Προς το περιεχόμενο

Site μου έφαγε 90€ και το PayPal απορρίπτει το dispute!!!


DimVavas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, guzel είπε

Φίλε μου δε θα σωπάσει το σύμπαν επειδή εσύ χρησιμοποιείς κάρτες τρίτων και φοβάσαι τις συνέπειες της πράξης αυτής.

Ότι ναναι φίλος.. Ήρθες να πεις (εκτός από τα off-topic σου) και την εξυπνάδα σου.. Αντε να το ξαναπώ: προτιμώμενος τρόπος πληρωμής είναι η δική μου κάρτα και έχω ως 2η του πατέρα μου (με την άδεια του φυσικά), αλλά επειδή δεν είχε 90€ η δική μου, το PP τα τράβηξε μόνο του από του πατέρα μου την κάρτα.

Τώρα τι συνέπειες κτλ λες ότι φοβάμαι δεν κατάλαβα, ήδη είναι ενήμερος για το συμβάν.. Απλά δε θέλω να τον ταλαιπωρώ με τηλ κτλ.

Το πως τράβηξε λεφτά χωρίς να δώσω το ΟΚ είναι το θέμα, δεν συμφώνησα σε καμία αυτόματη πληρωμή.

Η κάρτα έχει επιβεβαιωθεί στον λογαριασμό PP μου, ανήκει στον λογαριασμό PP μου, τι εννοείς πως μιλάω για αυτήν; Έχω πρόσβαση στο winbank του πατέρα μου, δεν είμαι όμως συνδικαιούχος για να μπορέσω να συνενοηθώ με την τράπεζα.

Επεξ/σία από DimVavas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 λεπτά πριν, DimVavas είπε

Ότι ναναι φίλος.. Ήρθες να πεις (εκτός από τα off-topic σου) και την εξυπνάδα σου.. Αντε να το ξαναπώ: προτιμώμενος τρόπος πληρωμής είναι η δική μου κάρτα και έχω ως 2η του πατέρα μου (με την άδεια του φυσικά), αλλά επειδή δεν είχε 90€ η δική μου, το PP τα τράβηξε μόνο του από του πατέρα μου την κάρτα.

Τώρα τι συνέπειες κτλ λες ότι φοβάμαι δεν κατάλαβα, ήδη είναι ενήμερος για το συμβάν.. Απλά δε θέλω να τον ταλαιπωρώ με τηλ κτλ.

Το πως τράβηξε λεφτά χωρίς να δώσω το ΟΚ είναι το θέμα, δεν συμφώνησα σε καμία αυτόματη πληρωμή.

Η κάρτα έχει επιβεβαιωθεί στον λογαριασμό PP μου, ανήκει στον λογαριασμό PP μου, τι εννοείς πως μιλάω για αυτήν; Έχω πρόσβαση στο winbank του πατέρα μου, δεν είμαι όμως συνδικαιούχος για να μπορέσω να συνενοηθώ με την τράπεζα.

Αφού είναι ενημερωμένος ας πάρει την τράπεζα να κάνει αμφισβήτηση για αρχή, πριν προκύψει και άλλη συναλλαγή..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Talepwros είπε

Revolut, 

virtual card, πληρώνεις μια φορα, κλειδώνεις τις online πληρωμές, διαγραφεις την καρτα. 

οποια καρτα και να εχεις το κανεις αυτο , την βαζεις τη βγαζεις την διαγραφεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντησαν στο email. Αλλά πάλι δεν κατάλαβα αν θα μου επιστραφούν τα χρήματα. Λίγο φλου η απάντηση.

Λέω να περιμένω πρώτα από αυτούς μήπως δω την συναλλαγή ακυρωμένη. Αν δεν, παίρνω Paypal. Aν δεν, Πειραιώς.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μα δεν τους ζήτησες πίσω χρήματα. Τους είπες να σταματήσουν να χρεώνουν. Και αυτό σου απάντησαν.

Επεξ/σία από smpt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πααααναγιτσα μου. Ολα καλα. Επικοινώνησα τηλεφωνικως στα αγγλικά με το Digistore24 και μου έκαναν το refund σε 3 λεπτά. 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!

2 λεπτά πριν, smpt είπε

μα δεν τους ζήτησες πίσω χρήματα. Τους είπες να σταματήσουν να χρεώνουν. Και αυτό σου απάντησαν.

Φιλε μου μαλλον δεν ειδες αυτο: I want to cancel this order and receive a full refund using my right of withdrawal: 

Επεξ/σία από DimVavas
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, smpt είπε

ελα ντε, δεν το είδα.

Πάντως από την απάντηση, δεν φαίνεται να σου τα επιστρεψουν

Ναι για αυτο τους πηρα τηλ και εξηγηθηκαν κομπλε. Μου τα επεστρεψαν αμεσως στο PP.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DimVavas είπε

Ναι για αυτο τους πηρα τηλ και εξηγηθηκαν κομπλε. Μου τα επεστρεψαν αμεσως στο PP.

Άντε πάλι τις γλύτωσες τις ξυλιές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, guzel είπε

Άντε πάλι τις γλύτωσες τις ξυλιές 

 

15 λεπτά πριν, guzel είπε

Άντε πάλι τις γλύτωσες τις ξυλιές 

Γεια σου ρε μαγκα αστειατορα!! Βοηθητικοτατος ησουνα στο thread

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Snoob είπε

Πάντως, είναι φοβερό, επιμελήτρια εκδόσεων που την ξέρω 20 χρόνια κυριολεκτικά στη δουλειά, μου έστειλε προ μίας ώρας σύνδεσμο για επώνυμα γυαλιά με τιμές της πλάκας: μιλάμε άριστη επαγγελματίας, τυπικότατη, σοβαρή γυναίκα στη δουλειά της πάντα, να φαντάζεται πως βρήκε τιμή σχόλασμα και μάλιστα τυχαία, στο βλακοφατσοβιβλίο...

Κοινωνιολογικό φαινόμενο είναι αυτό.

Υ.Γ. Και για την περίπτωση που θα πει κάποιος πως "δικαιολογώ" τα λαμόγια, καθόλου δεν τα δικαιολογώ, λαμόγια είναι, αλλά να στροφάρει και λίρο το ρημάδι...

To έχω παρατηρήσει κι εγώ. Λογικοί άνθρωποι, συχνά και έξυπνοι, μόλις ακούσουν "τζάμπα" κατεβάσουν ασφάλεια, πιστεύουν κάθε βλακεία που τους πουν, και χάνουν 20 μονάδες νοημοσύνης. Oι απατεώνες ποντάρουν ακριβώς στο πόσο λιγότερο σκέφτονται οι άνθρωποι όταν ακούνε κάτι που τους αρέσει. Σαν τους απατεώνες του δρόμου που πούλαγαν "iphone λαθραία" (και καλά) για 40 και 80 ευρώ όταν οι συσκευές κόστιζαν 500... και ήταν φυσικά πλαστικά κελύφη βιτρίνας.

ΥΓ: Δεν το λέω για τον αρχικό αποστολέα, απλώς επειδή αναφέρθηκε μέσα στην συζητήση, και δεδομένου ότι έλυσε το πρόβλημα το σημαντικό ο άνθρωπος.

Επεξ/σία από taris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που είπες ότι δεν είχες λεφτά στην κάρτα σου και τα τράβηξε μόνο του από την δεύτερη δεν παίζει..

Θα πρέπει να επέλεξες εσύ την δεύτερη.

Αν όντως όμως έγινε αυτό, κάτι ύποπτο συνέβη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DimVavas είπε

για συνδρομητική υπηρεσία

...και εισαι γνωστης και έμπειρος;

Ενας βασικός ορος του ππ ειναι οτι δεν επιστρέφονται χρήματα για συνδρομές, υπηρεσίες και λογισμικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, darefail είπε

Πάντως αυτό που είπες ότι δεν είχες λεφτά στην κάρτα σου και τα τράβηξε μόνο του από την δεύτερη δεν παίζει..

Θα πρέπει να επέλεξες εσύ την δεύτερη.

Αν όντως όμως έγινε αυτό, κάτι ύποπτο συνέβη..

Και σε μένα αν δεν έχει υπόλοιπο η πρώτη κάρτα τραβάει από την δεύτερη. Δεν νομίζω να έχω δώσει κάποια έγκριση αλλά ίσως και να έγραφε κάτι στα ψηλά γράμματα και να μην το κατάλαβα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...