Προς το περιεχόμενο

Εξάρθρωση πανευρωπαϊκού κυκλώματος απάτης στη συνδρομητική τηλεόραση


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, foxgre είπε

Δεν έχω ιδέα. Εγώ απλά έστειλα ότι διάβασα. Τώρα τι και πως, δεν γνωρίζω. 

Φυσικά και κανείς δε γνωρίζει μιας και δεν είναι έχει ξαναγίνει στην Ελλάδα τουλάχιστον.

Έστω όμως ότι πιάνουν το Χ τελικό χρήστη, τι μπορεί να του κάνουν αν εξαντλήσουν όλη την αυστηρότητα;

Μια λογική λέει:

Πόσες ταινίες που τα δικαιώματα έχει η Cosmote / Nova;

Πόσα ματς είδες που τα δικαιώματα έχει η Cosmote / Nova;

Τόσα

Πλερωσε τόσα σε τόσες δόσεις και μην το ξανακάνεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 22/9/2019 στις 12:14 ΜΜ, warden είπε

Για πες μου στην Ελλάδα πόσο φοροδιαφυγή υπάρχει και λέμε μόνο για αυτούς που πιάσανε . Ένας γιατρός κατά μέσο όρο παίρνει τόσο μαύρα χρήματα όσο  οι κύριοι που συνελήφθησαν .Δέχομαι για την παρανομία λόγω πνευματικών δικαιωμάτων άλλα για φοροδιαφυγή δεν είναι τίποτα μπροστά  σε αυτά που  χάνει το  κράτος από άλλα επαγγέλματα και παρανομίες... Εμείς οι ίδιοι φταίμε που αγοράζουμε παράνομες συνδρομές, εμείς οι ίδιοι φταίμε επίσης που δεν καταγγέλλουμε τέτοιες απάτες είτε  για γιατρούς με φακελάκια ,είτε παράνομες συνδρομές ή για παραεισαγωγή που κάνουν μαγαζιά ή για οτιδήποτε παράνομο.  Από  την άλλη όμως  για  να  έχει iptv και mag με συνδρομή ένας μπάρμπας από χωριό που γνωρίζω εδώ και χρόνια και να μη γίνεται τίποτα κάπου φταίvε και οι αρμόδιοι  Τώρα το ανακάλυψαν δηλαδή; Η περιμένανε επίτηδες την αρχή της ποδοσφαιρικής,μπασκετικής, κτλ σεζόν; Η περιμένανε το διεθνές ένταλμα σύλληψης;  

Εμείς φταίμε...αλλά

Πας στο γιατρό , σου λέει 50 ευρώ . Του λες κοψε μου και μια απόδειξη η θα πληρώσω με κάρτα. Αυτομάτως το 50άρικο γινεται 70άρι.. Λες δεν πειράζει θα δώσω 50. 

Τα ιδια στον υδραυλικό, στον ψυκτικό παντού

Δεν θυμάμαι σε ποια χώρα μου λέγανε οτι πχ στις πιτσαριες παιρνεις 10 κιλά γκουντα για να βάζεις στις πίτσες. Βάση του καταστατικού της πιτσαρίας πχ σε κάθε πίτσα βαζει 200 γραμμάρια γκουντα τριμένο. Οπότε πρέπει να κοψει αποδείξεις για 50 πίτσες . Αν κόψει για 40 και του τελειώσει το τυρί θα πάνε να τον ψάξουν. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά...

Κλεινουν το τάδε μαγαζί στην μύκονο για μη έκδοση αποδείξεων 50 χιλιάρικα...για 48 ώρες...Φοροδιαφυγή στα Nammos Και στα ξεNammos , παπάρια μέντολες. Φοροδιαφυγή στο καφενεδάκι του Κυρ Ηλία για 50 ευρώ...Του παίρνουν την άδεια γιατί ξέρουν ότι από τον Κυρ Ηλία δεν θα βγάλουν πολλά σε βάθος χρόνου από ΦΠαδες...ετσι το βλέπω εγώ. Η οτι ο Κυρ Ηλίας δεν έχει μπάρμπα στην Κορώνη

Η κατάσταση ειναι γενικά σκατά. Όσοι είναι νόμιμοι 100% δεν τους μένει τίποτα στην άκρη. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2019 στις 7:48 ΜΜ, papars είπε

Δεν έχω πρόχειρο το Link της είδησης αλλά πριν λίγο καιρό αμερικανική εταιρία πήγε στα δικαστήρια άλλη εταιρία που αναμετέδιδε δωρεάν τηλεοπτικά κανάλια τα οποία ήταν ελεύθερα - και τους ζητάνε μερικά εκατ. δολάρια αποζημίωση.

Για λόγους ολοκλήρωσης εδώ τα σχετικά link μια και δεν μπορώ να κάνω edit το αρχικό μου κείμενο.

https://arstechnica.com/tech-policy/2019/07/abc-cbs-fox-nbc-sue-locast-to-stop-free-online-access-to-broadcast-tv/

https://arstechnica.com/tech-policy/2019/09/nonprofit-fights-tv-networks-in-court-to-keep-free-tv-service-alive/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...