Προς το περιεχόμενο

Οι καλύτερες τηλεφώνικες φάρσες σας


Comic maniak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, naimore είπε

αυτο πρεπει να λες:

βρηκα κι αυτο:

https://cobalus.wordpress.com/2012/11/09/fousekis/

Ναι το βλεπω συχνα ειναι τελειο 😂.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μικρος ειχα παρει τηλεφωνο σε πιτσαρια και ηταν μεγαλος αριθμος σε πιτσες.  Δινω διευθυνση μιας συμμαθητριας μου στο δημοτικο(για να πανε εκει, γιατι το θεωρησα αστειο να σκασουν 12 πιτσες σε ενα σπιτι :P ) , αλλα τηλεφωνο επιβεβαιωσης το δικο μου.

Ε τοτε το θρυλικο 131, εδινε και διευθυνσεις και εκαναν αναγνωριση του αριθμου τηλεφωνου που καλεσα και εσκασαν σε εμας 12 πιτσες..Δε θα ξεχασω την εκφραση των γονιων μου 😛


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειχα παρει τον τωρινο κουμπάρο μου, οταν περιμενε απάντηση στην αιτηση του για μεταπτυχιακο στην Αγγλια, παριστάνοντας καποιον απο τη γραμματεία εκει, λεγοντας του πως απορρίφθηκε για τον Χ λογο. Δε θα ξεχασω ποτε το οτι με πηρε μετα να μου κλαφτει και την εναλλαγη των συναισθημάτων του σε οργή οταν καταλαβε πως ημουν εγω :lol:

Στον ιδιο εκανα γενικως διαφορες φαρσες, μεχρι που τον πηρε καποιος να του πει πως ενεκρίθη η αιτηση του για πρακτικη σε ενα εργοστάσιο και αυτος του κατεβασε καντηλια νομιζοντας πως ημουν εγω. Priceless.

Το χειρότερο βεβαια ηταν οταν πρωτοειχαν βγει τα τηλέφωνα με αναγνωριση, ειχε ερθει σπιτι ενας μικρός μου ξάδερφος και καναμε μια random φαρσα και μας καλεσε πισω ο τυπος. Οποτε αναγκάστηκα να παρω βραχνη φωνη και να πω πως ειναι ο μικρός που κανει φαρσες κλπ και θα τον τακτοποιήσω. Ε καπου εκει τελειωσε :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πολλά χρόνια μια εταιρεια έδινε δυνατότητα για δωρεαν τηλεφωνικες κλήσεις απο το site της (καταχωρούσες τον αριθμό σου και τον αριθμό αυτού που ήθελες να καλέσεις, χτυπούσε το τηλέφωνο σου και στον άλλον επίσης, όπου του εμφανιζόταν κανονικά ο αριθμός σου). 

Οπότε έβαζα σαν νούμερο καλούντα το τηλέφωνο του σουβλατζίδικου κάτω από το σπίτι μου και καλούμενου της κρεπερί ακριβώς από δίπλα. Αυτό για κανα τέταρτο, με εναλλαγές μεταξύ καλούντα και καλούμενου, εγώ ήμουν στο μπαλκόνι και τους έβλεπα να βγαίνουν στο πεζοδρόμιο, να μιλάνε και να αναρωτιούνται πως γίνεται να καλεί ο ένας τον άλλο για παραγγελία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχες 90s πρωτες καταληψεις, στο δικο μας λυκειο, οι μαθητες μπουκαραν και τους αιφνιδιασαν, οποτε εμειναν ολα ανοιχτα στα γραφεια των καθηγητων

ενα σταθερο τηλεφωνο και η λιστα με τα τηλεφωνα απο τα σπιτια των καθηγητων.

Οποτε οποιος ειχε αχτι καποιον υπηρχε ενα free σταθερο να τον καλεσει, παντα μετα μεσανυχτα,

αρκετοι τοτε σιγουρα θα αλλαξαν νουμερο :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Όποιος δεν έχει μεγαλώσει με φάρσες Πατρινών στο κασετόφωνο δε ξέρει τι εστί τηλεφωνική φάρσα :P :P

Αυτό, ακόμα έχω τις κασέτες και τις έχω σε άριστη κατάσταση. Τις έχω ζιπαρει και στον υπολογιστή για να περάσουν στις επόμενες γενεές. :P

Ενα από τα θύματα μάλιστα ήταν πατέρας συμμαθητή μου. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν μερικα χρονια (3-4;) ηταν μια εφαρμογη που σου επετρεπε να παρεις τηλεφωνο οποιοδηποτε αριθμο για φαρσα. (για android ηταν δεν θυμαμαι πως την λενε)

Το αστειο ηταν οτι ειχε 2 δωρεαν κλησεις για καινουριες εγγραφες αλλα μονο αμερικη. Με την βοηθεια του lucky patcher εφτιαξα ενα modded apk (μερικα κλικς δεν ειναι κατι) και για καποιο λογο η εφαρμογη μου εδωσε 2 δωρεαν κλησεις ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ. Και καθε 2 κλησεις εφτιαχνα σε μισο λεπτο καινουριο λογαριασμο με μουφα email και ξαναδουλευε!

Μπορουσες να αποθηκευσεις την συνομιλια οποτε μετα επεφτε πολυ γελιο.

Διαλεγες λοιπον ενα ηχογραφημενο μηνυμα οπου καποιος μιλουσε με παυσεις.

Οποτε διαλεγες μια φαρσα (πχ. .κινεζικο εστιατοριο σε παιρνει τηλεφωνο επιδη εφυγες χωρις να πληρωσεις)

Διαλεγεις και εναν αριθμο να παρει η εφαρμογη με ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ (πχ. Την καθηγητρια αγγλικων μου)

 

Πεθαινεις στα γελια οσο ακους την εξελιξη της φαρσας

 

Να λεει

-γεια σας;

-Hello

-oh hello

-Your credit card didn't work and you left my restoraunt without paying! (καπως ετσι)

-When? Sorry wait. What restoraunt? I...I..  (κομπλαρε)

-I WANT MY MONEY YOU LEFT WITHOUT PAYING. I GOT YOUR NUMBER FROM THE CREDIT CARD INFO (σε περιπτωση που ρωταγε που βρηκες αριθμο)

-I have never been to your place!

 

και λοιπα και λοιπα.. πολυ γελιο. Δυστυχως ηταν ολα στα αγγλικα, αλλα αυτο ηταν μερικες φορες καλο γιατι δεν καταλαβαινανε αυτοι που τους εκανα φαρσα τι γινοταν😂

 

Αλλη φαρσα να εχει πιστει μια οτι ο φιλος μου ειναι η αδερφη της και της κανει πλακα.

Περναμε ατομα και τους λεγαμε η παρεα εναλλαξ το ιδιο πραγμα

-Μαμαα.. πειναω.. ανοιξα το ψυγειο και εχει ενα μιλαρακι, αυτο ομως το μιλαρακι εχει μεσα ενα σκουλικακι, να το φαω ή να μην το φαω; (12 το βραδυ ξερω γω)

-ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ()_$()#($+#((&*$

και πολλα τετοια😂

 

 

 

 

Spoiler

με wpa tester παιρναμε τον κωδικο του wifi στο σχολειο καθε φορα που τον αλλαζαν επειδη βλεπανε οτι κολλαγε το ιντερνετ.

Μια μερα λοιπον λεω κατσε να δω τους υπολογιστες στο δικτυο(νομιζω με μια storage εφαρμογη στο κινητο ES explorer αν δεν κανω λαθος). Καποιοι λοιπον ειχαν κοινοχρηστους φακελους.

Δοκιμαζω ονομα admin κωδικο password ή κατι τετοιο παρομοιο.

Εκεινη την μερα ενιωσα και πολυ χακερ😂  . περα απο τα κινητα/σταθερα/ email ολων των καθηγητων (εννοειται πως καναμε φαρσες) βρηκα και αλλα καλλουδια μεσα που δεν τα πειραξα και καλυτερα να μην επεκταθω εδω περα🙄

 

Επεξ/σία από nikoslion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Kostasspil είπε

-Ναι, Νίκος Κούκος

-Όχι δεν είμαι ο Νίκος Κούκος

Διαμάντι...

ΟΧΙ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΚΟΣ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...