Προς το περιεχόμενο

Crucial Ballistix LT/AT 3200MHz 16GB Review


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

θα το δοκιμασω αλλα και αυτο που τρεχω βλεπω ζοριζει αρκετα  παει ταυτοχρονα τερμα cpu και μετραει - τρεχει μνημες συνηθως στα πρωτα 5 -8 δευτερα ερχονται τα λαθη μπαμ μπαμ παρε να χεις κατα ριπας δοκιμασε το και πες μου

ειναι πολυ Light για να σου βγαζει σφαλμα με αυτο τοτε ειναι πολυ ασταθες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 466
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

επαναληψη  του run  στα 3400  με 14/18/14//14/32 με CR1 αυτη τη φορα (  1.39 ρευμα και soc 1.025)

cgvgvg.JPG.3968023d5383d80ce7b1ff6ca5822fe6.JPG

Τρεχε 10 cycles καλυτερα, αν και με τοσο χαμηλη ταση δεν χρειαζεται αλλα αν ανεβεις πανω απο 1.42v βαλτο στους 10 κυκλους

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ultraex2003 είπε

επαναληψη  του run  στα 3400  με 14/18/14//14/32 με CR1 αυτη τη φορα (  1.39 ρευμα και soc 1.025)

cgvgvg.JPG.3968023d5383d80ce7b1ff6ca5822fe6.JPG

Πως τα βλέπεις σε σχέση με τα CJR? Καλύτερα δεν είναι; (Πέρα από trfc που έχουν ~420 για 3400).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Πως τα βλέπεις σε σχέση με τα CJR? Καλύτερα δεν είναι; (Πέρα από trfc που έχουν ~420 για 3400).

καλυτερα ειναι σιγουρα με 14αρια δεν ειμουν σταθερος πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

καλυτερα ειναι σιγουρα με 14αρια δεν ειμουν σταθερος πριν

Πόσο trfc δίνεις για 3400; Λογικά εκεί θα τα έχω και εγώ 24/7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Πόσο trfc δίνεις για 3400; Λογικά εκεί θα τα έχω και εγώ 24/7.

Για 3466 το range που εχω βρει ειναι 460-500. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Πόσο trfc δίνεις για 3400; Λογικά εκεί θα τα έχω και εγώ 24/7.

το calculator και fast και safe .δινει 560 εκει τοχω για Την ωρα με 1.39 ρευμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί λες ότι ήτανε λίγο σπασμένη η συσκευασία αλλα δεν πειράζει, ξέρεις ότι υπάρχει περίεργος κόσμος εκεί έξω που μπορεί για αυτό να τις απορρίψει , αφού εσύ την έσπασες τι συσκευασία προσπαθώντας να το ανοίξεις από τι μέση και όχι από τις ασφάλειες τις στρογγυλές που έχει στα άκρα , και δεν είναι ότι έχω σπουδάσει συμπερασματολογία απλά το έχω κάνει και εγώ πολλές φορες 🙂

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, MTX είπε

γιατί λες ότι ήτανε λίγο σπασμένη η συσκευασία αλλα δεν πειράζει, ξέρεις ότι υπάρχει περίεργος κόσμος εκεί έξω που μπορεί για αυτό να τις απορρίψει , αφού εσύ την έσπασες τι συσκευασία προσπαθώντας να το ανοίξεις από τι μέση και όχι από τις ασφάλειες τις στρογγυλές που έχει στα άκρα , και δεν είναι ότι έχω σπουδάσει συμπερασματολογία απλά το έχω κάνει και εγώ πολλές φορες 🙂

Για το βίντεο αναφέρεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, MTX είπε

γιατί λες ότι ήτανε λίγο σπασμένη η συσκευασία αλλα δεν πειράζει, ξέρεις ότι υπάρχει περίεργος κόσμος εκεί έξω που μπορεί για αυτό να τις απορρίψει , αφού εσύ την έσπασες τι συσκευασία προσπαθώντας να το ανοίξεις από τι μέση και όχι από τις ασφάλειες τις στρογγυλές που έχει στα άκρα , και δεν είναι ότι έχω σπουδάσει συμπερασματολογία απλά το έχω κάνει και εγώ πολλές φορες 🙂

Δηλαδη μου λες, οτι επειδη το μαγαζι που τις πηρα τις ειχε συσκευασει σαν αναποδο γαμωτο (το ιδιο και το CPU που ειναι τερμα στραπατσαρισμενο το κουτι) και/η στην ACS παιζανε μπαλιτσα με τα δεματα :
1. Λεω ψεματα (για καποιον λογο) και στην πραγματικοτητα το εσπασα εγω το κουτι
2. Το σπασμενο κουτι θα αποτρεψει καποιον απο τις αγορασει. 

Το 1. δεν το αναλυω καν, αν ηταν να λεω ψεματα για θα ελεγα για πιο σημαντικα πραγματα, πιστεψε με xD 
To 2. δεν ξερω πως να το σχολιασω να σου πω την αληθεια. Επειδη το Χ προιον μπορει να ερθει στραπατσαρισμενο η χτυπημενο η οτιδηποτε, λογω κακου πακεταρισματος η διαχειρησης, αυτο σημαινει οτι ειναι κακο προιον και δεν το αγοραζω;

Γαμησετα, θα ειχαν χρεωκοπησει τα παντα... Επειδη δηλαδη και ο 3700Χ μου ηρθε λες και τον ειχανε πατησει, εγω CPU απο ΑΜD δεν ξαναγοραζω!
¯\_(ツ)_/¯ Error 404 : Logic not found

3 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Για το βίντεο αναφέρεσαι;

Nαι, το αναφερω οτι το κουτι ηταν σπασμενο στις ακρες.

Επεξ/σία από kostas_anes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπερασματικά 

Τι κερδίζεις και τι χάνεις σε σχέση με 3200C14 bdies? 

Μπορούμε να πούμε πως τα micron e die ανεβαίνουν πιο εύκολα σε συχνότητα από τα 3200 bdies  για άνω των 3600 Ηz κάτι που στο μέλλον μπορεί να αποδειχθεί καλό με τα επόμενα zen.

αλλά τα bdies στην  περιοχή των 3600-3733 μπορούν να έχουν καλύτερα (sub) timings ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dem είπε

Συμπερασματικά 

Τι κερδίζεις και τι χάνεις σε σχέση με 3200C14 bdies? 

Μπορούμε να πούμε πως τα micron e die ανεβαίνουν πιο εύκολα σε συχνότητα από τα 3200 bdies  για άνω των 3600 Ηz κάτι που στο μέλλον μπορεί να αποδειχθεί καλό με τα επόμενα zen.

αλλά τα bdies στην  περιοχή των 3600-3733 μπορούν να έχουν καλύτερα (sub) timings ?

Σε όλα τα mhz τα bdies μπορούν να έχουν χαμηλότερα timings

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αυτά που διάβασα εδώ και το βιντεο του @kostas_anes  κατάλαβα ότι τα 3200c16 έχουν δυνατότητες να ανεβούν σε συχνότητα παραπάνω από τα 3200c14 bdies 

μιλάμε για συγκεκριμένα κιτ 3200c16 micron e die και 3200c14 bdie.    

κατάλαβα λάθος? 

Επεξ/σία από dem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...