Προς το περιεχόμενο

Ιαπωνικά από το Καποδιστριακό πανεπιστήμιο


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν το γνωρίζετε αλλά το καποδιστριακό πανεπιστήμιο Αθηνών έχει ετήσια προγράμματα διδασκαλίας ξένων γλωσσών με μια από αυτές να είναι και η Ιαπωνική. 

Το πρόγραμμα ξεκινάει από τον Οκτώβρη και ολοκληρώνετε τον Μάιο με δύο μέρες την βδομάδα., δίωρα την κάθε μέρα και απευθύνετε σε απλούς εργαζόμενους με τα δίδακτρα να είναι στα 450 ευρώ και σε φοιτητές με πολύ χαμηλότερα δίδακτρα. 

Μπορείτε να βρείτε την σελίδα για πληροφορίες εγγραφών εδώ

http://www.didaskaleio.uoa.gr/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ναι, εδώ και χρόοοονια διδάσκουν Ιαπωνικά εκεί (τουλάχιστον εγώ το θυμάμαι απ'το 2006 περίπου)! 3-4 φίλοι μου που έχουν παρακολουθήσει έμειναν ευχαριστημένοι και μάλιστα κράτησαν επαφή με την καθηγήτρια και μετά τα μαθήματα.

Επεξ/σία από *nenya*
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ναι, όντως έτσι είναι. Καλός μου φίλος είχε παρακολουθήσει μαθήματα το 2010 και απ' οτι μου είπε έμεινε πολύ ικανοποιημένος από τον τρόπο εκμάθησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εκτιμώ για αρχή το Καποδιστριακό είναι καλό. Για περισσότερη πρόοδο αρχίζουν τα δύσκολα. Αν θες να πάρεις πτυχίο εκτιμώ είναι μονόδρομος τα μαθήματα με ιαπωνέζα που συνήθως σου προτείνει η πρεσβεία. Αν θες να φτάσεις σε σημείο να μπορείς να επικοινωνείς τότε ακολουθείς άλλα μονοπάτια... Αυτή είναι η εμπειρία μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...