Προς το περιεχόμενο

(Gaming) PC - Αρχαριος


karamalhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , έχω ένα λαπτοπ τα τελευταία χρόνια το οποίο το χρησιμοποιώ  καθημερινά για ταινίες-σειρές-gaming κλπ, το οποίο δυστυχώς δεν μπορώ να χρησιμοποιώ πλέον ούτε σε πολύ απλά games όπως το LOL λόγω χαμηλής απόδοσης (χαμηλο fps κ.α). Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με PC και μια εύκολη λύση θα ήταν να αγοράσω ένα καινούργιο (gaming?) laptop όμως μετά από σκέψη και ερεύνα είδα πως δεν συμφέρει από καμιά πλευρά μια τέτοια αγορά, ειδικά σε εμένα που έχω ήδη λαπτοπ εάν χρειαστώ κάτι εκτός σπιτιού. Εκτός από αυτό ,διαθέτω ήδη οθόνη και περιφερειακα οπότε θα χρειαστώ μόνο τον ''πύργο''...Επειδή δεν γνωρίζω τίποτα περί PC BUILDING και δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν όλα αυτά μέσα σε έναν υπολογιστή είπα μήπως αγοράσω ένα έτοιμο πύργο και ξεμπερδέψω..Όμως το έψαξα και αυτό και το απέρριψα κατευθείαν αφού όλοι έλεγαν πως δεν συμφέρει σε καμία περίπτωση. Οπότε τώρα δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω αφού εάν τον αγοράσω σπαστό δεν θα ξέρω πως να τον συναρμολογήσω. Το PC όπως προανέφερα το χρειάζομαι για Netflix - Youtube και Gaming σε παιχνίδια όπως lol , fortnite , friday the 13th κ.α Το budget μου είναι 500-600Ε , είναι λογικό για τις απαιτήσεις μου η χρειάζονται παραπάνω-λιγότερα χρήματα ?. Ακόμα από επεξεργαστή από ότι μου έχουν πει είναι καλοί της idel core , τι γνώμη έχετε για αυτούς ? Εαν μπορείτε προτείνεται μου κάποιο καλό PC με αυτά τα χαρακτηριστικά που σας είπα , και πείτε μου εάν υπάρχει κάποια λύση περί της ασχετοσύνης μου.(πχ εάν γίνετε να πληρώσω για συναρμολογηση το κατάστημα η κάτι τέτοιο ) Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...