Προς το περιεχόμενο

Site μου έφαγε 90€ και το PayPal απορρίπτει το dispute!!!


DimVavas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
11 minutes ago, Snoob said:

Γι' αυτό λέω, κοινωνιολογικό φαινόμενο, εσένα μωρέ μάστορα βρήκε ο Πρίγκιπας της Ζαμούντα να του ξεμπλοκάρεις τα μύρια;

Εντάξει, έβλεπα στο BBC για κάτι ηλικιωμένους μόνους, με προβλήματα υγείας κτλ. που αυτά τα καθάρματα εκμεταλλεύονται, αλλά νέοι άνθρωποι, με σπουδές, υποτίθεται; Τι διάολο...

Σε δικηγόρο είναι απείρως χειρότερο σε σχέση με άλλα επαγγέλματα. Πως να τον εμπιστευτείς για υπόθεση/δικαστήριο? 😛

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 minutes ago, ThReSh said:

Σε δικηγόρο είναι απείρως χειρότερο σε σχέση με άλλα επαγγέλματα. Πως να τον εμπιστευτείς για υπόθεση/δικαστήριο? 😛

που να δεις τι έπαθα χθες το βράδυ... η δικηγόρος μου, μια μέρα πριν της λήξης της προθεσμίας για υποβολη δικαιολογητικών για μια σοβαρή υπόθεση που έχω, μου στέλνει μήνυμα που μου ζητάει να της καταβάλω άμεσα πέρα των συμφωνηθέντων ένα υπέρογκο ποσό στον τραπεζικό της λογαριασμό, άνευ λόγου και αιτίας, εκ των προτέρων, αλλιώς δεν θα κάνει την δουλειά μου... Όλα αυτά το βράδυ πριν τη λήξη της προθεσμίας... Αν δεν το λες εκβιασμό, πως το λες...;

Επεξ/σία από sotirisl
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, agamoi-thytai είπε

Πριν από λίγο με ρωτησε μια ανηψιά μου αν είναι ασφαλές  να δώσει πιστωτική κάρτα και 1€ από αυτήν για να της στείλουν ενα Samsung galaxy super duper wow.

Η μαλακία που κυκλοφορεί στο Facebook. Μπήκα στην ιστοσελίδα από περιέργεια. Ξένα ονόματα με ελληνικά comments ότι παρέλαβαν, θα το κάνουν κτλ 

Κλαίω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως το Trial δεν ήταν για ένα μήνα αλλά 1 εβδομάδα και το άφησες και μετά το πέρας έκανε αυτό που κάνουν οι περισσότεροι; Δλδ να σε χρεώσουν κανονικά είτε για ένα μήνα, έξι ή 12 εφόσον δεν αξιοποίησες το "Cancel anytime"?

Επίσης μιλάς για κάρτα του πατέρα σου. Άρα δεν έχεις δικιά σου και πιθανός να είσαι κάτω των 18; Απλά υποθέτω δεν ξέρω.

Γενική συμβουλή που θα έπρεπε να υπάρχει σαν τα τσιγάρα, να μην αναφέρουμε για κανέναν λόγο το θέμα για τζόγο, στο forum εδώ καλή ώρα μπορεί ένας 13χρονος να κάνει συνδρομή με συναίνεση γονέα όπως έκανα με τον γιο μου. Δε θα ήθελα να μπει να δει συζήτηση για τζόγο όπως δεν υπάρχει το τσιγάρο και το αλκοόλ.

Το ξέρω ακούγομαι αυστηρός αλλά πατέρας είμαι με 3 παιδιά οπότε... δικαιολογείται κάπως.

Επεξ/σία από SeXBOX
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, sotirisl είπε

που να δεις τι έπαθα χθες το βράδυ... η δικηγόρος μου, μια μέρα πριν της λήξης της προθεσμίας για υποβολη δικαιολογητικών για μια σοβαρή υπόθεση που έχω, μου στέλνει μήνυμα που μου ζητάει να της καταβάλω άμεσα πέρα των συμφωνηθέντων ένα υπέρογκο ποσό στον τραπεζικό της λογαριασμό, άνευ λόγου και αιτίας, εκ των προτέρων, αλλιώς δεν θα κάνει την δουλειά μου... Όλα αυτά το βράδυ πριν τη λήξη της προθεσμίας... Αν δεν το λες εκβιασμό, πως το λες...;

Καταγγελία στον δικηγορικό σύλλογο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_merchant-hub

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_manage-paylist

απο εδω βλεπεις τι εχει αυτοματες πληρωμες και το 2ο δειχνει ολο το ιστορικο στο paypal active-inactive

αν αυτο που σε χρεωσε φαινεται ημερομηνια και active-inactive το αλλαζεις.

τα auto cancel κλπ τα βλεπω περιττα. απο εδω μπαινεις και κοβεις αυτοματες πληρωμες-χρεωσεις.

Επεξ/σία από xxatziva
ετσι γουσταρω
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, SeXBOX είπε

Μήπως το Trial δεν ήταν για ένα μήνα αλλά 1 εβδομάδα και το άφησες και μετά το πέρας έκανε αυτό που κάνουν οι περισσότεροι; Δλδ να σε χρεώσουν κανονικά είτε για ένα μήνα, έξι ή 12 εφόσον δεν αξιοποίησες το "Cancel anytime"?

Επίσης μιλάς για κάρτα του πατέρα σου. Άρα δεν έχεις δικιά σου και πιθανός να είσαι κάτω των 18; Απλά υποθέτω δεν ξέρω.

Γενική συμβουλή που θα έπρεπε να υπάρχει σαν τα τσιγάρα, να μην αναφέρουμε για κανέναν λόγο το θέμα για τζόγο, στο forum εδώ καλή ώρα μπορεί ένας 13χρονος να κάνει συνδρομή με συναίνεση γονέα όπως έκανα με τον γιο μου. Δε θα ήθελα να μπει να δει συζήτηση για τζόγο όπως δεν υπάρχει το τσιγάρο και το αλκοόλ.

Το ξέρω ακούγομαι αυστηρός αλλά πατέρας είμαι με 3 παιδιά οπότε... δικαιολογείται κάπως.

Όχι είμαι ενήλικας και έχω και τη δικιά μου χρεωστική και του πατέρα μου στο Paypal. Επειδή δεν είχε τόσα λεφτά η κάρτα μου, το Paypal τα τράβηξε από του πατέρα μου. Γκαντεμιά.

47 λεπτά πριν, lofter είπε

Για διευκόλυνση δική σου και του πατέρα σου όταν μιλάς με την τράπεζα(προφανώς σε επίπεδο τηλεφωνικής επικοινωνίας)  θα δίνεις τα στοιχεία του και θα ισχυρίζεσαι ότι είσαι εκείνος. Το έχω κάνει ουκ ολίγες φορές από Vodafone, Cosmote μέχρι ασφαλιστικές κ.α.

Διαφορετικά θα πρέπει να σου κάνει κάθε λίγο και λιγάκι επιβεβαίωση στοιχείων.

Κατάλαβα. Ξέρεις τι στοιχεία ζητάνε για να είμαι προετοιμασμένος; Αριθμό ταυτότητας και και;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, guzel said:

Καταγγελία στον δικηγορικό σύλλογο 

της αξίζει πραγματικά, αλλά:

1) δεν έχω αρκετά στοιχεία. Δηλαδή συμφωνήσαμε 100 ευρώ μου ζητάει 800. Δεν έχω πουθενά γραμμένο το 100. Στην πιάτσα πάντως η τιμή που συνήθως ζητάνε είναι τα 100.

2) φοβάμαι τα ρίσκα, δηλαδή τι μπορεί να μου κάνει μετα. Για αυτήν είναι εξαιρετικά εύκολο να μου κάνει μήνυση πχ για δυσφήμιση, εγώ για να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας θα πρέπει να δώσω το μισό μου νεφρό.

Συγνώμη για το off topic...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, sotirisl είπε

της αξίζει πραγματικά, αλλά:

1) δεν έχω αρκετά στοιχεία. Δηλαδή συμφωνήσαμε 100 ευρώ μου ζητάει 800. Δεν έχω πουθενά γραμμένο το 100. Στην πιάτσα πάντως η τιμή που συνήθως ζητάνε είναι τα 100.

2) φοβάμαι τα ρίσκα, δηλαδή τι μπορεί να μου κάνει μετα. Για αυτήν είναι εξαιρετικά εύκολο να μου κάνει μήνυση πχ για δυσφήμιση, εγώ για να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας θα πρέπει να δώσω το μισό μου νεφρό.

Συγνώμη για το off topic...

Ρε παιδιά παρακαλώ πολύ. Έχω χάσει 90€ και ψάχνω να βγάλω μία άκρη και ξεκινάτε συζήτηση off topic; Σας παρακαλώ δηλαδή..

9 λεπτά πριν, xxatziva είπε

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_merchant-hub

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_manage-paylist

απο εδω βλεπεις τι εχει αυτοματες πληρωμες και το 2ο δειχνει ολο το ιστορικο στο paypal active-inactive

αν αυτο που σε χρεωσε φαινεται ημερομηνια και active-inactive το αλλαζεις.

τα auto cancel κλπ τα βλεπω περιττα. απο εδω μπαινεις και κοβεις αυτοματες πληρωμες-χρεωσεις.

Ορίστε τα σκριν 1) πρώτη συναλλαγή ΟΚ 2) δευτερη συναλλαγη ΦΑΟΥΛ και 2) επαναλμβανόμενες πληρωμές

 

Screenshot_2.jpg

Screenshot_1.jpg

Screenshot_3.jpg

Επεξ/σία από DimVavas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DimVavas είπε

Κατάλαβα. Ξέρεις τι στοιχεία ζητάνε για να είμαι προετοιμασμένος; Αριθμό ταυτότητας και και;

Ρε αδερφέ, εδώ είναι οι όροι. Έκανες τίποτα απ' όλα αυτά που λέει μέσα ή όχι? Ή άνοιξες ένα θέμα εδώ και περιμένεις δια μαγείας να λυθεί το πρόβλημά σου? 

Εδώ νομίζω είναι παρόμοια, αν όχι ίδια, περίπτωση με τη δική σου

Αναφορά σε κείμενο

Catastrophe! I have used the offer, which gives me 3 months for free and then 47 € per month. Instead, they deducted € 89 after 1 month. According to the order description from then on 89 € per month! I was glad that Digistore24 remitted the amount directly back to me and irrevocably deleted my subscription. Thanks to Digistore24 and NO to Protipps24 !!!! absolutely not to be recommended the rip-off!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, DimVavas said:

Ρε παιδιά παρακαλώ πολύ. Έχω χάσει 90€ και ψάχνω να βγάλω μία άκρη και ξεκινάτε συζήτηση off topic; Σας παρακαλώ δηλαδή..

Αδερφέ με συγχωρείς πραγματικά για το off topic στα προηγούμενα μου post και θα σταματήσω εδώ. Αλλά για να σε βοηθήσω, θα σου πω το εξής. Στο μπλα μπλα του ινσομνια δεν θα βρεις άκρη. Επικοινώνησε με το paypal και την Πειραιώς. Μόνο αυτοί μπορούν να σε βοηθήσουν. Καλή συνέχεια.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Revolut, 

virtual card, πληρώνεις μια φορα, κλειδώνεις τις online πληρωμές, διαγραφεις την καρτα. 

Επεξ/σία από Talepwros
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Xacti είπε

Ρε αδερφέ, εδώ είναι οι όροι. Έκανες τίποτα απ' όλα αυτά που λέει μέσα ή όχι? Ή άνοιξες ένα θέμα εδώ και περιμένεις δια μαγείας να λυθεί το πρόβλημά σου? 

Εδώ νομίζω είναι παρόμοια, αν όχι ίδια, περίπτωση με τη δική σου

Δεν πιστεύω ότι θα λυθεί δια μαγείας φίλε. Ψάχνω και ρωτάβ.

Πολύ σημαντικό το λινκ το 2ο, μου δίνει ελπίδες, ελπίζω να λυθεί μέσω του Digistore24. Ευχαριστώ γιατί δεν το είχα δει το συγκεκριμένο review. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, DimVavas είπε

Ρε παιδιά παρακαλώ πολύ. Έχω χάσει 90€ και ψάχνω να βγάλω μία άκρη και ξεκινάτε συζήτηση off topic; Σας παρακαλώ δηλαδή..

Ορίστε τα σκριν 1) πρώτη συναλλαγή ΟΚ 2) δευτερη συναλλαγη ΦΑΟΥΛ και 2) επαναλμβανόμενες πληρωμές

Screenshot_2.jpg

Screenshot_1.jpg

Screenshot_3.jpg

Φίλε μου δε θα σωπάσει το σύμπαν επειδή εσύ χρησιμοποιείς κάρτες τρίτων και φοβάσαι τις συνέπειες της πράξης αυτής.

Εσύ πως μιλάς στο PayPal για θέμα που αφορά κάρτα η οποία δεν ανήκει στην κατοχή σου;

Επεξ/σία από guzel
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...