Προς το περιεχόμενο

Δεν έχεις Instagram? Χμμ


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι σημαίνει για εσάς το να έχει κάποιος Instagram,  κ πόσο επιρεάζει στην αγορά εργασίας (κυρίως στον καλλιτεχνικό τομέα) το να έχει -ή όχι- ένας πιθανός υποψήφιος;

Τί μπορεί να ψάχνει ένας επιχειρηματίας για τον υποψήφιο υπάλληλο ζητώντας να μάθει εάν έχει Instagram?

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Instagram είναι βιογραφικό, εάν δεν έχεις είσαι ένα τίποτα, ανύπαρκτος για τον κόσμο! Καλύτερα πετάξτε τα χαρτιά των πανεπιστημίων και ανοίξτε Instagram και μετά youtube.

Όσο υπάρχει Instagram και youtube δεν υπάρχει λόγος να πηγαίνει κάποιος σχολείο. Το απολυτήριο και τα πτυχία είναι οι πλακέτες που δίνει το youtube!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, zoranb είπε

κ πόσο επιρεάζει στην αγορά εργασίας (κυρίως στον καλλιτεχνικό τομέα)

Ο αριθμός των followers (και των interactions) δίνει στον επιχειρηματία μια ιδέα του πόσο δημοφιλής είναι, πόσο κόσμο μπορεί να φέρει σε κάποιο live, το πόσο θα διαφημιστεί το μαγαζί του, κοκ.

Αν μιλάμε για φωτογραφία ή εικαστικές τέχνες, πιθανώς να το βλέπει ως κάποιου είδους portfolio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, foniki_melitzana είπε

Ο αριθμός των followers (και των interactions) δίνει στον επιχειρηματία μια ιδέα του πόσο δημοφιλής είναι, πόσο κόσμο μπορεί να φέρει σε κάποιο live, το πόσο θα διαφημιστεί το μαγαζί του, κοκ.

Αν μιλάμε για φωτογραφία ή εικαστικές τέχνες, πιθανώς να το βλέπει ως κάποιου είδους portfolio.

Σχετικα ειναι ολα, αν εχεις εστω λιγο χρημα στην ακρη μπορει να ανοιξεις εναν λογαριασμο και σε 1 εβδομαδα μεσα να εχεις δεκαδες χιλιαδες "followers".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, foniki_melitzana είπε

Προφανώς όλα είναι σχετικά. Επίσης, προφανώς υπάρχουν εργαλεία που δείχνουν την ποιότητα των followers (bots, ανενεργοί κλπ)

Εργαλεια που και παλι δεν λενε κατι, εγω πχ εχω instagram λογαριασμο και μπαινω 1 φορα τον χρονο, ουτε μποτ ειμαι ουτε ψευτικο προφιλ και ομως θα με τσουβαλιασουν στα ψευτικα (εστω ανενεργα που το ιδιο σημαινει). Με λιγα λογια τα social media ειναι περιεργο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν μπαίνεις μια φορά το χρόνο είσαι ανενεργός, τι να κάνουμε; Να φτιάξουμε κατηγορία "Salvation81" με περιγραφή "μπαίνει μια φορά το χρόνο, δε θέλει να τον λένε ανενεργό";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Εργαλεια που και παλι δεν λενε κατι, εγω πχ εχω instagram λογαριασμο και μπαινω 1 φορα τον χρονο, ουτε μποτ ειμαι ουτε ψευτικο προφιλ και ομως θα με τσουβαλιασουν στα ψευτικα (εστω ανενεργα που το ιδιο σημαινει). Με λιγα λογια τα social media ειναι περιεργο θεμα.

Είναι λες και βγαίνεις από το σπίτι σου μια φορά τον χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, foniki_melitzana είπε

όταν μπαίνεις μια φορά το χρόνο είσαι ανενεργός, τι να κάνουμε; Να φτιάξουμε κατηγορία "Salvation81" με περιγραφή "μπαίνει μια φορά το χρόνο, δε θέλει να τον λένε ανενεργό";

Ανενεργο ειναι ενα προφιλ που δεν χρησιμοποιειται καθολου, οχι ενα που χρησιμοποιειται εστω 1 φορα τον χρονο. Απο εκει και περα εγω απλα τονιζω τα λαθη που εχουν αυτα τα συστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Εργαλεια που και παλι δεν λενε κατι, εγω πχ εχω instagram λογαριασμο και μπαινω 1 φορα τον χρονο, ουτε μποτ ειμαι ουτε ψευτικο προφιλ και ομως θα με τσουβαλιασουν στα ψευτικα (εστω ανενεργα που το ιδιο σημαινει). Με λιγα λογια τα social media ειναι περιεργο θεμα.

Για αυτο που συζητατε,θεωρησε ανενεργος.

Μη σε χαλαει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, zoranb είπε

Τί μπορεί να ψάχνει ένας επιχειρηματίας για τον υποψήφιο υπάλληλο ζητώντας να μάθει εάν έχει Instagram?

Στον πραγματικό κόσμο : Πόσο ρεμάλι/ξεκωλο/ψώνιο είναι

Στον καλλιτεχνικο τομέα : Πόσα ρεμάλια/καμμένους/λυσσάρες μπορεί να παρασύρει

ΥΓ: Δεν εχω insta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Για αυτο που συζητατε,θεωρησε ανενεργος.

Μη σε χαλαει.

Εχουμε διαφορετικη αντιληψη του ανενεργου προφανως. Στην τελικη αν ηταν ετσι τα social media θα μπορουσαν να εχουν "θεσπισει" το καθε ποτε πρεπει να μπαινει καποιος ωστε να μην θεωρειται ανενεργος λογαριασμος. Κατι τετοιο απο οσο γνωριζω δεν ισχυει. Το οτι εκεινοι που εχουν φτιαξει αυτα τα tools εχουν βαλει καποιες δικιες τους χρονικες περιοδους εμενα δεν μου λεει απολυτως τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Εχουμε διαφορετικη αντιληψη του ανενεργου προφανως. Στην τελικη αν ηταν ετσι τα social media θα μπορουσαν να εχουν "θεσπισει" το καθε ποτε πρεπει να μπαινει καποιος ωστε να μην θεωρειται ανενεργος λογαριασμος. Κατι τετοιο απο οσο γνωριζω δεν ισχυει. Το οτι εκεινοι που εχουν φτιαξει αυτα τα tools εχουν βαλει καποιες δικιες τους χρονικες περιοδους εμενα δεν μου λεει απολυτως τιποτα.

Το θεμα συζηταει κατι αλλο ομως.

Γνωριζεις για αυτα που αναφερθηκαν,για αγορασμενα follow και bot accounts?

Γενικα γνωριζεις ποτε θεωρειται πετυχημενος καποιος που ασχολειται με τα social media?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, talibanakos είπε

Το θεμα συζηταει κατι αλλο ομως.

Γνωριζεις για αυτα που αναφερθηκαν,για αγορασμενα follow και bot accounts?

Γενικα γνωριζεις ποτε θεωρειται πετυχημενος καποιος που ασχολειται με τα social media?

Εγω ειμουν εκεινος ξερεις που αναφερα για αγορασμενα follow. Ξερω πολυ καλα τι ισχυει. Εγω απλα λεω πως ο τροπος που καποιοι κοιτανε το τι ισχυει δεν ειναι 100% σωστος. Μπορει να "πιανει" τα περισσοτερα ψευτικα προφιλ αλλα μαζι με αυτα πιανει και αρκετα κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικως και σημερα.................... κλαιω. Η αιωνια απορια μου ειναι ποσο καθυστερημενοι παιζει να ειναι μερικοι ανθρωποι.  Εχετε υποψη οτι ολοι οι ανθρωποι δεν ειναι ισοι και δεν εχουν ισα δικαιωματα και αυτος που ειπε το αντιθετο.......... ειναι κολλητος μου και λεει ακριβως οτι του λεω να πει. Εσεις οι χαζουληδες παντως μην ανησυχειτε διοτι του "χαζου του πουλιου τη φωλια τη φτιαχνει ο θεος", οποτε................. instagram αμα λαει ναουμ.......ζωακια (Pet's shop stock)!!!

Επεξ/σία από M@dB0x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...