Προς το περιεχόμενο

ΤΑΞΊΔΙ ΣΤΗ ΒΙΈΝΝΗ ΟΔΙΚΩΣ ΤΟ ΧΕΙΜΏΝΑ


Nick Damis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Nick Damis είπε

Ξέχασα να πω ότι θα ξεκινησουμε από Πειραιά.Το μεγαλύτερο θέμα που με προβληματίζει είναι οι δρόμοι,επειδή θα είμαστε στη καρδιά του χειμώνα,και η αντιμετώπιση των αρχών γιατί ακούω διάφορα και δεν ξέρω αν είναι υπερβολές.

Πρόταση για διαμονή νις ή Βελιγράδι;

Ευχαριστώ!

γενικα αυτα τα 2 που λες ουτε λιγο ουτε πολυ ειναι 1000χλμ θα τα ψοφησεις τα παιδια :P

αναλογα και το αμαξι βεβαια αλλα κανενας δεν ειναι ανετα 12-13 ωρες μεσα στο αμαξι πιστευω σερι

απο Πειραια μια σταση πχ σκοπια η θεσνικη και την αλλη μερα βελιγραδι η Νις

γενικως να χαρεις και τα υπολοιπα μερη γιατι πιο πολυ θα κουραστεις παρα θα το χαρειτε και να το δεις σαν συνολικη εκδρομη

πας ερχεσαι μια χαρα κανενα θεμα ουτε με αρχες ειναι τυπικοι

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stel106 είπε

γενικα αυτα τα 2 που λες ουτε λιγο ουτε πολυ ειναι 1000χλμ θα τα ψοφησεις τα παιδια :P

αναλογα και το αμαξι βεβαια αλλα κανενας δεν ειναι ανετα 12-13 ωρες μεσα στο αμαξι πιστευω σερι

απο Πειραια μια σταση πχ σκοπια η θεσνικη και την αλλη μερα βελιγραδι η Νις

γενικως να χαρεις και τα υπολοιπα μερη γιατι πιο πολυ θα κουραστεις παρα θα το χαρειτε και να το δεις σαν συνολικη εκδρομη

πας ερχεσαι μια χαρα κανενα θεμα ουτε με αρχες ειναι τυπικοι

Τα παιδιά είναι εκπαιδευμένα....😉Εχουμε κάνει αρκετες φορές τη διαδρομή πειραιάς-σουρωτή (στο παισιο) και πίσω,ημερήσια....όπως επίσης και πειραιάς -βεροια εδεσσα πειραιας ημερήσιo.

Οπως το υπολογίζω αν ξεκινήσω 6 το πρωι,μέχρι τις 12 θα είμαι ευζωνους,από εκεί θέλω αλλα 330χλμ. για Νις, που νομίζω μέχρι τις 5-6 το απόγευμα θα είμαι άνετα.

Το αυτοκίνηο είναι Qashqai 1.6 diesel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2019 στις 11:34 ΠΜ, Nick Damis είπε

Τα ALL WEATHER κάνουν ή είναι υποχρεωτικά τα χειμερινά;

Το ρωτάω γιατί το αυτοκίνητο είναι για αλλαγή ελαστικών ούτως ή άλλως και θα πήγαινα για all weather που φοράει και τώρα,οπότε το κόστος δεν θα συμπεριληφθεί στα έξοδα ταξιδίου,ενώ αν πάρω χειμερινά λογικά δεν θα κάνουν για το ζεστό καιρό της Ελλάδας.

Πρόσεξε γιατί δεν κάνουν όλα τα all weather/all season, μόνο αυτά που έχουν το σύμβολο με τη νιφάδα χιονιού.

Winter Tire Laws

Επίσης για να μη βρεθείς προ εκπλήξεως τσέκαρε τι άλλο μπορεί να θεωρείται υποχρεωτικός χειμερινός εξοπλισμός από τις χώρες που θα περάσεις. Κάποιες πέρα από χειμερινά λάστιχα θέλουν και αλυσίδες αλλά και φτυάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Nick Damis είπε

Δέχονται κάρτες στα διόδια;

Μήπως είναι καλύτερα να μην έχω πολύ ρευστό μαζί μου.;

Στη Σερβία ναι. Στα Σκόπια οχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Στη Σερβία ναι. Στα Σκόπια οχι. 

Και στα Σκοπια παίρνουν πιστωτική κανονικά. Debit δεν είναι καλή ιδέα γιατί έχει έξτρα χρέωση μετατροπής συνναλάγματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπάθησε να κάνεις την διανυκτέρευση σου στο ΝΙΣ ή αν τα καταφέρεις (δύσκολο από ΠΕΙΡΑΙΑ) στο Βελιγράδι , την 1η μέρα θα είσαστε ποιο ξεκούραστοι και θα έχετε και λιγότερη γκρίνια. Οπότε πρέπει να καλύψεις πάνω από το 50% της οδήγησης προς Βιέννη. Την 2η ημέρα αν ξέρετε ότι έχετε ποιο λίγες ώρες οδήγηση όλοι θα έχετε καλύτερη ψυχολογία.

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...