Προς το περιεχόμενο

Lancia Integrale 1:8


dimitrakis1991
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φορουμ.Δεν ξερω αν ειναι στην σωστη κατηγορια το θεμα αλλα θα ηθελα να ρωτησω αν εχει δει κανεις την διαφημιση που παιζει για ενα συναρμολογουμενο lancia integrale 1:8 κλιμακα.Το εχει αγορασει κανεις το πρωτο τευχος και αν αξιζει γενικοτερα να μπει κανεις στο τρυπακι να αγοραζει ολα τα τευχη για να το ολοκληρωσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάποτε παλιά είχαν ξαναβγάλει κάτι αντίστοιχο και αν δεν κάνω λάθος έβγαινε αρκετά ακριβότερο από το να το έπαιρνες όλο μαζί. Συν του ότι θα κάνεις πολύ χρόνο να μαζέψεις όλα τα τεύχη και δεν πρέπει να χάσεις και κανένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zio10 είπε

Κάποτε παλιά είχαν ξαναβγάλει κάτι αντίστοιχο και αν δεν κάνω λάθος έβγαινε αρκετά ακριβότερο από το να το έπαιρνες όλο μαζί. Συν του ότι θα κάνεις πολύ χρόνο να μαζέψεις όλα τα τεύχη και δεν πρέπει να χάσεις και κανένα.

Και βγαίνει συνολικά πολύ ακριβότερο από το να το πάρεις έτοιμο η όλα τα κομμάτια μαζί. Και η τιμή θα ανεβαίνει από τεύχος σε τεύχος 

Συν ότι θα περιμένεις πολύ καιρό ώστε να το τελειώσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κυκλοφορει στα περιπτερα κ κανει το πρωτο τευχος 2ευρω κ απο κει κ επειτα θα κανει 9ευρω  και εχει 100τευχη οποτε υπολογιζε στα 800+ εανννν δεν το κοψουνε σε περιπτωση που δεν εχει ανταποκριση.

 

Επεξ/σία από xrist0s4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2019 στις 7:54 ΜΜ, xrist0s4 είπε

Κυκλοφορει στα περιπτερα κ κανει το πρωτο τευχος 2ευρω κ απο κει κ επειτα θα κανει 9ευρω  και εχει 100τευχη οποτε υπολογιζε στα 800+ εανννν δεν το κοψουνε σε περιπτωση που δεν εχει ανταποκριση.

Κοιτα το θεμα κοστους δεν με απασχολει και τοσο.Εγω αυτο που σκεφτομαι ειναι να μην σταματησει ξαφνικα το περιοδικο και μεινω με το σασι στο χερι οπως εγραψες πιο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα η τα μαθηματικά μου είναι μάπα, η για να ολοκληρώσεις το αμάξι αφού κάποιο παλικάρι ανέφερε για 100 τεύχη(φαντάζομαι 1 τεύχος το μήνα), θα σου πάρει 100/12= 8 και κάτι ψιλά χρόνια.

Μήπως οι πιθανότητες είναι εναντίον σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, piiii είπε

Τώρα η τα μαθηματικά μου είναι μάπα, η για να ολοκληρώσεις το αμάξι αφού κάποιο παλικάρι ανέφερε για 100 τεύχη(φαντάζομαι 1 τεύχος το μήνα), θα σου πάρει 100/12= 8 και κάτι ψιλά χρόνια.

Μήπως οι πιθανότητες είναι εναντίον σου;

μην τα παίρνεις τοις μετρητοίς , σιγά μην είναι 80 χρόνια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ανά βδομάδα ή ανά δυό θα βγαίνουν. Ιταλία πάντως (από το site της Hachette) ξεκίνησαν τον Δεκέμβρη του 2016 και τελευταίο τεύχος βγήκε Ιανουάριο του 2019, οπότε 2+ χρόνια γεμάτα. Στο eBay κάποιοι τα πουλάνε για θησαυρό πάντως...

Το πρόβλημα είναι ότι πιθανότατα θα τα σταματήσουν σε κάποια φάση και θα μείνει κάποιος στην μέση. Το ίδιο γινόταν και με τις αντίστοιχες παπαρίτσες της De Agostini...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν τηλεκατευθυνόμενο, μετά είδα ότι δεν είναι.

Ts, αφού σε ενδιαφέρει γιατί δεν κοιτάς να το πάρεις ολόκληρο με τη μία και να το φτιάξεις; Σίγουρα θα το βγάζει κάποια εταιρεία μοντελισμού.

Επεξ/σία από zio10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SaFiS είπε

Λογικά ανά βδομάδα ή ανά δυό θα βγαίνουν. Ιταλία πάντως (από το site της Hachette) ξεκίνησαν τον Δεκέμβρη του 2016 και τελευταίο τεύχος βγήκε Ιανουάριο του 2019, οπότε 2+ χρόνια γεμάτα. Στο eBay κάποιοι τα πουλάνε για θησαυρό πάντως...

Το πρόβλημα είναι ότι πιθανότατα θα τα σταματήσουν σε κάποια φάση και θα μείνει κάποιος στην μέση. Το ίδιο γινόταν και με τις αντίστοιχες παπαρίτσες της De Agostini...

τοσο βγαινει περιπου,2 χρονια και κατι...η αληθεια ειναι οτι θα αργησει να ολοκληρωθει με την προυποθεση παντα οτι δεν θα το σταματησουν.Αλλα ρε γαμωτο στην ιταλια το κυκλοφορησανε κανονικα.Λες εδω στην Ελλαδα να ειμαστε τοσο ατυχοι?😝

8 ώρες πριν, zio10 είπε

Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν τηλεκατευθυνόμενο, μετά είδα ότι δεν είναι.

Ts, αφού σε ενδιαφέρει γιατί δεν κοιτάς να το πάρεις ολόκληρο με τη μία και να το φτιάξεις; Σίγουρα θα το βγάζει κάποια εταιρεία μοντελισμού.

Εψαξα σε ebay και λιγο σε Ελλαδα και δεν το βρηκα πουθενα σε αυτη την κλιμακα.Βεβαια αν γνωριζεις κανενα μαγαζι μοντελισμου που να πουλαει στατικα μοντελα συναρμολογουμενα εννοειται οτι μου λες...

14 ώρες πριν, piiii είπε

Τώρα η τα μαθηματικά μου είναι μάπα, η για να ολοκληρώσεις το αμάξι αφού κάποιο παλικάρι ανέφερε για 100 τεύχη(φαντάζομαι 1 τεύχος το μήνα), θα σου πάρει 100/12= 8 και κάτι ψιλά χρόνια.

Μήπως οι πιθανότητες είναι εναντίον σου;

Τα πρωτα 10 τευχη θα ειναι ανα 2 εβδομαδες.Τα υπολοιπα θα ειναι καθε εβδομαδα...γυρω στα 2 χρονια και κατι θα κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dimitrakis1991 είπε

τοσο βγαινει περιπου,2 χρονια και κατι...η αληθεια ειναι οτι θα αργησει να ολοκληρωθει με την προυποθεση παντα οτι δεν θα το σταματησουν.Αλλα ρε γαμωτο στην ιταλια το κυκλοφορησανε κανονικα.Λες εδω στην Ελλαδα να ειμαστε τοσο ατυχοι?😝

Εψαξα σε ebay και λιγο σε Ελλαδα και δεν το βρηκα πουθενα σε αυτη την κλιμακα.Βεβαια αν γνωριζεις κανενα μαγαζι μοντελισμου που να πουλαει στατικα μοντελα συναρμολογουμενα εννοειται οτι μου λες...

Τα πρωτα 10 τευχη θα ειναι ανα 2 εβδομαδες.Τα υπολοιπα θα ειναι καθε εβδομαδα...γυρω στα 2 χρονια και κατι θα κανει.

Όχι δεν έχω κάτι υπόψη δυστυχώς. Πιστεύα ότι είναι κάτι που βρίσκεις σχετικά εύκολα αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση είδα ότι όντως δεν το βρίσκεις εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω κ γω την εμπειρία μου. Είχα ασχοληθεί με το ακριβές αντίγραφο του τιτανικου το οποίο έβγαινε από την hachette 12 χρόνια πριν ίσως κ περισσότερα. Έπαιρνα τα τεύχη από ένα συγκεκριμένο ψιλικατζίδικο ο οποίος με ήξερε κ έφερνε πάντα ένα για μένα. Δεν ξέρω κ δεν πιστεύω κιόλας να είχε περισσότερη απήχηση ο τιτανικός από την lancia, πάντως δεν σταμάτησαν να βγάζουν τα τεύχη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, original911 είπε

Θα πω κ γω την εμπειρία μου. Είχα ασχοληθεί με το ακριβές αντίγραφο του τιτανικου το οποίο έβγαινε από την hachette 12 χρόνια πριν ίσως κ περισσότερα. Έπαιρνα τα τεύχη από ένα συγκεκριμένο ψιλικατζίδικο ο οποίος με ήξερε κ έφερνε πάντα ένα για μένα. Δεν ξέρω κ δεν πιστεύω κιόλας να είχε περισσότερη απήχηση ο τιτανικός από την lancia, πάντως δεν σταμάτησαν να βγάζουν τα τεύχη. 

Κι εγώ αυτό θέλω να πιστεύω ότι δεν θα σταματήσουν να τα βγαζουν,γιατί θα είναι κρίμα να έχει δώσει κανείς 500€ σε τεύχη για να φτιάξει μισό αυτοκίνητο και να μείνει έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...