Προς το περιεχόμενο

Το λανσάρισμα των νέων iPhone 11 απέτυχε να εντυπωσιάσει τις Ασιατικές αγορές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, hariskap είπε

Απέτυχε να εντυπωσιάσει όλους όχι μόνο τις Ασιάτικες αγορές...

Εμενα με  εντυπωσιασε!

 

Παντως  μην το διακωμωδειτε παιδια ,υπαρχουν και μυστικες υπηρεσιες βλεπε ΕΥΠ  και γενικα πρακτορες και special agents  που η καταγραφη  συνομιλιας ειναι πολυ σημαντικη .Μπορει να ανηκει σε αυτον το κλαδο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, hariskap είπε

Απέτυχε να εντυπωσιάσει όλους όχι μόνο τις Ασιάτικες αγορές...

Αναλογα τι ακριβως περιμενει καποιος για να εντυπωσιαστει.

Και το Iphone XR πατατα το ανεβαζαν διαφοροι στα forum και τερμα αδιαφορο,αλλα ηταν το πιο καλοπουλημενο μοντελο της εταιρειας.

Περαν τουτου τα iphone 2 τομεις ειχαν που επασχαν και ολως τυχαιως σε αυτους επικεντρωθηκαν περισσοτερο.

Α)στις καμερες και συγκεκριμενα σε νυχτερινες φωτογραφιες

Β)στις μπαταριες/αυτονομια που πλεον ακομα και το μικρο 5.8ιντσων μοντελο εχει αξιοπρεπεστατη.

Βαλανε και ταχυφορτιστες μεσα,αρα εφυγε και αυτο που εκραζαν καποιοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Εμενα με  εντυπωσιασε!

Παντως  μην το διακωμωδειτε παιδια ,υπαρχουν και μυστικες υπηρεσιες βλεπε ΕΥΠ  και γενικα πρακτορες και special agents  που η καταγραφη  συνομιλιας ειναι πολυ σημαντικη .Μπορει να ανηκει σε αυτον το κλαδο :P

Θα εμπνεύστηκε από τους πράκτορες στις ταινίες που βγάζουν τη συσκευή καταγραφής επάνω στον πάγκο της ανάκρισης. 

Εγώ πάντως είμαι έτοιμος να κλίσω τώρα μια μεγάλη συμφωνία αλλά δεν θυμάμαι αν τελικά συμφωνήσαμε στα 100 ή 120 χιλιάρικα. Και καραδοκούν και από πίσω οι υπόλοιποι... Αν είχα ένα mi9 τώρα δεν θα είχα θέμα. Να πάρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Εμενα με  εντυπωσιασε!

Παντως  μην το διακωμωδειτε παιδια ,υπαρχουν και μυστικες υπηρεσιες βλεπε ΕΥΠ  και γενικα πρακτορες και special agents  που η καταγραφη  συνομιλιας ειναι πολυ σημαντικη .Μπορει να ανηκει σε αυτον το κλαδο :P

έχω iPhone και το επόμενο μου κινητό θα είναι iphone αλλά περιμένα το on screen finger print scanner ή το wireless charging phone-phone κάτι τέλος πάντων. Όχι μόνο camera.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
26 minutes ago, hariskap said:

Απέτυχε να εντυπωσιάσει όλους όχι μόνο τις Ασιάτικες αγορές...

Κανείς δεν εντυπωσιάζεται τα τελευταία χρόνια όπως παλιά!

Ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και οι χρήστες βομβαρδίζονται καθημερινά από νέες συσκευές σε ο,τι τιμή θέλεις. Η ίδια "αδιαφορία" ακολούθησε και τις ανακοινώσεις της Samsung, της Huawei κλπ κλπ και τελικά το μόνο που μετράει είναι η στιγμή που η κάθε εταιρεία θα "κάνει ταμείο"! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και το Iphone XR πατατα το ανεβαζαν διαφοροι στα forum και τερμα αδιαφορο,αλλα ηταν το πιο καλοπουλημενο μοντελο της εταιρειας.

Αυτο που μόλις έγραψες είναι μια ακόμη απόδειξη της διαφοράς οπτικής που έχουμε εδώ μέσα σε σχέση με τον πραγματικό κόσμο. 

Κάποιοι εδώ μέσα, πολλές φορές πάσχουΜΕ (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) από ιδρυματισμό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, hariskap είπε

περιμένα το wireless charging phone-phone

Εχεις δικιο,το reverse wireless charging οταν πρωτο παρουσιαστηκε περυσι απο το mate20pro ειχε οντως εντυπωσιασει κοσμο,αλλα οταν ειδαν στην πραξη ποσο αργη ειναι η εν λογω φορτιση και οτι αν φορτισεις αλλο κινητο σου τρωει τεραστια μπαταρια απο την συσκευη σου,ο εντυπωσιασμος μεταφραστηκε σε απογοητευση.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Fulgore said:

Εχεις δικιο,το reverse wireless charging οταν πρωτο παρουσιαστηκε περυσι απο το mate20pro ειχε οντως εντυπωσιασει κοσμο,αλλα οταν ειδαν στην πραξη ποσο αργη ειναι η εν λογω φορτιση και οτι αν φορτισεις αλλο κινητο σου τρωει τεραστια μπαταρια απο την συσκευη σου,ο εντυπωσιασμος μεταφραστηκε σε απογοητευση.

Ακριβώς! "Πιασάρικο" σαν χαρακτηριστικό αλλά άχρηστο στην πράξη. Πόσο μάλλον όταν οι μπαταρίες στα περισσότερα smartphones δεν είναι "κτήνη". 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, DaemonLord92 είπε

Και εσένα τι σε νοιάζει ρε φίλε? 😂 από την τσέπη σου τα παίρνουν τα λεφτά? Άμα ο άλλος πάει στα τυφλά και αγοράζει κινητά είναι πρόβλημα του, εσυ γιατί κόπτεσαι?

Γιατι αυτοι οι ιδιοι ψηφιζουν κιολας, εκει ειναι που αγχωνεσαι. Ειναι επισης οι ιδιοι που κατεβαινουν τη Θηβων με το "Μαμα" τερμα κτλ. Κοινως απογνωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ακριβώς! "Πιασάρικο" σαν χαρακτηριστικό αλλά άχρηστο στην πράξη. Πόσο μάλλον όταν οι μπαταρίες στα περισσότερα smartphones δεν είναι "κτήνη". 

Ok δεν ειναι ακριβως άχρηστο... πχ είσαι στο αμάξι , κινητό φουλ μπαταρία και ψιλό ξεμένει το ρολοι. Βάζεις να δώσεις ενα 20-30% στο ρολοι και φορτίζεις το κινητό απο το αμάξι μέσω usb 

Ο,τι νέο χαρακτηριστικό μας δίνουν καλο ειναι απλά κάποιοι το χρησιμοποιούν άλλοι όχι 

Ραδιοφωνο ας πουμε. Πολυ πολυ σπάνια άκουγα απο κινητό. Αφού και mp3 προτίμησα να παρω χωρίς (shuffle) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, billdanos είπε

Κανείς δεν εντυπωσιάζεται τα τελευταία χρόνια όπως παλιά!

Ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και οι χρήστες βομβαρδίζονται καθημερινά από νέες συσκευές σε ο,τι τιμή θέλεις. Η ίδια "αδιαφορία" ακολούθησε και τις ανακοινώσεις της Samsung, της Huawei κλπ κλπ και τελικά το μόνο που μετράει είναι η στιγμή που η κάθε εταιρεία θα "κάνει ταμείο"! 

Η μονη διαφορα ειναι οτι κανεις δε μπηκε να κραξει τα αντιστοιχα threads της Samsung κλπ.Ενω τα threads για Apple βλεπεις πως καταληγουν και ειναι κριμα για τα κομπλε μερικων να γινεται καθε φορα το ιδιο.

Πραγματικα χαρα στο κουραγιο σου που εχεις τοση υπομονη,εγω αν ξεκινησω κ απανταω θα φαω τετραπλο ban εδω μεσα. :P

 

YΓ. Aυτη η καραμελα που λενε ολοι περι μοστρας κλπ πραγματικα με ξεπερναει.Δηλαδη ειναι μοστρα να παρεις apple,αλλα δεν ειναι μοστρα που μπαινουν εδω και κραζουν και λενε ποσο καλυτερο ειναι το δικο τους κινητο με τα μισα λεφτα.

Επεξ/σία από ts0ts0s
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με απογοητευσε κ φετος η apple , δεν θα παρω το νεο iphone για το δαχτυλικο αποτυπωμα στην οθονη, για την ασυρματη φορτιση εξ αποστασεως , για την φθηνη τιμη . θα το παρω ομως για την τριπλη καμερα , για τον νεο σχεδιασμο και για τη μουρη βρε αδερφε!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, Canedra said:

Γιατι αυτοι οι ιδιοι ψηφιζουν κιολας, εκει ειναι που αγχωνεσαι. Ειναι επισης οι ιδιοι που κατεβαινουν τη Θηβων με το "Μαμα" τερμα κτλ. Κοινως απογνωση...

Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά το κοινό που περιγράφεις ΔΕΝ ψωνίζει προϊόντα από την Apple... :p 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, panosk0 είπε

με απογοητευσε κ φετος η apple , δεν θα παρω το νεο iphone για το δαχτυλικο αποτυπωμα στην οθονη, για την ασυρματη φορτιση εξ αποστασεως , για την φθηνη τιμη . θα το παρω ομως για την τριπλη καμερα , για τον νεο σχεδιασμο και για τη μουρη βρε αδερφε!

εάν το λες για εμένα έχω το iphone 6s, και σαν ios developer θέλω να έχω device για να περνάω ότι γράφω. Ήθελα και θέλω να πάρω iphone αλλα σκέφτομαι εάν να περιμένω άλλο ένα χρόνο γιατί δεν νομίζω όχι το 11 έχει διαφορές που αξίζουν από το iphone6s. Και να σου πω την αλήθεια ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι επείδη το home button δεν δουλεύει και το ίδο το κουμπί για το mute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...