Προς το περιεχόμενο

FRITZ!Repeater 3000 Review


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, Iliaskrs είπε

Στηρίζουμε ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΑ products:Zer turbox MLS!

Πρώτη φορά μου χάλασε usb καλώδιο στη ζωή μου και ήταν από τάμπλετ της MLS.

17 λεπτά πριν, aggelos_2 είπε

Τη xiaomi ξέχασες!

@IliaskrsΕλπίζω να κατάλαβες τι θέλει να πει ο @aggelos_2

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, svartevarg είπε

Πρώτη φορά μου χάλασε usb καλώδιο στη ζωή μου και ήταν από τάμπλετ της MLS.

@IliaskrsΕλπίζω να κατάλαβες τι θέλει να πει ο @aggelos_2

xaxa.. και εμένα πρώτη μέρα έφυγε το 1 πιν του MLS φορτιστή όταν τον έβγαλα από την πρίζα.. επίσης o φορτιστής κάηκε μέσα σε ένα χρόνο.. 

τα ποιο τελευταία από την κίνα περνούν και κολλάνε τις στάμπες τους πάνω και το άσχημο είναι ότι τα διαφημίζουν ως ελληνικά

Επεξ/σία από alex1001
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, svartevarg είπε

Πρώτη φορά μου χάλασε usb καλώδιο στη ζωή μου και ήταν από τάμπλετ της MLS.

@IliaskrsΕλπίζω να κατάλαβες τι θέλει να πει ο @aggelos_2

 

24 λεπτά πριν, alex1001 είπε

xaxa.. και εμένα πρώτη μέρα έφυγε το 1 πιν του MLS φορτιστή όταν τον έβγαλα από την πρίζα.. επίσης o φορτιστής κάηκε μέσα σε ένα χρόνο.. 

τα ποιο τελευταία από την κίνα περνούν και κολλάνε τις στάμπες τους πάνω και το άσχημο είναι ότι τα διαφημίζουν ως ελληνικά

Ειρωνικά το είπα 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/09/2019 at 18:13, ciyo said:

Το συγκεκριμένο απλά ΓΑΜΆΕΙ. Το έχω και ξέρω, καμία σχέση με τις κινεζιες repeater των 20 ευρώ. Έχεις κανονικό mesh network, οι συσκευές εναλλάσσουν το wifi τους ανάλογα που είσαι μέσα στο σπίτι.

Το μόνο αρνητικά, έχω κάποια ελάχιστα packet loss, ενω πριν είχα 0.

δοκιμασε a.firmware update b.να αλλαξεις καναλι και να βαλεις πανω απο 100 στα 5ghz.επισης δες αν το packet loss ειναι στην συνδεση του repeater με το modem/router που εχεις ή αν ειναι στο κομματι του access point.η απλη δοκιμη μπαινεις με καλωδιο στο fritz repeater 3000 και βλεπεις αν συνεχιζει ή δοκιμαζεις αλλη μπαντα.αλλιως αλλαζεις καναλι στο link αν το προβλημα ειναι εκει.

On 19/09/2019 at 09:31, Makis38 said:

repeaters και μαλακίες. Έχω πετάξει ήδη 2 στα σκουπίδια. Ένα της TP Link και ένα της Net Gear. Υπολειτουργούν στην αρχή και μετά ΓΤΠ.

μαλλον παιρνεις μαρκες κινεζικες ή περιμενεις παραπανω πραγματα απο τα repeaters. εχω δοκιμασει αρκετα ως τωρα ακομα και απλα μοντελα απο tp link πχ 850re και παιζει μια χαρα.απο εκει και περα εχει να κανει με το τι εχεις παρει και τι θες να κανεις.αμα εχεις παρει ενα single band repeater και περιμενεις να βγαλεις 50 Mbit στα 2,4 ghz διαμεσω repeatering τοτε ναι δεν παιζει να γινει ποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, poulinos said:

δοκιμασε a.firmware update b.να αλλαξεις καναλι και να βαλεις πανω απο 100 στα 5ghz.επισης δες αν το packet loss ειναι στην συνδεση του repeater με το modem/router που εχεις ή αν ειναι στο κομματι του access point.η απλη δοκιμη μπαινεις με καλωδιο στο fritz repeater 3000 και βλεπεις αν συνεχιζει ή δοκιμαζεις αλλη μπαντα.αλλιως αλλαζεις καναλι στο link αν το προβλημα ειναι εκει.

μαλλον παιρνεις μαρκες κινεζικες ή περιμενεις παραπανω πραγματα απο τα repeaters. εχω δοκιμασει αρκετα ως τωρα ακομα και απλα μοντελα απο tp link πχ 850re και παιζει μια χαρα.απο εκει και περα εχει να κανει με το τι εχεις παρει και τι θες να κανεις.αμα εχεις παρει ενα single band repeater και περιμενεις να βγαλεις 50 Mbit στα 2,4 ghz διαμεσω repeatering τοτε ναι δεν παιζει να γινει ποτε.

Όχι φίλτατε. Απλή ενίσχυση των 4/5 mbps από το διπλανό διαμέρισμα των γονέων μου στα 8 μέτρα με άψογη οπτική επαφή και χωρίς δεκάδες τοίχους και εμπόδια. Επίσης, απλό browsing, ούτε βίντεο, παιχνίδια, ούτε τίποτε. Tp link είχα και net gear έπειτα των 30/40€ έκαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Makis38 said:

Όχι φίλτατε. Απλή ενίσχυση των 4/5 mbps από το διπλανό διαμέρισμα των γονέων μου στα 8 μέτρα με άψογη οπτική επαφή και χωρίς δεκάδες τοίχους και εμπόδια. Επίσης, απλό browsing, ούτε βίντεο, παιχνίδια, ούτε τίποτε. Tp link είχα και net gear έπειτα των 30/40€ έκαστο.

φαντασου οτι τωρα που μιλαμε εχω ενα tp link 850 re το οποιο μεταφερει vdsl γραμμη των 50mbit μεχρι μεσα το δωματιο και εχει και εμποδια και στο Receive και στο send.και δεν εχω παραπονο.δεν παιρνω 50 εννοειται λογω single radio και 2,4 ghz αλλα παιζει μια χαρα για αυτο που ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/9/2019 στις 10:09 ΜΜ, poulinos είπε

δοκιμασε a.firmware update b.να αλλαξεις καναλι και να βαλεις πανω απο 100 στα 5ghz.επισης δες αν το packet loss ειναι στην συνδεση του repeater με το modem/router που εχεις ή αν ειναι στο κομματι του access point.η απλη δοκιμη μπαινεις με καλωδιο στο fritz repeater 3000 και βλεπεις αν συνεχιζει ή δοκιμαζεις αλλη μπαντα.αλλιως αλλαζεις καναλι στο link αν το προβλη Dafont Showbox Adam4adam μα ειναι εκει.

μαλλον παιρνεις μαρκες κινεζικες ή περιμενεις παραπανω πραγματα απο τα repeaters. εχω δοκιμασει αρκετα ως τωρα ακομα και απλα μοντελα απο tp link πχ 850re και παιζει μια χαρα.απο εκει και περα εχει να κανει με το τι εχεις παρει και τι θες να κανεις.αμα εχεις παρει ενα single band repeater και περιμενεις να βγαλεις 50 Mbit στα 2,4 ghz διαμεσω repeatering τοτε ναι δεν παιζει να γινει ποτε.

Όχι φίλτατε. Απλή ενίσχυση των 4/5 mbps από το διπλανό διαμέρισμα των γονέων μου στα 8 μέτρα με άψογη οπτική επαφή και χωρίς δεκάδες τοίχους και εμπόδια. Επίσης, απλό browsing, ούτε βίντεο, παιχνίδια, ούτε τίποτε. Tp link είχα και net gear έπειτα των 30/40€ έκαστο.

 
Επεξ/σία από niliyatsi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 05/10/2019 at 22:12, niliyatsi said:

Όχι φίλτατε. Απλή ενίσχυση των 4/5 mbps από το διπλανό διαμέρισμα των γονέων μου στα 8 μέτρα με άψογη οπτική επαφή και χωρίς δεκάδες τοίχους και εμπόδια. Επίσης, απλό browsing, ούτε βίντεο, παιχνίδια, ούτε τίποτε. Tp link είχα και net gear έπειτα των 30/40€ έκαστο.

 

τι να σου πω.εχω στησει αρκετα Repeaters και δεν εχω θεματακια.δεν περιμενω θαυματα ειδικα σε single band αλλα δεν ειχα θεμα.το ιδιο και με Mesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

υπαρχει δυνατοτητα να παιξει σε client mode? να παιρνει ασυρματα και να δινει ενσυρματα χωρις να κανει αναμεταδωση του σηματος ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/03/2020 at 12:11, astrea966 said:

υπαρχει δυνατοτητα να παιξει σε client mode? να παιρνει ασυρματα και να δινει ενσυρματα χωρις να κανει αναμεταδωση του σηματος ομως

οσο θυμαμαι οχι.μπορεις να δωσεις και με καλωδιο αλλα ταυτοχρονα θα κανει και αναμεταδοση το οποιο δεν σε πειραζει.δεν το δοκιμασα να κλεισω τις 2 bands να δω αν θα κρατησει την τριτη band ανοιχτη για το link.σε καθε περιπτωση αφηνεις την 5αρα ανοιχτη για link και αναμεταδοση και κλεινεις την 2,4.παιρνεις με καλωδιο ethernet και εισαι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι σε mesh με το 7590 και εχει τραβηξει τις ρυθμισεις αυτοματα δεν σε αφηνει να απενεργοποιησεις τα wireless.θα δοκιμασω καποια στιγμη να το στησω χειροκινητα να δω αν μου το επιτρεψει ετσι

Στιγμιότυπο οθόνης (3)_LI.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...