Προς το περιεχόμενο

Καλό νερό κάτω από 30 λεπτά το μπουκάλι


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, DYEL είπε

το εμφιαλωμένο νερό είναι από τα μεγαλύτερα scams της ανθρωπότητας

Δε νομίζω Τάκη :

 

 

27 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εδω και κοντα 15 χρονια πινουμε Αθως 

http://athoswater.gr/

Παλετα καθε μηνα σχεδον βγαινει 85λεπτα η εξαδα. 14 λεπτα το μπουκαλι περιπου. Εχουμε σκεφτει και για φιλτρο καποια στιγμη.

Δεν το έχω δει κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skiabox είπε

Δε νομίζω Τάκη :

Με το TDS μετράς τα άλατα που αλλάζουν απο περιοχή σε περιοχή. Δεν έχει να κανει με την ποιότητα. Αυτά τα TDS τα χρησιμοποιούμε στη υδροπονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί δεν βάζεις ένα φίλτρο νερού σπίτι σου? Με 35€ μια καλή συσκευή και ανταλλακτικό κάθε χρόνο από 20-80€ ανάλογα τι θες . 

Με 20€ ανταλλακτικό ενεργού άνθρακα σου βγαίνει 0.002 λεπτά το λίτρο+ την χρέωση ΕΥΔΑΠ . 20€ 9000λιτρα νερού  

 

Κανάτες φίλτρο μακρυά ... 5-6 ευρώ το ανταλλακτικό τον μήνα και συνήθως μόνο για 100λιτρα νερού. Και από ενεργό άνθρακα έχουν μπίλιες μέσα και όχι σκληρό μπλοκ . Αυτό σημαίνει ότι δεν κατακρατούν σχεδόν τπτ εκτός από χλώριο . Και οι μπίλιες άνθρακα επειδή κρατάμε νερό μέσα στα φίλτρα κανάτες πολλές.φορες.βγαζουν πικριλα στο νερό . Ακίνδυνο μεν αλλά ενοχλητικό δε... Είχα κανάτα brita αλλά άντεξα πολύ λίγο καιρό Μ αυτή . 

19 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Με το TDS μετράς τα άλατα που αλλάζουν απο περιοχή σε περιοχή. Δεν έχει να κανει με την ποιότητα. Αυτά τα TDS τα χρησιμοποιούμε στη υδροπονια.

Σωστοοος !

Επεξ/σία από dimitrisdim14
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TriLoBiTe είπε

Δηλαδή αν βγάλουμε τις ετικέτες και δώσουμε σε κάποιον που το λέει αυτό να μας πει ποιο είναι το βίκος ποιο το ζαγόρι κτλ. υπάρχει περίπτωση να τα βρει;

Φυσικά, αν τον αφήσουμε πριν βγάλουμε τις ετικέτες να τα δει και έχει αρκετά καλή μνήμη :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, seventh_son είπε

Φυσικά, αν τον αφήσουμε πριν βγάλουμε τις ετικέτες να τα δει και έχει αρκετά καλή μνήμη :D

Θα 'θελε...:P  Εννοείται πως θα παίξει ποτηριά ή ουδέτερη μπουκάλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά στην Αττική πάντα έπινα από την βρύση. Και πίνω. Στον Πύργο έχει τύχει αρκετές φορές να πιω από την Βρύση αλλά προτιμώ το εμφιαλωμένο όπως και αν το λένε. Ειτε θεώνη , ειτε Αυρα, ειτε Βίκος ειτε ακομα και τα φτηνά του Lidl

Γενικά λόγω προσκοπικής ζωής για πάνω από 13-14 χρόνια εχω πιει από πηγές, νερό φουλ στα άλατα, 

Ειδικά νερό κατευθείαν απο πηγές έιναι καταπληκτικό. Αν και παγώνει ο εγκέφαλος σου για λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω που μένεις και αν μπορείς να βρεις αυτό ή πόσα λεφτά κάνει
http://pigeskostilata.gr/
αλλά πιστεύω ότι αξίζει τουλάχιστον να το δοκιμάσεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Nero55 είπε

στο μασουτη το ζαγορι εχει 1.55 η εξαδα, δηλαδη 0.25 το μπουκαλι(1.5L)

Αυτό πίνω πολλα χρόνια,ίσως γύρω στα 10 χρόνια.Εχω δοκιμάσει κατά καιρούς διαφορα αλλά το Ζαγόρι κυρίως παγωμένο το μοναδικό που μου αρέσει η η γεύση του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, XronisR είπε

Αυτό πίνω πολλα χρόνια,ίσως γύρω στα 10 χρόνια.Εχω δοκιμάσει κατά καιρούς διαφορα αλλά το Ζαγόρι κυρίως παγωμένο το μοναδικό που μου αρέσει η η γεύση του

ζαγορι, κορπη και κωστηλατας ειναι τα τοπ και για εμενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, 1nsom-n1k said:

δεν ξέρω που μένεις και αν μπορείς να βρεις αυτό ή πόσα λεφτά κάνει
http://pigeskostilata.gr/
αλλά πιστεύω ότι αξίζει τουλάχιστον να το δοκιμάσεις. 

Το πήρα για να το δοκιμάσω το καλοκαίρι στις διακοπές που δεν πινόταν το νερό. Πραγματικά πολύ καλό.

Μια χαρά επίσης μου φαίνεται το Κορπή.

Καταλαβαίνω γενικά διαφορές στα νερά, πχ αν μου βάλουν Λουτράκι το ξεχωρίζω χωρίς να δω το μπουκάλι (δεν μου αρέσει καθόλου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...