Προς το περιεχόμενο

Ποτε θα ερθει επιτελους το VDSL ??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδες ξερει κανεις τι γινεται με εμας που μενουμε κοντα στο κεντρο και συγκεκριμενα κολωνο ?? Κοντευουμε στο 2020 και ακομα δεν εχουμε VDSL , ΕΛΕΟΣ ...

 

Γνωριζει κανεις τιποτα για το τι γινεται με εμας ?? εχω σιχαθει να κολανε τα παντα ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο περιστερι που εχω το γραφειο παντως καθυστερουσαν ολο απο το Δημαρχειο, κατι με τις νεες καμπινες και τον χωρο που πιανουν κτλ κτλ κτλ. Μηπως κατι αναλογο γινεται και στον Κολωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάσαι την διαφήμιση "και αν σου κάτσει".....ακριβώς αυτό είναι.....όλα είναι μέρος του ΜΕΓΑΛΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ....απλώς ανήκεις σε αυτούς που δεν τους....ο δήμος και άλλες δικαιολογίες είναι μόνο δικαιολογίες....υπομονή....΄και αν έχεις κανένα βουλευτή δεν χάνεις τίποτα να κάνεις 1 παράπονο...εκεί θα ταχτοποιηθεί το θέμα με συνοπτικές διαδικασίες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αγαπητοι συμφορουμιτες λυστε μου μια απορια..Η ενεργοποιηση των καμπινων που λενε γινεται χειροκινητα στις καμπινες η αυτοματα αποιμακρυσμενα??

Οι καμπινες σε ολο το νησι μου δουλευουν κανονικοτατα σημερα υποτιθεται θα υπηρχε εμπορικη διαθεση(ο δημαρχος ο ιδιος πηρε τηλεφωνο και τον ενημερωσαν υψηλα στελεχη του οτε)

Ωστοσο η υποστηριξη δεν ξερει να μου απαντησει και η διαθεσιμοτητα στο site τους λεει μη διαθεσιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, xristoss1 είπε

ξερει κανεις την διαδικασια ενεργοποιησης μιας καμπινας??

Ωχ.... Αφού γίνει η εγκατάσταση, πρέπει να περιμένεις κάνα 6μηνο να αποφασίσει να έρθει η ΔΕΗ, να συνδέσει το καφαο να παίρνει σταθερά ρεύμα από κολώνα και μετά να δουν οι τεχνικοί ότι η ΔΕΗ έβαλε το ρεύμα στα καφαο της περιοχής (πάντα είναι πάνω από ένα) και να κάνουν τις τελευταίες διαδικασίες (δεν σε ενδιαφέρουν) ώστε να ξεκινήσει να δουλεύει το καφαο και να δίνει στα γύρω σπίτια-πολυκατοικίες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον οι καμπινες με τον εξοπλισμο ειχαν μπει ιουνιο.. και 14 αυγουστου ειχε μπει ρευμα σε ολες τις καμπινες..πριν 3 μερες τεχνικοι του οτε μαζι με τον υπαλληλο της δεδδηε κανανε εργασιες πηρετωδως στις καμπινες οι οποιες ολοκληρωθηκαν εχθες..Αυτο που μου ειπε ο υπαλληλος της δεδδηε ο οποιος εκανε και την εγκατασταση ρευματος τον αυγουστο ειναι οτι πλεον εμεινε να δωσουν απο τον οτε απομακρυσμενα σημα για ενεργοποιηση...ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πλεον απο μη διαθεσιμο μου βγαζει προς διερευνηση στο site της κοσμοτε εκτος απο το bussiness fiber και το cosmote tv μεσω fiber που λεει ειναι διαθεσιμα.

Το 13888 λενε δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα αλλα μου περασανε την αιτηση για 50αρι...Λετε θα με κουμπωσουν αραγε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμάς πάντως Ηράκλειο έχει πάρει 2 παρατασεις. Η όλη διαδικασιας χρονικά έχει μεταφερθεί 3 χρόνια. Έχω χάσει κάθε ελπίδα.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μου είπανε από το 13888 ότι μετά την αίτηση που έκανα έχει δεσμευθεί πόρτα για μένα, τι σημαίνει αυτό;; προχωράει κανονικά;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δεσμευτεί = έχουν κρατημένη θέση στο κεντρικό πάνελ του καφαο το οποίο θα έρθει σε σένα. Δλδ έχεις ότι και να γίνει εξαφαλισμένη θέση στο καφαο. Από τους τυχερούς. Όχι θέση= όχι Vdsl.

Επεξ/σία από Realakias
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας θα ηθελα να σας ρωτησω μηπως ξερετε πως μπορει να υπαρχει συνδεση 50mbps στους Θρακομακεδονες και στο κεντρο του μενιδιου και στο ενδιαμεσο δεν υπαρχει τιποτα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται . Ειμαστε τρεις ενδιαφερομενοι για 50 mbps και μας λενε π.χ. απο την Vodafone συνδεθειτε σε εμας και οταν θα υπαρχει η δυνατοτητα θα σας συνδεσουμε.

Για να σας ενημερωσω ειμαι συνδρομητης της Forthnet και με τις πιο καλες συνθηκες πιανω max 9-10 στην κλασσικη 24αρα συνδεση.

Γνωριζετε μηπως αν υπαρχει ενα προγραμμα για τις περιοχες οσων αφορα τις παροχες ιντερνετ υψηλης ταχυτητας?

Ειλικρινα δεν σας κρυβω οτι αν μου δωθει η ευκαιρια για 100mbps θα συνδεθω οσο και να ειναι το κοστος , δεν τραβαει αλλο η ιστορια.

Παρολα αυτα πριν απο 2 χρονια περασανε οπτικες ινες εξω απο τα σπιτια μας.

Επεξ/σία από soter79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...