Προς το περιεχόμενο

Εξάρθρωση πανευρωπαϊκού κυκλώματος απάτης στη συνδρομητική τηλεόραση


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/9/2019 στις 11:15 ΠΜ, Twoface είπε

Είναι του χαρακτήρα σου όποιος δεν συμφωνεί μαζί σου να τον προσβάλεις ; 
Και εγώ θεωρώ ηλίθιο να αγοράζει κάποιος κινητών των 1000€+ αλλά δεν νομίζω να έχω σχολιάσει ποτέ τον άλλον. 

Στην ουσία του θέματος , όταν ένας πληρώνει 25€ και έχει 24αρα και ο άλλος πληρώνει 25€ και έχει 10αρα τότε ναι είναι απάτη ! 
Πόσο μάλλον όταν οι πάροχοι σπάνια σου δίνουν  αυτό που υπόσχονται ! 

 

Φίλε μου τί ακριβώς δεν καταλαβαίνεις από το ΕΩΣ? Το λες πραγματικά ή απλά έτσι για να κάνουμε συζήτηση?

Αρχικά, πήγαινε διάβασε για την τεχνολογία aDSL, και μετά ας συνεχίσουμε το διάλογο. ΕΩΣ 24 είναι η ταχύτητα, και αν είσαι έξω απ'το DSLAM τόσα θα πάρεις. Από κει και πέρα η τεχνολογία της aDSL έχει μεγάλες μειώσεις ταχύτητας για κάθε ΜΕΤΡΟ που απομακρύνεσαι.

Αλλά για να καταλάβω, σε θέμα για το IPTV, μιλάς για ADSL και για ένα θέμα το οποίο είναι ίσως πιο συζητημένο και από το Κυπριακό, εκτός του ότι όταν το πρωτοσυζητάγαμε είμασταν 17-18 χρόνια νεότεροι?

Στην τελική όποιος θεωρεί ότι είναι απάτη, ας τους κάνει μήνυση και ας με καλέσουν στο δικαστήριο να φέρω popcorn.... 

9 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Επίσης, αφού αυτός που είναι δίπλα στο κουτί και πιάνει 20 και πληρώνει 25 ευρώ, αυτός που είναι 3 χλμ μακριά και πιάνει 3, θα έπρεπε να πληρώνει αναλογικά υποπολλαπλάσιο ποσό.

Να μηνύσουμε και την Αττική Οδό λοιπόν. Εγώ που βλέπω μόνο 10-15 ώρες το μήνα OTETV, θα έπρεπε να πληρώνω λιγότερα από σένα που βλέπεις όλο το 24ωρο? 

Το "θα έπρεπε" μπορεί να στέκει στο μυαλό μας [που προσωπικά σε μένα δεν στέκει αλλά τέλος πάντων..], αλλά ΔΕΝ είναι παράνομο. 

Μην μπερδεύετε λοιπόν την ΑΠΑΤΗ με το "έως". Πίστευα ότι η ιστορία αυτή με το aDSL έχει λήξει εδώ και χρόνια.  

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Tα αθλητικά θα έπρεπε να είναι δωρεάν. Eπειδή εσύ εxεις να δίνεις 35 euro+ δεν μου λέει κάτι. H nova δεν το έκανε γιατί η κυβέρνησις η προηγούμενες την ακύρωναν. Μόλις το τσιπρισταν ανέβηκε άρχισε να ξεπουλάει ότι βρει. Προσωπικά δεν με νιαζί ζω στην Νέα Υόρκη 13 χρονια και εδώ είναι δωρεάν ολα. Εφόσον σας αρέσει το donate και λέτε και ευχάριστο χαίρομαι για σας. Υπάρχει και μια μειοψηφία σαν εσένα που η έχει λεφτά και δεν τον νιαζί τίποτα. Η είναι κάπου μέσα στον οτε και το παιζει ιστορια. Το insomnia είναι ελεύθερο forum. Aμα θες να γίνει donate και αυτό άνοιξε thread να το ζήτησης 🤣😂 Ραγδαία έπεσε όχι ανέβηκε o οτε, οπως στης internet ταχύτητες που εχει. Ο κόσμος μαζεύεται στις καφετεριες αν το εχεις δει. Για να δει ποδόσφαιρο πλέον γιατί δεν διαθέτη λεφτά για βλακείες σαν το donate του οτε.

Άλλα ´ντι άλλων!Μας εξηγείς με ποιό τρόπο έδωσε η προηγούμενη κυβέρνηση στην κοσμοτέ όλα τα αθλητικά ;;Επίσης με ποιό τροπο ΔΕΝ(!) άφηναν την Nova να ρίξει τις τιμές;;Διαβάζεις Άδωνη;;;

Α και κάτι άλλο....ΝΒΑ δωρεάν το βλέπεις στο ΝΥ;;

ΥΓ. Ισχυριζεσαι οτι εγώ είμαι πλούσιος με fullpack €25 ;; Παλιά η Nova ήθελε 60 ευρώ!

Επεξ/σία από mimits
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Tα αθλητικά θα έπρεπε να είναι δωρεάν. Eπειδή εσύ εxεις να δίνεις 35 euro+ δεν μου λέει κάτι. H nova δεν το έκανε γιατί η κυβέρνησις η προηγούμενες την ακύρωναν. Μόλις το τσιπρισταν ανέβηκε άρχισε να ξεπουλάει ότι βρει. Προσωπικά δεν με νιαζί ζω στην Νέα Υόρκη 13 χρονια και εδώ είναι δωρεάν ολα. Εφόσον σας αρέσει το donate και λέτε και ευχάριστο χαίρομαι για σας. Υπάρχει και μια μειοψηφία σαν εσένα που η έχει λεφτά και δεν τον νιαζί τίποτα. Η είναι κάπου μέσα στον οτε και το παιζει ιστορια. Το insomnia είναι ελεύθερο forum. Aμα θες να γίνει donate και αυτό άνοιξε thread να το ζήτησης 🤣😂 Ραγδαία έπεσε όχι ανέβηκε o οτε, οπως στης internet ταχύτητες που εχει. Ο κόσμος μαζεύεται στις καφετεριες αν το εχεις δει. Για να δει ποδόσφαιρο πλέον γιατί δεν διαθέτη λεφτά για βλακείες σαν το donate του οτε.

Μας κάνεις πλάκα έτσι; Ποια αθλητικά είναι δωρεάν στην Αμερική; Το κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ;

Δεν υπάρχει ούτε μια χώρα στο πλανήτη που το premium αθλητικό περιεχόμενο να είναι δωρεάν.

Πρόκληση, πες μου ποιο αθλητικό περιεχόμενο παίζει σε FTA κανάλια στην Αμερική (μιας και ζεις εκεί).

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, mimits είπε

Άλλα ´ντι άλλων!Μας εξηγείς με ποιό τρόπο έδωσε η προηγούμενη κυβέρνηση στην κοσμοτέ όλα τα αθλητικά ;;Επίσης με ποιό τροπο ΔΕΝ(!) άφηναν την Nova να ρίξει τις τιμές;;Διαβάζεις Άδωνη;;;

ΥΓ. Ισχυριζεσαι οτι εγώ είμαι πλούσιος με fullpack €25 ;; Παλιά η Nova ήθελε 60 ευρώ!

Δηλαδή ξυπνάει μια μέρα ο οτε και λέει τι θα κάνω? θα πάρωτα αθλητικά. Kαι πια αθλητικά? όλα τα πιο δημοφιλή. Και πάει απλά και ωραίο και τα παίρνει για 3 χρονακια. Kαι αυτά τα 3 χρονάκια θα γίνουν αλλα 3 χρονάκια. Ο οτε και η δει είναι ότι πιο σάπιο υπάρχει στην Ελλάδα. Πως γίνετε μια ζωή στην χωρα αυτή ότι πιο σάπιο υπάρχει να κυβερνάει και να μπορεί να έχει πρόσβαση σε τέτοια πράγματα δεν ξέρω αλήθεια. Για να βάλεις το full pack τις nova θες 50 euro. Η nova είναι πανάκριβη όπως πάντα. Ο αδωνης δεν ξέρω τι λέει στα βιβλία του.  Εγώ ξέρω πάντως πως ο οτε καβατζοσε ότι πιο πολύτιμο μπορούσε να πάρει. Και τώρα δεν παιζει να το αφήσει για τιποτα. Και ούτε παιζει να μην ανεβάζει τις τιμές σιγα σιγα.

16 λεπτά πριν, aypnia είπε

Μας κάνεις πλάκα έτσι; Ποια αθλητικά είναι δωρεάν στην Αμερική; Το κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ;

Δεν υπάρχει ούτε μια χώρα στο πλανήτη που το premium αθλητικό περιεχόμενο να είναι δωρεάν.

Πρόκληση, πες μου ποιο αθλητικό περιεχόμενο παίζει σε FTA κανάλια στην Αμερική (μιας και ζεις εκεί).

Στην κολομβία είσαι? κοίτα καλύτερα τα settings σου στην tv. Δεν εχεις βάλει όλα τα κανάλια από ότι βλέπω.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα σχόλια επιβεβαιώνουν για άλλη μια φορά ότι είμαστε η δυτικότερη χώρα του πρώην ανατολικού μπλοκ και μας αξίζουν όλα τα κακά που μας έχουν βρει 

Επεξ/σία από Ablaoublas_542
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Στην κολομβία είσαι? κοίτα καλύτερα τα settings σου στην tv. Δεν εχεις βάλει όλα τα κανάλια από ότι βλέπω.

Άσε τις εξυπνάδες. Πες μας κάποιο premium αθλητικό περιεχόμενο που παίζει σε FTA κανάλια στην Αμερική.

Αναμένουμε.

Επεξ/σία από aypnia
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Δηλαδή ξυπνάει μια μέρα ο οτε και λέει τι θα κάνω? θα πάρωτα αθλητικά. Kαι πια αθλητικά? όλα τα πιο δημοφιλή. Και πάει απλά και ωραίο και τα παίρνει για 3 χρονακια. Kαι αυτά τα 3 χρονάκια θα γίνουν αλλα 3 χρονάκια. Ο οτε και η δει είναι ότι πιο σάπιο υπάρχει στην Ελλάδα. Πως γίνετε μια ζωή στην χωρα αυτή ότι πιο σάπιο υπάρχει να κυβερνάει και να μπορεί να έχει πρόσβαση σε τέτοια πράγματα δεν ξέρω αλήθεια. Για να βάλεις το full pack τις nova θες 50 euro. Η nova είναι πανάκριβη όπως πάντα. Ο αδωνης δεν ξέρω τι λέει στα βιβλία του.  Εγώ ξέρω πάντως πως ο οτε καβατζοσε ότι πιο πολύτιμο μπορούσε να πάρει. Και τώρα δεν παιζει να το αφήσει για τιποτα. Και ούτε παιζει να μην ανεβάζει τις τιμές σιγα σιγα.

Στην κολομβία είσαι? κοίτα καλύτερα τα settings σου στην tv. Δεν εχεις βάλει όλα τα κανάλια από ότι βλέπω.

Ρε φίλε,η Nova ήθελε €60 για να βλέπεις το πρωτάθλημα του Μαρινάκη!Τα €25 είναι μια λογική τιμή για να βλέπεις μερικά απ´τα καλύτερα πρωταθλήματα του κόσμου.Δεν λές πάλι καλά που εμφανίστηκε;;;

ΥΓ.Θα μας απαντήσεις τελικά,τι βλέπεις δωρεάν στο Αμέρικα;;

Επεξ/σία από mimits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, aypnia είπε

Άσε τις εξυπνάδες. Πες μας κάποιο premium αθλητικό περιεχόμενο που παίζει σε FTA κανάλια στην Αμερική.

Αναμένουμε.

Σου ειπα κανε search στην tv σου, τι πιο απλό. Αμα θες αύριο βρισκόμαστε έξω από το Rockefeller. Λίγο πιο κάτω είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, asdfaster είπε

Σου ειπα κανε search στην tv σου, τι πιο απλό. Αμα θες αύριο βρισκόμαστε έξω από το Rockefeller. Λίγο πιο κάτω είμαι.

Όσες εξυπνάδες και να πουλήσεις, αυτό που λες δεν ισχύει.

Αναμένουμε να μας πεις ποιο premium αθλητικό περιεχόμενο βλέπεις από τα FTA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mimits είπε

Ρε φίλε,η Nova ήθελε €60 για να βλέπεις το πρωτάθλημα του Μαρινάκη!Τα €25 είναι μια λογική τιμή για να βλέπεις μερικά απ´τα καλύτερα πρωταθλήματα του κόσμου.Δεν λές πάλι καλά που εμφανίστηκε;;;

Μεθαύριο θα ζητάει 35. Για τον  οτε μιλάμε. Εγώ νομίζω δεν έπρεπε να υπάρχει καν τιμή. Αφού σας αρέσει το δέχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούν να μιλήσουν εναντίον πειρατείας και λαθρεμπορίας (λογισμικού, περιεχομένου, κλπ) αυτοί που πρώτα:

1. κάψουν όλα τα cd και mp3 που έχουν κατεβάσει όλα αυτά τα χρόνια

2. φορμάρουν τους σκληρούς με όλα τα παράνομα λογισμικά που έχουν

3. βγάλουν και πατήσουν όλα τα μαϊμού rolex κλπ που έχουν

4. μετανοήσουν μετά νηστείας που κατέβασαν την τσόντα της Τζούλιας και τόσες άλλες ταινίες

Όλα τα υπόλοιπα είναι απλή υποκρισία και αφ' υψηλού σχολιασμοί από δήθεν politically correct γίναντες.

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polaki είπε

Φίλε μου τί ακριβώς δεν καταλαβαίνεις από το ΕΩΣ? Το λες πραγματικά ή απλά έτσι για να κάνουμε συζήτηση?

Αρχικά, πήγαινε διάβασε για την τεχνολογία aDSL, και μετά ας συνεχίσουμε το διάλογο. ΕΩΣ 24 είναι η ταχύτητα, και αν είσαι έξω απ'το DSLAM τόσα θα πάρεις. Από κει και πέρα η τεχνολογία της aDSL έχει μεγάλες μειώσεις ταχύτητας για κάθε ΜΕΤΡΟ που απομακρύνεσαι.

Αλλά για να καταλάβω, σε θέμα για το IPTV, μιλάς για ADSL και για ένα θέμα το οποίο είναι ίσως πιο συζητημένο και από το Κυπριακό, εκτός του ότι όταν το πρωτοσυζητάγαμε είμασταν 17-18 χρόνια νεότεροι?

Στην τελική όποιος θεωρεί ότι είναι απάτη, ας τους κάνει μήνυση και ας με καλέσουν στο δικαστήριο να φέρω popcorn.... 

Να μηνύσουμε και την Αττική Οδό λοιπόν. Εγώ που βλέπω μόνο 10-15 ώρες το μήνα OTETV, θα έπρεπε να πληρώνω λιγότερα από σένα που βλέπεις όλο το 24ωρο? 

Το "θα έπρεπε" μπορεί να στέκει στο μυαλό μας [που προσωπικά σε μένα δεν στέκει αλλά τέλος πάντων..], αλλά ΔΕΝ είναι παράνομο. 

Μην μπερδεύετε λοιπόν την ΑΠΑΤΗ με το "έως". Πίστευα ότι η ιστορία αυτή με το aDSL έχει λήξει εδώ και χρόνια.  

 

Θα μπορούσα να υποστηρίξω αυτά που λες αν οι εταιρίες έλεγαν όχι "ως" , αλλά "από". Εκτός κι αν θεωρείς λειτουργική σύνδεση αυτή με τα 3mbps... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα τελικά είναι η ταχύτητες των γραμμών ADSL οεο;

Να δώσουν φτηνές υπηρεσίες να μην υπάρχει πειρατεία. Στο Netflix γιατί δεν υπάρχει πειρατεία; Γιατί με λιγότερα από 15 ευρώ βλέπουν 4 άτομα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, link_z είπε

Το θέμα τελικά είναι η ταχύτητες των γραμμών ADSL οεο;

Να δώσουν φτηνές υπηρεσίες να μην υπάρχει πειρατεία. Στο Netflix γιατί δεν υπάρχει πειρατεία; Γιατί με λιγότερα από 15 ευρώ βλέπουν 4 άτομα.

LoL Υπάρχει.. Όταν βγαίνουν οι καινούργιες σειρές σε Torrentάδικα τι είναι; :P (plus πουλάνε λογαριασμούς στο eBay etc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, MORBID21 είπε

Ναι πειστικο ακουγεται.Δεν μπορω να το αμφισβητησω

Μιλαω για λαπτοπ σκληρους μηχανηματα και λοιπα κατασχεμενα.Τα ναρκωτικα ξερω λενε οτι τα καινε.Τα αυτοκινητα καποια βγαινουν δημοπρασια.Σε περιπτωσεις σαν αυτη εδω που πανε?

Αν θέλεις διάβασε εδώ από το τέλος της σελίδας 67 του βιβλίου (61 του PDF):

https://kupdf.net/download/-_59c8c07208bbc5f823687326_pdf

εννοείται ότι είναι γνώμη του συγγραφέα και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση αυτά δεν συμβαίνουν στην πραγματικότητα.

Επεξ/σία από kostas_thess2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...