Προς το περιεχόμενο

Desktop εως 550 ευρω απο Πλαισιο


Talepwros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους, 
θελω να βοηθησω ενα φιλο να φτιαξει ενα Desktop , μονο τη μοναδα, οχι οθονη και λοιπα.
Θελει να το παρει με δοσεις χωρις καρτα, οποτε εχω καταλαβει μονο το Πλαισιο παιζει.
Η χρηση ειναι μια νορμαλ χρηση σπιτιου , ταινιες , κανα παιχνιδακι Facebook και browsing. Επισης γινετε χρηση 2 Full HD  οθονων ταυτοχρονα(ενα monitor και μια η τηλεοραση).
Οπως καταλαβαινετε ο μεσος ταλεπας χρηστης μολις παρει καινουργιο PC νομιζει οτι εχει αγορασει Ferrari οποτε μπορει να θελει να παιξει και κανενα παιχνιδι.
Το budget ειναι 550ευρω. Εγω δεν το κατεχω με οικονομικα PC και επισης δεν εχω ιδεα τι παιζει πλεον με τους Ryzen.
Μπορει να βοηθησει κανεις με τις πετσοκομενες επιλογες που εχει το Πλαισιο;
Αν εχετε και καποιο αλλο μαγαζι που κανει δοσεις χωρις καρτα, δεκτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με τις τιμες του PLAISIO και το budget και τις αναγκες του φιλου σου τοτε AMD Ryzen APU ειναι μονοδρομος δηλαδη χωρις ξεχωριστη καρτα γραφικων 

πχ.https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/epeksergastes/amd-cpu-ryzen-3-3200g-am4-3-6-ghz-6-mb-_3260216
πχ. https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/epeksergastes/amd-cpu-ryzen-5-3400g-am4-3-7-ghz-6-mb-_3260224

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτη διαθεσιμότητα για τόσο μεγάλη αλυσίδα και φυσικά τιμές φαρμακείου. Έκανα ό,τι καλύτερο γινόταν:

spacer.png

Ζητάς bios update αν δεν το συναρμολογήσουν εκείνοι. Η μητρική έχει δύο εξόδους για display. Μια HDMI και μια DVI-D. Σιγουρέψου ότι οι οθόνες έχουν αυτές τις υποδοχές γιατί αν είναι αναλογικές (VGA, D-sub) θα χρειαστεί κονβέρτορας.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω, τουλαχιστον δεν νιωθω πλεον τοσο μαλακας.
Το βλεπετε και εσεις οτι ειναι τραγικο το Πλαισιο σαν ποικιλια;

Θα του τα μεταφερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...