Προς το περιεχόμενο

Οι καλύτερες τηλεφώνικες φάρσες σας


Comic maniak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο εγινε πριν δυο μηνες (ισως εναν, δεν θυμαμαι καλα)

----

 

For context εχω μια εφαρμογη που με αφηνει να περνω σε Αμερικη και Καναδα δωρεαν. Οι ινδοι scammers εχουν αμερικανικα νουμερα, αρα οποτε βαριεμαι βρισκω νουμερα απο ενα site (δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερω αλλα site εδω αρα αν το θελει καποιος ας μου στειλει ενα μηνυμα).

 

Περνω λοιπον στην "Microsoft"

----

Εγω:Καλημερα, με ειχατε παρει πριν επειδη εχει ιο ο υπολογιστης μου.

Scammer: Μισο λεπτο να κοιταξω. Α ναι βεβαια σας πηραμε πριν (ουτε καν ξερω γω). Βλεπω εδω οτι εχετε ιο και πρεπει να φτιαχτει αμεσως γιατι θα σας κλεψουν τα λεφτα).3

Ε: Πωπω και τωρα τι πρεπει να κανω? Θα μου παρουνε τα 5€ απο την τραπεζα.

S: Θα πρεπει να συνδεθουμε στον υπολογιστη σας για να το φτιαξουμε.

Ε: Δωρεαν?

S: Ειναι 100€ αλλα μην ανησυχειτε θα τα βρουμε στο τελος (κλασσικο). Τι windows εχετε?

Ε: Αφου βλεπετε οτι εχω ιο δεν ξερετε τι windows εχω?

-Παυση-

S: Εε...κυριε πρεπει να μας το πειτε ετσι γινεται (iq σαπιας μπανανας).

Ε: Windows 98.

S:  Windows 98?

Ε: Ναι εκανα ενημερωση προσφατα γιατι ειχα τα 95.

Εδω φτανουμε σε ενα σημειο που ζηταει ονομα και στοιχεια. Jack Daniels του λεω εγω (χαμπαρι δεν πηρε) και αλλα πολλα. Μου λεει να ανοιξω τον υπολογιστη μου. Του λεω ειναι λιγο αργος θα πρεπει να περιμενετε. Τελως παντων τον καθυστερω κανα 20λεπτο και εχει αρχισει να τα περνει γιατι λεω κατι κουλα. Στην τελικη αρχιζω κατι βρισιες στα ινδικα και του λεω πως εχω βρει που μενει και θα φερω την αστυνομια. Και μετα γινεται το επικο.

S: Να ξερεις εχεις μπλεξει πολυ ασχημα! Θα σε βρω και στα στα παρουμε ολα!

Ε: Πωωω τι λες ρε ψηλε? Και πού ειμαι τοτε?

S: Βλεπω εδω Lol Angeles (Δεν ειχε αδικο, η εφαρμογη καπου εκει με εδειχνε)! 

Ε: Καλα ελατε στην ταδε οδο να εξηγηθουμε σαν αντρες.

 

-- Παλι παυση --

Ε: ΕΛΛΑΔΑ MOTHERF@CKERS

 

Και το κλεινω. 

 

Του χαλασα μιση ωρα απο την ζωη του. Μετα πηρα το τηλεφωνικο κεντρο καπου 15-17 φορες μεχρι που εμαθαν πως κανουμε μπλοκ.

Επεξ/σία από Comic maniak
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω να κάνω φάρσα από το 2000. 

Κάπου στα μέσα του 90 ήμουν με τον ξάδερφό μου στο σπίτι της γιαγιάς. Βλέπαμε ένα telemarketing για κρέμες και προϊόντα αισθητικής, θυμάμαι και το όνομα της κρέμας. Παίρνω τηλέφωνο από το κινητό μου στον αριθμό που έδειχναν στην τηλεόραση, το σηκώνουν και τους κάνω ένα ρέψιμο, μετά το κλείνω. Αυτοί καλούσαν πίσω (δεν είχα ανακαλύψει την απόκρυψη τότε), φυσικά δεν το σήκωνα. Μια άλλη μέρα τους κάλεσα ξανά όμως και έκανα την βλακεία να τους καλέσω από το σταθερό και να τους κάνω πάλι ένα ρέψιμο μετά από coca cola που ήπια, οχι πως έπαθα κάτι αλλά μετά κάλεσαν πίσω και το σήκωσε η γιαγιά μου. Της λένε τι είναι αυτά που κάνετε κυρία μου, δεν ήξερε τι να πει η γιαγιά και λέει κάτι έκανε ένα παιδί που έχουμε εδώ, της απαντάνε οτι στο επόμενο τηλεφώνημα από το δικό μας νούμερο θα μας κάνουν μήνυση..... (η καημένη η γιαγιά μας θεός σχωρέστην πάντα κοιτούσε να μας καλύπτει και να μην μας μαλώνει όταν μας έπιαναν στα πράσα γονείς θείοι και λοιποί, είχαμε κάνει πολλές χοντράδες με τον ξάδερφο και επικίνδυνα πράγματα που θα μπορούσαν να χτυπήσουν ανθρώπους, ο ηθικός αυτουργός που τον παράσερνα πάντα ήμουν εγώ φυσικά.

Για να συνεχίσουμε στο θέμα των τυπάδων με τις κρέμες, μετά τις απειλές για μυνήσεις εισέπραξαν πληρωμένη απάντηση. Μια άλλη μέρα πήγαμε από καρτοτηλέφωνο τους καλέσαμε πάλι και μόλις το σήκωσαν αρχίσει στο περίπου ο εξής διάλογος:

- Γεια σας θέλω να ρωτήσω για την κρέμα σας.

Η εταιρεία μας έχει κλείσει.

- Μα θέλω να ρωτήσω κάτι για την κρέμα σας.

Δεν κάνουμε διαφημιστικά τώρα και οι παρτίδες τέλειωσαν πάρε αργότερα που θα είναι ο προϊστάμενος.

- Καλά καλά άκου τώρα, η ψ...η μου είναι μικρή και δεν με θέλει κανένα κορίτσι από το σχολείο, άκουσα οτι η κρέμα σας αυξάνει το μέγεθος του πέους.

Ο άλλος άρχισε τα μπινελίκια και τα καντήλια. Αρχίσαμε και εμείς τα δικά μας γελούσαμε και τους κράζαμε και μας το έκλεισαν, μετά καλούσαμε πάλι αλλά δεν το σήκωναν.

Άλλη φορά, πάλι στο σπίτι της γιαγιάς εγώ με τον ξάδερφο, ανοίγουμε χρυσό οδηγό και βλέπουμε κάποια αγγελία από κατάστημα οτι αναλαμβάνουν μανικιούρ πεντικιούρ. Παίρνει τηλέφωνο ο ξάδερφος και μόλις το σηκώνουν τους λέει με γυναικεία φωνή "γεια σας, είμαι μια κ........α είναι μια βιτσιόζα, έχω μεγάλο στήθος, θα μου κάνετε μανικιούρ πεντικιούρ? Του λέει η άλλη άντε μωρέ βλάκα και του το έκλεισαν.

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

- Καλά καλά άκου τώρα, η ψ...η μου είναι μικρή και δεν με θέλει κανένα κορίτσι από το σχολείο, άκουσα οτι η κρέμα σας αυξάνει το μέγεθος του πέους.

Νομίζω δεν κάνουν τίποτα οι κρέμες. Θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιον πλαστικό για αυξητική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2019 στις 3:43 ΜΜ, stormrain είπε

Το χειρότερο βεβαια ηταν οταν πρωτοειχαν βγει τα τηλέφωνα με αναγνωριση, ειχε ερθει σπιτι ενας μικρός μου ξάδερφος και καναμε μια random φαρσα και μας καλεσε πισω ο τυπος. Οποτε αναγκάστηκα να παρω βραχνη φωνη και να πω πως ειναι ο μικρός που κανει φαρσες κλπ και θα τον τακτοποιήσω. Ε καπου εκει τελειωσε :lol:

A ωστε εσύ ήσουυυυυυυυν............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα εστιατόριο μια φορά την εβδομάδα έπαιρνε τηλέφωνο το απόγευμα ένας ψαράς ιχθυοπώλης, για την παραγγελία της εβδομάδας για ψάρια. Ας πούμε ξέραμε ότι θα πάρει περίπου στις 6 το απόγευμα. Συννενοούμαστε με τον μάγειρα να κάνουμε γερή πλάκα στο αφεντικό. 6 παρά 10, παίρνουμε εμείς τηλέφωνο.

Έλα ο ψαράς είμαι δώσε μου την παραγγελία.

Αρχίζει το αφεντικό

-5 κιλά γλώσσες 5 κιλα τσιπούρες 10 κιλά γαύρο κλπ κλπ

-Τι λέει ρε φίλε θα μ φέρεις για τόσο μικρή παραγγελία  άντε πηδήξου

-Πως μιλας έτσι ρε 

-Όπως θέλω μιλάω μας έχετε γαμ..... στις ιδιοτροπίες

-Άμα έρθω εκεί εγώ θα σε γαμ.....

Είχε γίνει το αφεντικό κατακόκκινος και έτρεμε από τα νεύρα του.

Το κλείνουμε το  τηλέφωνο και μετά από 10 λεπτά παίρνει ο  πραγματικός ιχθυοπώλης.

Αρχίζει το αφεντικό:

-Τολμάς και ξαναπαίρνεις τηλέφωνο θα σε σκίσω θα σε γαμ......

Το τι γέλιο έπεσε όταν του εξηγήσαμε.....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Σε γραφειο τελετων : ειμαι ο Νικος που πεθανα προχθες, αναστηθηκα σημερα, θα εχω κάποια επιστροφη χρηματων ; / Τι κηδεια μου κανατε θα ερθω στη δικη σας και δε θα ειστε ζωντανοι να τη δειτε! ( καμμενο εντελως αλλα μου χε βγει αυθορμητα)

-Σε ιατρειο μικρων ζωων: ναι γεια σας νιαου νιαου ειμαι μια αρρωστη γατουλα νιαου νιαου (με φωνη βουγιουκλακη στυλ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, odys03 είπε

Σε ένα εστιατόριο μια φορά την εβδομάδα έπαιρνε τηλέφωνο το απόγευμα ένας ψαράς ιχθυοπώλης, για την παραγγελία της εβδομάδας για ψάρια. Ας πούμε ξέραμε ότι θα πάρει περίπου στις 6 το απόγευμα. Συννενοούμαστε με τον μάγειρα να κάνουμε γερή πλάκα στο αφεντικό. 6 παρά 10, παίρνουμε εμείς τηλέφωνο.

Έλα ο ψαράς είμαι δώσε μου την παραγγελία.

Αρχίζει το αφεντικό

-5 κιλά γλώσσες 5 κιλα τσιπούρες 10 κιλά γαύρο κλπ κλπ

-Τι λέει ρε φίλε θα μ φέρεις για τόσο μικρή παραγγελία  άντε πηδήξου

-Πως μιλας έτσι ρε 

-Όπως θέλω μιλάω μας έχετε γαμ..... στις ιδιοτροπίες

-Άμα έρθω εκεί εγώ θα σε γαμ.....

Είχε γίνει το αφεντικό κατακόκκινος και έτρεμε από τα νεύρα του.

Το κλείνουμε το  τηλέφωνο και μετά από 10 λεπτά παίρνει ο  πραγματικός ιχθυοπώλης.

Αρχίζει το αφεντικό:

-Τολμάς και ξαναπαίρνεις τηλέφωνο θα σε σκίσω θα σε γαμ......

Το τι γέλιο έπεσε όταν του εξηγήσαμε.....

Να 'σαι καλα δακρυσα 😂😂 .

Επεξ/σία από Comic maniak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...