Προς το περιεχόμενο

Το λανσάρισμα των νέων iPhone 11 απέτυχε να εντυπωσιάσει τις Ασιατικές αγορές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, hariskap είπε

για τα δικά μου κριτήρια :D 

Μα ποια ειναι ακριβως τα δικα σου κριτηρια?Το 6s ειναι χειροτερο σε ολα απο το iphone 11,τι ακριβως συγκρινουμε τωρα?

Ειδικα σε μπαταρια ειναι η μερα με την νυχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, kazantzidis είπε

 

 Απο οσο ξερω, η ηχογραφηση κλησης, απαγορευεται και μαλλον επισημα δεν θα την δεις πλεον ποτε 

 

😁Μπα... δεν απαγορεύεται.... για προσωπικούς λόγους😎 μπορείς να το κάνεις.... και να βγάλεις και ταινία μετά.....😂

Στο κλαρί απαγορεύεται να βγάλεις τις συνομιλίες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, hariskap είπε

γιατί δεν νομίζω όχι το 11 έχει διαφορές που αξίζουν από το iphone6s.

Έλα ρε φίλε το τερμάτισες τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα ποια ειναι ακριβως τα δικα σου κριτηρια?Το 6s ειναι χειροτερο σε ολα απο το iphone 11,τι ακριβως συγκρινουμε τωρα?

Ειδικα σε μπαταρια ειναι η μερα με την νυχτα.

Συμφωνώ απόλυτα, αλλά δεν θέλω να πάρω ένα καινούργιο κινητό απλά για να πάρω καινούργιο κινητό ή για μόστρα όπως είπε κάποιος πιο πάνω.Το βλέπω πρακτικά και το τι έχω ανάγκη, κάθε μέρα που πάω σπίτι φορτίζω το κινητό οπότε δεν με νοιάζει τόσο η μπαταρία. Για τις εφαρμογές που γράφω το iphone 6s με καλύβει, το ios 13 υποστηρίζει ακόμα το iphone6s, για κάμερα με νοίαζει αλλά όχι αρκετά για να δώσω 780 λίρες χωρίς να το σκεφτώ. Παράγκειλα το apple watch series 5 και θα ήθελα να μπορώ να το φορτίσω από το κινητό μια και η μπαταριά έχει σαφές λιγότερη διάρκεια. Το faceid μου φαίνεται χαζό και προτιμώ το finger scan.

Οπότε είμαι σε δίλημα να κρατήσω το iphone 6s με τα μισά κουμπιά να μην δουλεύουν για ένα χρόνο ακόμα; η να πάρω το iphone 11 και του χρόνου να το κάνω trade-in για discount εφόσον έχει to on screen scanner και το phone-phone charging?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, hariskap είπε

Οπότε είμαι σε δίλημα να κρατήσω το iphone 6s με τα μισά κουμπιά να μην δουλεύουν για ένα χρόνο ακόμα; η να πάρω το iphone 11 και του χρόνου να το κάνω trade-in για discount εφόσον έχει to on screen scanner και το phone-phone charging?

Αν θες απλά μια iOS συσκευή να κάνεις τη δουλειά σου μέχρι του χρόνου που θα πας σε 12, πάρε ένα iPhone 7 που δεν έχει και physical button. Τι να το κάνεις το 11 εφόσον δεν έχει τίποτα που να έχεις ανάγκη όπως λες?

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Αν θες απλά μια iOS συσκευή μέχρι του χρόνου που θα πας σε 12, πάρε ένα iPhone 7 που δεν έχει και physical button. Τι να το κάνεις το 11 Pro εφόσον δεν έχει τίποτα που να έχεις ανάγκη όπως λες?

Δεν μίλησα για pro για το απλό iphone 11 λέω, απλά δεν μου αρέσουν τα μεταχειρίσμένα και μου φαίνεται ανούσιο να δώσω παράδειγμα 400 λίρες για ένα παλιό μοντέλο, εάν είναι να δώσω λεφτά τουλάχιστον να είναι καινούργιο αλλιώς λίγο υπομονή ακόμα για του χρόνου :P  Πάντα υπάρχει η πιθανότητα να το κρατήσω το 11 για 4-5 χρόνια όπως έγινε και με το iphone 6s. anyway είναι ρητορική ερώτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ποιο mi9 να χρησιμοποιησει?

Αυτο το οποιο αγορασε ποσος κοσμος αρχες του χρονου λογω της βαθμολογιας του dxomark και απογοητευτηκαν απο την καμερα και κυριως μπαταρια του?

Αυτο που δεν εχει υποδοχη για microSD καρτα(σε σχεση με ποσες αλλες Android συσκευες) και ειναι αγνωστο ποτε θα παρει Android 10?

Αυτο που δεν εχει καν OIS στην καμερα και στερεο ηχεια ?

Για αυτο το Mi9 μιλαμε?

Έχεις χάσει πολλά επεισόδια. Είσαι και βιαστικός. Ο χειρότερος συνδυασμός για να γίνεις εγγυημένα 101% ρεζίλι.

Κανονικά δεν πρέπει να χάσω τον χρόνο μου να απαντήσω σε τόσο απείρως άσχετα μηνύματα με την πραγματικότητα αλλά λόγο του ότι τον τελευταίο καιρό με κυριεύει η καλοσύνη για τους συνανθρώπους μου όσο περίεργοι και αν είναι θα κάνω την προσπάθεια και με εσένα.

Το dxomark έκανε το review με το "τάδε" firmware. Η Xiaomi αναβαθμίζει συνεχώς και αδιάλειπτα με διορθώσεις και βελτιώσεις το λογισμικό της. Πόσο μάλλον αν βάζεις και τις beta developer με τα πολλά καλούδια που προσφέρει. Πέραν αυτού. Καθημερινά με το GCAMMOD (αν δεν ξέρεις τι είναι αυτο διάβασε εδώ) και τις αναβαθμίσεις του ιδιαίτερα σε συσκευές (αυτή τη στιγμή είναι το ποιο συχνό μαζί με το redmi note 7) όπως το Mi9 έτσι και κάνει κάποια στιγμή την κίνηση να περιλάβει και το gcammod μέσα στις δοκιμές του το dxomark (που δεν πρόκειται ποτέ να γίνει αυτό για ευνόητους λόγους) τότε απλά θα είναι το νούμερο ένα καμεροκινητό που υπάρχει. 

Το θέμα με την επέκταση μνήμης είναι τουλάχιστον γελοίο να το συζητήσουμε. Για την αναβάθμιση σε android 10 και miui 11 Θα είναι το πρώτο που θα πάει έως το τέλος του μήνα Σεπτεμβρίου. Εγώ προσωπικά το έχω εδώ και 2 μήνες στο δικό μου με λιγότερα προβλήματα λόγο Beta ακόμη και από android one συσκευές και πολύ κοντά στις πίξελ συσκευές.

Τα στέρεο ηχεία τα έχει όπως όλες οι συσκευές του κόσμου με δυνατό ear speaker. 

Δεν έχει OIS αλλά έχει το καλύτερο EIS Που έχω δει. Βάλε οποιοδήποτε κινητό σε 60fps 4K (γιατί εκεί έχει νόημα να έχουμε σταθεροποίηση) να δεις ότι σε κανονικό φως ημέρας είναι ΙΔΙΟ με του Mi9 διότι ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ δεν λειτουργεί το EIS σε αυτή την ανάλυση και framerate σε καμία συσκευή του κόσμου. (λεπτομέρειες έγραψα για να εξηγήσω σε κάποιους που καταλαβαίνουν 5 πράγματα και ζητώ συγνώμη αν σε μπέρδεψα). Το OIS έχει νόημα ΜΟΝΟΝ σε χαμηλό φωτισμό βίντεο 60fps 4K όπου εκεί είναι που αν δεν έχεις qimbal τρεμοπαίζουν τα φώτα της ημέρας. Το OIS σταθεροποιεί τις κινήσεις χιλιοστών και όχι το τρέμουλο του χεριού. Αυτό που θέλουμε εμείς είναι ΚΑΛΟ eis και αν είναι δυνατό σε ανάλυση 4k με 60fps.

Όπως κατάλαβες η εξυπνάδα σου κατάντησε να σε κάνει ρεζίλι μετά την ανάγνωση του κειμένου που σου έγραψα. 

Συμβουλή μου 

ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ και ψάξε πρώτα προτού γράψεις οτιδήποτε η πεις οτιδήποτε
 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, hariskap είπε

Δεν μίλησα για pro για το απλό iphone 11 λέω, απλά δεν μου αρέσουν τα μεταχειρίσμένα και μου φαίνεται ανούσιο να δώσω παράδειγμα 400 λίρες για ένα παλιό μοντέλο, εάν είναι να δώσω λεφτά τουλάχιστον να είναι καινούργιο αλλιώς λίγο υπομονή ακόμα για του χρόνου :P  Πάντα υπάρχει η πιθανότητα να το κρατήσω το 11 για 4-5 χρόνια όπως έγινε και με το iphone 6s. anyway είναι ρητορική ερώτηση. 

Αν σκέφτεσαι να κρατήσεις το 11 τότε ΟΚ.

2 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Ο χειρότερος συνδυασμός για να γίνεις εγγυημένα 101% ρεζίλι.

Εσύ πάντως τα κατάφερες μια χαρά και χωρίς αυτόν τον συνδυασμό...

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είπα εκατομμυρίων για να μην σας τρομάξω.. γιατί σου φαίνεται περίεργο?

και εσύ από το γραπτό σου δεν σε έχω για είρωνα.. είσαι και διαχειριστής εδώ μέσα πέφτω από τα σύννεφα...

 

6 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Αν σκέφτεσαι να κρατήσεις το 11 τότε ΟΚ.

Εσύ πάντως τα κατάφερες μια χαρά και χωρίς αυτόν τον συνδυασμό...

ναι αλλά θα πρέπει να εξηγήσεις και γιατί φίλε αλλιώς γίνεσαι διπλά ρεζίλι.. φαντάζομαι υπάρχουν και νοήμονες που διαβάζουν το φόρουμ και αν εσένα δεν σε ενοχλεί αυτό (λογικά όχι) υπάρχουν άλλοι που ενοχλούνται για αυτό και σε ενημερώνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leonproniknidis είπε

δεν είπα εκατομμυρίων για να μην σας τρομάξω.. γιατί σου φαίνεται περίεργο?

και εσύ από το γραπτό σου δεν σε έχω για είρωνα.. είσαι και διαχειριστής εδώ μέσα πέφτω από τα σύννεφα...

Πρώτα απόλα δεν είμαι διαχειριστής εδώ μέσα (αν αναφέρεσαι σε μένα). Δεύτερον, είναι δυνατόν να μη σε πάρουμε στο ψιλό με αυτά που λες?

Πες και για δισεκατομμύρια, δεν τρομάζουμε μην ανυσηχείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Κανείς δεν εντυπωσιάζεται τα τελευταία χρόνια όπως παλιά!

Ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και οι χρήστες βομβαρδίζονται καθημερινά από νέες συσκευές σε ο,τι τιμή θέλεις. Η ίδια "αδιαφορία" ακολούθησε και τις ανακοινώσεις της Samsung, της Huawei κλπ κλπ και τελικά το μόνο που μετράει είναι η στιγμή που η κάθε εταιρεία θα "κάνει ταμείο"! 

...

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Πρώτα απόλα δεν είμαι διαχειριστής εδώ μέσα (αν αναφέρεσαι σε μένα). Δεύτερον, είναι δυνατόν να μη σε πάρουμε στο ψιλό με αυτά που λες?

Πες και για δισεκατομμύρια, δεν τρομάζουμε μην ανυσηχείς.

εννοώ τον bildano Που ξέχασα να παραθέσω..

το να με πάρετε στο ψιλό δεν με ενοχλεί καθόλου μα καθόλου πίστεψε με...

γνωρίζεις από τροφοδοσίες πλοίων τάνκερ κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

ναι αλλά θα πρέπει να εξηγήσεις και γιατί φίλε αλλιώς γίνεσαι διπλά ρεζίλι.. φαντάζομαι υπάρχουν και νοήμονες που διαβάζουν το φόρουμ και αν εσένα δεν σε ενοχλεί αυτό (λογικά όχι) υπάρχουν άλλοι που ενοχλούνται για αυτό και σε ενημερώνω...

Και οι δυο δώσαμε τις εξηγήσεις μας. Τώρα για το ποιος γίνεται ρεζίλι, το αφήνω στην κρίση των μελών που συμμετέχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...