Προς το περιεχόμενο

DEATH SCREEN


φιλ123321

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια θα ηθελα μια μικρη βοηθεια. Εχω αγορασει τα εξης εξαρτηματα για το pc built  μ. αλλα για καποιο λογο κανει συνεχεια ρεσταρτ σε ακυρεσ στιγμες..τι θα μπορουσε να φταιει , σας ευχαριστω για την βοηθεια σας. παρακατω τα εξαρτηματα μ ¨

AMD ryzen 5 2600

corsair cx550m 

nvidia geforce gtx 1660

msi amd  motherboard b450 a pro 

G.Skill Aegis 16GB DDR4-3000MHz (F4-3000C16D-16GISB) rams 

μου βγαζει μπλε οθόνη και γραφει σχεδον καθε φορα διαφορετικο stop code { πχ memory mangment}  αλλαξα τον σσδ μ και εβαλα εναν καινουργιο και σταματησε εγινε ποιο γρηγορο το πσ αλλα τρα παλι αρχισε τα ρεσταρτσ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, φιλ123321 είπε

καλησπερα παιδια θα ηθελα μια μικρη βοηθεια. Εχω αγορασει τα εξης εξαρτηματα για το pc built  μ. αλλα για καποιο λογο κανει συνεχεια ρεσταρτ σε ακυρεσ στιγμες..τι θα μπορουσε να φταιει , σας ευχαριστω για την βοηθεια σας. παρακατω τα εξαρτηματα μ ¨

AMD ryzen 5 2600

corsair cx550m 

nvidia geforce gtx 1660

msi amd  motherboard b450 a pro 

G.Skill Aegis 16GB DDR4-3000MHz (F4-3000C16D-16GISB) rams 

μου βγαζει μπλε οθόνη και γραφει σχεδον καθε φορα διαφορετικο stop code { πχ memory mangment}  αλλαξα τον σσδ μ και εβαλα εναν καινουργιο και σταματησε εγινε ποιο γρηγορο το πσ αλλα τρα παλι αρχισε τα ρεσταρτσ

Έχει γίνει overclock;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Έχει γίνει overclock;

Όχι.

Υπάρχει πιθανότητα να μην είναι compatible  τα parts του υπολογιστή μου?

 

Επεξ/σία από φιλ123321
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, φιλ123321 said:

καλησπερα παιδια θα ηθελα μια μικρη βοηθεια. Εχω αγορασει τα εξης εξαρτηματα για το pc built  μ. αλλα για καποιο λογο κανει συνεχεια ρεσταρτ σε ακυρεσ στιγμες..τι θα μπορουσε να φταιει , σας ευχαριστω για την βοηθεια σας. παρακατω τα εξαρτηματα μ ¨

AMD ryzen 5 2600

corsair cx550m 

nvidia geforce gtx 1660

msi amd  motherboard b450 a pro 

G.Skill Aegis 16GB DDR4-3000MHz (F4-3000C16D-16GISB) rams 

μου βγαζει μπλε οθόνη και γραφει σχεδον καθε φορα διαφορετικο stop code { πχ memory mangment}  αλλαξα τον σσδ μ και εβαλα εναν καινουργιο και σταματησε εγινε ποιο γρηγορο το πσ αλλα τρα παλι αρχισε τα ρεσταρτσ

και bios update.δοκιμη τις μνημες με Memtest86

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πιάσει αυτό με τις μνήμες δοκίμασε να τρέξεις και ένα (free) malwarebytes antimalware, εμένα pc με ryzen 1700 έβγαζε συνέχεια bsod με διαφορετικούς κωδικούς και μόλις το καθάρισα έστρωσε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, cpc464 said:

Αν δεν πιάσει αυτό με τις μνήμες δοκίμασε να τρέξεις και ένα (free) malwarebytes antimalware, εμένα pc με ryzen 1700 έβγαζε συνέχεια bsod με διαφορετικούς κωδικούς και μόλις το καθάρισα έστρωσε.

εκει formataki.οτι καλυτερο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, φιλ123321 said:

Θα δοκιμάσω αυτό με τις μνήμες και θα δω τι συμβαίνει σας ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά. Είμαι ευγνώμων

μια μια και test με το προγραμμα.αμα θες περνας και τα timings μεσα καρφωτα απο το bios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 14/10/2019 at 14:12, φιλ123321 said:

τλκα εφτιαξε απο μονο τ μαλλον δεν ξερω πως μαλλον ο σκληρος ο παλιοσ που εβγαλα εφτεγε. Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας.

αν εχει τιποτα bad sectors ναι δεν ειναι παραξενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...