι σημαίνει αυτο; η έξτρα επιδότηση για πολύτεκνους, δεν κάλυπτε τα ηλεκτρικά ποδήλατα;

Καλύτερα να τον σβήσεις τον κωδικό, κακώς τον ανέβασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω αδερφο που τον Απρίλιο έγινε 18 χρονων, θέλω να του πάρω ηλεκτρικό ποδήλατο με επιδότηση(δικαιούται επιπλέον 500 ευρώ επειδή είναι ΑΜΕΑ). Έχει κωδικούς taxisnet. Αλλά τα υπόλοιπα που ζητάει φορολογική ενημερότητα κτλ. βγαίνουν εύκολα; Επίσης δεν έχει τραπεζικό λογαριασμό στο όνομα του. Μπορώ να δώσω δικό μου ΙΒΑΝ εξάλλου εγώ θα τα δώσω τα χρήματα για το ποδήλατο.. αλλά θέλω να ξέρω αν θα έχω ελπίδες να τα πάρω πίσω και ας αργήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...