Προς το περιεχόμενο

Cosmote Home Speed Booster.


GiannhsG4A

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, μίλησα με την τεχνική υποστήριξη της Cosmote αλλά μάλλον γνωρίζουν μέχρι την παπαγαλία που τους μαθαίνουν και όχι κάτι παρά πέρα... οπότε θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που ίσως από προσωπική εμπειρία με το συγκεκριμένο ''πρόγραμμα'' μπορέσετε να με βοηθήστε...

 

Θα ήθελα να ρωτησω τα εξης, στο σπιτι πιανω 4G, στο περιπου ποιο θα ειναι το upload μου οσο εχω τα 100 gb? και ποιο μετα? αφου τελειωσουν αυτα τα 100gb? επισης, ειναι stable το ping?

Επίσης, μενω σε απομακρυσμένη περιοχη και απο τα 24 πιάνω τα 4 (στην κυριολεξία), απλα επειδη με ενδιαφερει να κανω και streams, και ξερω οτι τα 100 θα τα φαει γρηγορα, ηθελα να μαθω το upload μετα, αφου φαω τα 100 gb

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, @GiannhsG4A

Τo upload είναι κλειδωμένο στα 5 Mb/s , ακόμα και αν το 4G σου πιάνει πολύ παραάνω (πράγμα αρκετά πιθανό).Όσο για το down, στην περιοχή μου με 2/3 γραμμές 4G έχω πίασει έως 50 Mb/s (13άρα γραμμή + 4G).

Τώρα, όσον αφορά το ping, όχι δεν είναι σταθερό. Για να μιλήσω με παράδειγμα, στο LoL παίζω με 49 ping χωρίς τα δεδομένα ανοιχτά και εάν ανοίξω το bonding (συνδυασμός 4G + ADSL γραμμής) το ping είναι σταθερά 70-75. 

Αφού φάς τα 100 Gb, ουσιαστικά κλείνουν τα δεδομένα της SIM και μένεις με την κανονική σου γραμμή.

Επεξ/σία από Bartley
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...