Προς το περιεχόμενο

Crucial Ballistix LT/AT 3200MHz 16GB Review


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Sheogorath είπε

Damn εγώ σήμερα παρηγγειλα τις λευκές 32αρες :P

Μας "έκανες ζημιά" ρε Κώστα :P

Αυτά.... καλό είναι να γίνονται :P

Πέρα απο την πλάκα όμως, τις τελευταίες 2 μέρες παρατήρησα αύξηση στις τιμές στα συγκεκριμένα κιτάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Αυτά.... καλό είναι να γίνονται :P

Πέρα απο την πλάκα όμως, τις τελευταίες 2 μέρες παρατήρησα αύξηση στις τιμές στα συγκεκριμένα κιτάκια!

ναι οντως !!! Βαπορισιες οι τιμες αλλα τι να κανεις !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Αυτά.... καλό είναι να γίνονται :P

Πέρα απο την πλάκα όμως, τις τελευταίες 2 μέρες παρατήρησα αύξηση στις τιμές στα συγκεκριμένα κιτάκια!

Τα 32αρια δεν ανέβηκαν ακομα, για αυτό βιάστηκα και παρηγγειλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2019 στις 6:50 ΜΜ, Sheogorath είπε

Damn εγώ σήμερα παρηγγειλα τις λευκές 32αρες :P

Μας "έκανες ζημιά" ρε Κώστα :P

Όταν έρθουν και τις βάλεις δώσε ένα feedback ρε συ... Και link αν γίνεται μην πάρω κανένα άλλο 😂 ... Έλεγα μήπως να άλλαζα τις tridentz b-dies 16gb 3200cl14 μου... Αν αυτές πιάνουν καλό oc να πήγαινα σε 32gb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Όταν έρθουν και τις βάλεις δώσε ένα feedback ρε συ... Και link αν γίνεται μην πάρω κανένα άλλο 😂 ... Έλεγα μήπως να άλλαζα τις tridentz b-dies 16gb 3200cl14 μου... Αν αυτές πιάνουν καλό oc να πήγαινα σε 32gb...

Καλύτερες από b-dies δύσκολα να είναι. Είναι αμαρτία να τρέχεις ΧΜΡ με τις δικιες σου, ρίξε τουλάχιστον trfc στα ~256 από τα 560(λογικά).

Οπως και να έχει, θα δώσω feedback. Απλώς θα αργήσουν 10-20 μέρες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
50 minutes ago, dimoskoutr said:

Όταν έρθουν και τις βάλεις δώσε ένα feedback ρε συ... Και link αν γίνεται μην πάρω κανένα άλλο 😂 ... Έλεγα μήπως να άλλαζα τις tridentz b-dies 16gb 3200cl14 μου... Αν αυτές πιάνουν καλό oc να πήγαινα σε 32gb...

Μην τον ακους, αν ρίξεις το trfc 256 μετά θα ξενερώνεις που δεν κατεβαίνει με τίποτα σε άλλα τσιπάκια και δε θα πάρεις ποτέ :D 

6 minutes ago, Sheogorath said:

Καλύτερες από b-dies δύσκολα να είναι. Είναι αμαρτία να τρέχεις ΧΜΡ με τις δικιες σου, ρίξε τουλάχιστον trfc στα ~256 από τα 560(λογικά).

Οπως και να έχει, θα δώσω feedback. Απλώς θα αργήσουν 10-20 μέρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Τι ξεκινησα, χριστε μου xD

Το σκεφτόμουν κανα μήνα τώρα, ειδα και σενα και ξεχείλησε το ποτήρι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον  1o boot  ok  με xmp 3200 πηρα αυτα τα νουμερα απο rtc

435946112_cxbcvvcv.JPG.e57441557e1a87219d63e7a19f61022f.JPG

2o boot  εβαλα  για αρχη 3533 τιποτα αλλο  timmings ρευματα ολα απο το xmp 3200 ολα οκ

zxdhzxdxzd.JPG.fe6a38c5672fb9b9593ddb2e52305674.JPG

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

λοιπον  1o boot  ok  με xmp 3200 πηρα αυτα τα νουμερα απο rtc

435946112_cxbcvvcv.JPG.e57441557e1a87219d63e7a19f61022f.JPG

2o boot  εβαλα  για αρχη 3533 τιποτα αλλο  timmings ρευματα ολα απο το xmp 3200 ολα οκ

zxdhzxdxzd.JPG.fe6a38c5672fb9b9593ddb2e52305674.JPG

Λατρευρω να με επιβεβαιωνουν σε αυτα που λεω και ακομα περισσοτερο σε αυτα τα οποια προτεινω :P
Δωσε και 3600!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά μπορείς να δοκιμάσεις 16-18-16-16 χωρίς άλλη αλλαγή.

Το δεύτερο (αν θυμαμαι καλά) είναι το μπστρδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Καλύτερες από b-dies δύσκολα να είναι. Είναι αμαρτία να τρέχεις ΧΜΡ με τις δικιες σου, ρίξε τουλάχιστον trfc στα ~256 από τα 560(λογικά).

Οπως και να έχει, θα δώσω feedback. Απλώς θα αργήσουν 10-20 μέρες.

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ να τις πειράξω τις δικές μου, ποιος ανοίγει κουτιά για reset αν κολλήσουν κλπ κλπ... Δεν με νοιάζει να είναι καλύτερες από b-dies, εκείνες θα είναι 32gb αυτές που έχω είναι 16... Δεν έχω ιδέα καμιά από oc στις μνήμες, τις βάζω xmp και δεν ασχολούμαι, τότε που τις πήρα τους είχε προσφορά το γαλλικό Αμαζον 140 ενώ Ελλάδα είχαν 230... Για αυτό τις πήρα... Όσο σας διαβάζω και έχω δει και στο βίντεο του Κώστα αξίζει λέει το oc... Αλλά είναι ιστορία... Τρέξε προγράμματα να δεις σταθερότητα, σφίξε timings... Πράσινα άλογα... ούτως ή άλλως με την 570rx μου τι διαφορές να δω στα παιχνίδια που παίζω...κλαιν... Βαριέμαι αφόρητα να δοκιμάσω oc σε μνήμες... Τον 1600 μου τον σκάλιζα... Τώρα με τα bios updates που έχω κάνει και στην μητρική για να είναι έτοιμη για 3700x δεν έχω ιδέα αν φάει κανένα κόλλημα στο oc και ψάχνομαι μετά... Καμιά αμαρτία λοιπόν απλά το xmp στις b-dies... Μην ξεχνάμε ότι στους πρώτους Ryzen οι μόνες που ήταν σίγουρο ότι τρέχουν xmp ήταν οι b-dies...

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, dimoskoutr said:

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ να τις πειράξω τις δικές μου, ποιος ανοίγει κουτιά για reset αν κολλήσουν κλπ κλπ... Δεν με νοιάζει να είναι καλύτερες από b-dies, εκείνες θα είναι 32gb αυτές που έχω είναι 16... Δεν έχω ιδέα καμιά από oc στις μνήμες, τις βάζω xmp και δεν ασχολούμαι, τότε που τις πήρα τους είχε προσφορά το γαλλικό Αμαζον 140 ενώ Ελλάδα είχαν 230... Για αυτό τις πήρα... Όσο σας διαβάζω και έχω δει και στο βίντεο του Κώστα αξίζει λέει το oc... Αλλά είναι ιστορία... Τρέξε προγράμματα να δεις σταθερότητα, σφίξε timings... Πράσινα άλογα... ούτως ή άλλως με την 570rx μου τι διαφορές να δω στα παιχνίδια που παίζω...κλαιν... Βαριέμαι αφόρητα να δοκιμάσω oc σε μνήμες... Τον 1600 μου τον σκάλιζα... Τώρα με τα bios updates που έχω κάνει και στην μητρική για να είναι έτοιμη για 3700x δεν έχω ιδέα αν φάει κανένα κόλλημα στο oc και ψάχνομαι μετά...

Άρα τι πήρες bdies και μετά "βαριέσαι να ανοίξεις το κουτί"? 😛 AFR παρακαλώ στον κύριο. Επίσης γιατί κάθε πρόταση τελειώνει με αποσιωπητικά; Υπονοείς κάτι που δε βλέπουμε; 😛 😛 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...