Προς το περιεχόμενο

Εξάρθρωση πανευρωπαϊκού κυκλώματος απάτης στη συνδρομητική τηλεόραση


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Από πότε είναι παράνομο να πουλάς ανδροιδες κουτί με kodi;

Οτιδήποτε έχει βγει στην.αγορα είτε λέγεται android box είτε mag είτε dreambox, tiger , amiko κλπ κλπ είναι απόλυτα νόμιμο.

Μέχρι να πέσει στον κατάλληλο η αν.θελετε μη κατάλληλο άνθρωπο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eτσι μπράβο, να πολεμάμε επιτέλους το οργανωμένο εγκλημα!  Δεν φαντάζεστε πόσο ασφαλέστερος νιώθω τώρα που αυτοί οι εγκληματίες συλλήφθηκαν!  Δεν με πειράζει τοσο να μου κλέβουν το σπίτι, δεν με πειράζει να με χτυπανε για να με ληστέψουν, δεν με πειραζει να πουλάνε ναρκωτικά απέναντι, δεν με πειράζει τόσο να καίνε και τα δάση,  αλλά με το σήμα της τηλεόρασης και τις ταινίες είμαι άτεγκτος !  Ουστ τα παλιοκαθάρματα, ισόβια να πάνε, να επαναφέρουν και την θανατική ποινή για τέτοια εγκλήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό που γνωρίζετε πως κάνετε κάτι παράνομο αλλά ταυτόχρονα κάνετε επανάσταση όταν σας το κόψουν (και μάλιστα χωρίς ποινές για τους χρήστες για την ώρα), να το κοιτάξετε λίγο ε... 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρανομία με παρανομία διαφέρει. Όλοι έχουμε κατέβασε torrents , ταινίες, μουσική , λογισμικό. Τα οποία όμως ήταν και είναι free . Δεν θρεψαμε με χρήμα κανέναν πειρατή

Δεν σπάσαμε κάποιο λογισμικό και μετά αρχίσαμε να το πουλάμε σε γνωστούς και φίλους η μέσω ίντερνετ. Αυτό είναι παρανομία 

Ο απλός χρήστης iptv βλέπει το δέντρο και χάνει το δάσος. Λέει ένα εικοσάρικο το μήνα είναι , δεν θα μου λείψει .Το ίδιο όμως σκεφτονται χιλιαδες άλλοι σαν και αυτόν .

Οπότε βγάζει ο πειρατής τα 20 και 40 χιλιάρικα μπορεί και το μήνα...και εσύ κάτσε να δουλεύεις μέχρι να πάρεις σύνταξη για να τα βγάλεις. 

Μαύρα και αφορολογητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Παρανομία με παρανομία διαφέρει. Όλοι έχουμε κατέβασε torrents , ταινίες, μουσική , λογισμικό. Τα οποία όμως ήταν και είναι free . Δεν θρεψαμε με χρήμα κανέναν πειρατή

Δεν σπάσαμε κάποιο λογισμικό και μετά αρχίσαμε να το πουλάμε σε γνωστούς και φίλους η μέσω ίντερνετ. Αυτό είναι παρανομία 

Ο απλός χρήστης iptv βλέπει το δέντρο και χάνει το δάσος. Λέει ένα εικοσάρικο το μήνα είναι , δεν θα μου λείψει .Το ίδιο όμως σκεφτονται χιλιαδες άλλοι σαν και αυτόν .

Οπότε βγάζει ο πειρατής τα 20 και 40 χιλιάρικα μπορεί και το μήνα...και εσύ κάτσε να δουλεύεις μέχρι να πάρεις σύνταξη για να τα βγάλεις. 

Μαύρα και αφορολογητα.

Για πες μου στην Ελλάδα πόσο φοροδιαφυγή υπάρχει και λέμε μόνο για αυτούς που πιάσανε . Ένας γιατρός κατά μέσο όρο παίρνει τόσο μαύρα χρήματα όσο  οι κύριοι που συνελήφθησαν .Δέχομαι για την παρανομία λόγω πνευματικών δικαιωμάτων άλλα για φοροδιαφυγή δεν είναι τίποτα μπροστά  σε αυτά που  χάνει το  κράτος από άλλα επαγγέλματα και παρανομίες... Εμείς οι ίδιοι φταίμε που αγοράζουμε παράνομες συνδρομές, εμείς οι ίδιοι φταίμε επίσης που δεν καταγγέλλουμε τέτοιες απάτες είτε  για γιατρούς με φακελάκια ,είτε παράνομες συνδρομές ή για παραεισαγωγή που κάνουν μαγαζιά ή για οτιδήποτε παράνομο.  Από  την άλλη όμως  για  να  έχει iptv και mag με συνδρομή ένας μπάρμπας από χωριό που γνωρίζω εδώ και χρόνια και να μη γίνεται τίποτα κάπου φταίvε και οι αρμόδιοι  Τώρα το ανακάλυψαν δηλαδή; Η περιμένανε επίτηδες την αρχή της ποδοσφαιρικής,μπασκετικής, κτλ σεζόν; Η περιμένανε το διεθνές ένταλμα σύλληψης;  

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, billdanos είπε

Αυτό που γνωρίζετε πως κάνετε κάτι παράνομο αλλά ταυτόχρονα κάνετε επανάσταση όταν σας το κόψουν (και μάλιστα χωρίς ποινές για τους χρήστες για την ώρα), να το κοιτάξετε λίγο ε... 

Εγω παλι χαιρομαι, γιατι μοιραζω ιντερνετ στο σπιτι του πατερα μουμ, και οταν εβλεπε online αγωνες, λαγκαρα :P

ps

απ οτι εχω καταλαβει το streaming δουλευει σαν torrent,γιατι μπουκωνει περισσοτερο το upload παρα το download

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2019 στις 11:21 ΠΜ, Fotis13 είπε

Εσενα ειναι του χαρακτηρα σου να κατηγορεις τους αλλους ως απατεωνες  χωρις να μπορει να σταθει καν αυτη η κατηγορια σε κανενα δικαστηριο ?

Οχι δεν ειναι απατη  .Αν ομως πιστευεις πως ειναι απατη  καντους μηνυση  να  δουμε αν θα δικαιωθεις .Επειδη ομως δεν θα το κανεις διοτι ειναι παραλογο οτι ισχυριζεσαι, σου εμεινε να κανεις μονο οτι περιεγραψα εγω παραπανω στα φορουμ .

Δλδ ανουσια  αερολογια,και ανυποστατες κατηγοριες .

 

Αν δουλέψεις και δεν πληρωθείς, ειπναι απάτη. Για το περιεχόμενο αυτό κάποιος δούλεψε που τον πλήρωσε κάποιος που θα έπαιρνε πίσω με κέρδος από τις συνδρομές. Αν εσυ αγοράζεις το περιεχόμενο και τα λεφτά δεν πάνε στον ιδιοκτήτη του τότε είναι απάτη. Συμφωνούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς στιγμή, διαβάζοντας τα περισσότερα "νομιμόφρονα" σχόλια εδώ μέσα, νόμισα πως ζω στην Σκανδιναυία ....

Που έχουμε λύσει όλα τα θέματα παρανομίας, όπου η κάθε μεγάλη και μικρή παραβατικότητα τιμωρείται ....

Να'στε καλά ρε φρόνιμα παιδιά, που δεν κατεβάσατε ταινίες ποτέ, και δεν ζημιώσατε την WarnerBross oυτε λεπτό του δολλαρίου...

Μας κάνετε και ξεχνιόμαστε και ονειροπολούμε ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Petros79 είπε

Για όλους όσους απολαμβάνουν αυτές τις παροχές (Με ενα αναλογικά  μικρό αντίτιμο φυσικα), υπαρχουν κυρωσεις αραγε? 

"Οι ιταλικές Αρχές, πάντως έχουν συγκεντρώσει τα ηλεκτρονικά ίχνη εμπλεκομένων στη χώρα μας και πρόκειται να τα αποστείλουν ώστε να ασκηθούν σχετικές διώξεις και εδώ σε χρήστες.Ήδη στη γειτονική χώρα το πρόστιμο σε χρήστες, ανάλογα με τη χρήση, μπορεί να φτάσει και τα 25.000 ευρώ."

Αντιγραμμένο από το άρθρο στο zougla.gr που έβγαλε πρώτο την είδηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, foxgre είπε

"Οι ιταλικές Αρχές, πάντως έχουν συγκεντρώσει τα ηλεκτρονικά ίχνη εμπλεκομένων στη χώρα μας και πρόκειται να τα αποστείλουν ώστε να ασκηθούν σχετικές διώξεις και εδώ σε χρήστες.Ήδη στη γειτονική χώρα το πρόστιμο σε χρήστες, ανάλογα με τη χρήση, μπορεί να φτάσει και τα 25.000 ευρώ."

Αντιγραμμένο από το άρθρο στο zougla.gr που έβγαλε πρώτο την είδηση. 

Έστω ότι κυνηγάνε τους χρήστες, καθώς επίσης και τους ενδιάμεσους.

Είναι κακούργημα;

Πότε θα γίνει η δίκη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2019 στις 12:08 ΜΜ, skiabox είπε

Αμ τι νόμιζες.

Το κλασικό χιλιοπαιγμένο εργάκι.

Καλές ταχύτητές μόνο όταν κοιμάται/λείπει όλη η πόλη.

Τυχαίο;

Δε νομίζω!

Τότε και επειδή ζούμε στη ίδια πόλη μάλλον έχεις θέμα με την γραμμή σου.Ποτέ το vdsl δεν μου έκανε προβλήματα κοντά έναν χρον τώρα και απέχω από το αστικό της Ακαδημίας 125 μέτρα δηλαδή πολύ πιο μακριά από σένα και με όχι καμπινάτο vdslΜία φορά έκανε το εξής κουλό μετατράπηκε από μόνο του σε 30 άλλαξαν τα πάντα στο router έτσι στο τελείως κουφό.

Με ένα τηλέφωνο στο 13888 και μετά από δυο μέρες ήρθε συνεργείο,δεν ξέρω τι έκαναν ήμουν στην δουλειά τους άνοιξε απλώς η μητέρα μου, και από τότε δεν έχει πέσει κάτω από τα 5,6mbps στο download ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cacofonix-3 είπε

Έστω ότι κυνηγάνε τους χρήστες, καθώς επίσης και τους ενδιάμεσους.

Είναι κακούργημα;

Πότε θα γίνει η δίκη;

Δεν έχω ιδέα. Εγώ απλά έστειλα ότι διάβασα. Τώρα τι και πως, δεν γνωρίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...