Προς το περιεχόμενο

Τι χρειαζομαι για 1080p gaming :


leolipop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, leolipop είπε

Γιατι ; Μη με ριχνετε ετσι ....6350 εχω οχι 6300 :P (μεχρι να μου κατσει κανας 83xx)

https://www.e-shop.gr/chieftec-cft-560a-deluxe-edition-cm-560w-pci-e-p-PER.700623

Aυτο ειναι , και το εβγαλα πριν 1 μιση χρονο απο υπολογιστη που εφεραν για ανακυκλωση.

ειναι ακαταλληλο για υπολογιστη αυτο

εγω θα φοβομουν να αφησω το μηχανημα χωρις επιβλεψη

επισης οι polraris θελουν 14-16 pin ενω αυτο εχει 12

μπορεις να δοκιμασεις αν παιζει η καρτα αλλα προτεινω τα ποιο κατω

Corsair-CX-Series-CX450M

Corsair-TX-M-Series-TX550M

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aν παω σε 580 παντως τα ρευματα που θελει ειναι 8+6 κατι που ηδη δινω στην 770 μου οι οποια εχει TDP 230w , περιπου 50 περισσοτερο απο την 580.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leolipop είπε

https://www.e-shop.gr/chieftec-cft-560a-deluxe-edition-cm-560w-pci-e-p-PER.700623

Aυτο ειναι , και το εβγαλα πριν 1 μιση χρονο απο υπολογιστη που εφεραν για ανακυκλωση.

Αυτό είναι τροφοδοτικό δεκαετίας... Όταν κάνεις αναβάθμιση άλλαξέ το, δεν είναι ασφαλές. Και επειδή ανέφερες ότι κάποιες sata θύρες δεν λειτουργούν ενδεχομένως να αρχίσουν κι άλλα προβλήματα. Προς το παρόν άνοιξέ το και καθάρισέ το και τσέκαρε για φουσκωμένους πυκνωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tanasen01 είπε

Αυτό είναι τροφοδοτικό δεκαετίας... Όταν κάνεις αναβάθμιση άλλαξέ το, δεν είναι ασφαλές. Και επειδή ανέφερες ότι κάποιες sata θύρες δεν λειτουργούν ενδεχομένως να αρχίσουν κι άλλα προβλήματα. Προς το παρόν άνοιξέ το και καθάρισέ το και τσέκαρε για φουσκωμένους πυκνωτές.

αν δεν ξερει τι κανει θα τρεχει☠️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, leolipop είπε

Γιατι ; Μη με ριχνετε ετσι ....6350 εχω οχι 6300 :P (μεχρι να μου κατσει κανας 83xx)

https://www.e-shop.gr/chieftec-cft-560a-deluxe-edition-cm-560w-pci-e-p-PER.700623

Aυτο ειναι , και το εβγαλα πριν 1 μιση χρονο απο υπολογιστη που εφεραν για ανακυκλωση.

μια η αλλη ειναι τα cpu. στο sotr δες που εκτος το οτι δεν εχει σταθερα frames εχει και tearing αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. επισης στο μαφια, που παιζει με 67% fov. στο witcher.

το τροφοδοτικο δε κανει. βαλε με κανα 40αρι, 50αρι κανα thermaltake ή xfx, enermax max pro, οταν μπορεσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eπανερχομαι στο θεμα για να μην ανοιξω νεο....

Αλλαξα τροφοδοτικο και εβαλα ενα coolermaster 650w.Το θεμα ειναι οτι απο την μια στιγμη στην αλλη μαλλον η 2η υποδοχη ραμ , τα εφτυσε.Βαζω καθε dimm στην πρωτη και λειτουργουν κανονικα.Αν βαλω οποιαδηποτε στη δευτερη θυρα , δεν ποσταρει ο υπολογιστης.Αν τις βαλω και τις 2 (8+4) μαζι , διαβαζει κατα την εκκινηση την πρωτη , μεσα στο bios τις βλεπει και τις 2 αλλα στην δευτερη δεν βγαζει serial number και παρολα αυτα μεσα στα windows μου λεει οτι εχω 12GB με διαθεσιμα τα 8....

Τι φαση ρε παιδια ;

Επεξ/σία από leolipop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...